Yolanthe daagt haar zus voor de rechter IOW CULTUUR 23 Peppers op MTV Awards Volgens Guido Albers, de zaak waarnemer van Wesley Sneijder (32), draait alles om een aantal vil la's en appartementen op Ibiza die de op 30 augustus 2007 overleden Xavier (53) zijn kinderen naliet. „Daar moesten ze, voordat ze het vastgoed in bezit konden krijgen en eventueel verkopen, eerst suc cessierechten voor betalen aan de Spaanse fiscus", zegt Albers. Volgens hem hadden de kinde ren van Xavier te weinig geld om die verplichte erfbelasting te kun nen betalen. „Op dat moment heb ben Yo en Wes uit eigen zak die successierechten betaald. In ruil voor die financiële geste kregen de voetballer en zijn vrouw een van de villa's van Xavier: het zwaar verwaarloosde ouderlijk huis van Yolanthe." De panden waren op dat mo ment samen best wat waard. Maar toen de erfenis in 2011 daadwerke lijk was afgewikkeld en het vast goed in handen van de kinderen kwam, was de waarde volgens Al bers fors gedaald door de crisis op de Spaanse woningmarkt. „De uit eindelijke erfenis viel daardoor stukken lager uit dan verwacht. Ik kan me voorstellen dat ze daar flink van balen." Yo en Wes lieten met eigen geld hun verpauperde villa met zee zicht verbouwen. Het pand is nu fraai gerenoveerd. De waarde wordt geschat op minimaal vijf miljoen euro. Het stel gebruikt de villa als buitenhuis en wil er uit eindelijk permanent gaan wonen. Volgens Alberts eist Rebecca (32) dat alle panden die Xavier zijn kroost naliet opnieuw wor den getaxeerd. „Ze vindt bij nader inzien dat Yo en Wes de huidige miljoenenvilla veel te goedkoop in handen hebben gekregen. Maar dat is meten met twee maten. Het echtpaar heeft wél de successie rechten betaald in een tijd dat Yo's zeven broers en zussen dat niet konden. Daarmee zou je de opstelling van Rebecca, die meer geld wil zien, ondankbaar kunnen noemen." Volgens zaakwaarnemer Guido Albers wil Rebecca voor haar broers en zussen de geërfde pan den (behalve de villa die Wes en Yo in bezit hebben, red.) gaan ver kopen. „Zo hoopt ze meer van de erfenis op te strijken. Verder lijkt het me een zinloze exercitie, om dat het in de meeste gevallen om bouwvallen gaat. Zelf zou ik er geen geld aan uitgeven. En als ik het al zou doen, zou ik zo'n krot afbreken en iets nieuws bouwen." Albers vermoedt dat Rebecca han- Yolanthe wordt nu afgeschilderd als geldwolf. Dat is onzin delt op advies van personen die willen meeprofiteren van de op brengst van de huizen. Hij hoopt dat de rechtszaak snel voorbij zal zijn. „Yolanthe wordt nu afgeschil derd als geldwolf, maar dat is on zin." Komende maandag dient de zaak tegen haar zus. Rebecca houdt het voorlopig bij een schriftelijke verklaring. Daar in schrijft ze onder meer: 'Het is al vervelend genoeg dat Wesley en Yolanthe de leugens in deze mediacampagne nodig hebben om hun zaak kracht bij te zetten.' Moeder Richarda van Kasber- gen zit tussen twee vuren. „Ik kan er niks over zeggen. Dit is iets tus sen twee van mijn dochters", laat zij weten. bum werd me de dankzij de hit Un der the Bridge in 1991 een klassieker. Heeft The Geta way die potentie ook? „We klinken in elk geval urgent en gretig", vindt Kie dis. Hij passeerde de vaste muzikale begelei der van de groep, wonder- producer Rick Rubin, voor de productieklus en gaf die aan Brian Burton alias Danger Mouse. „Rick nam het niet per soonlijk op. We vonden het tijd voor verandering. Dat begreep hij." Kiedis beoordeelt de eerste reacties op The Getaway als hoopgevend. „Mijn zoon Everly vindt deze plaat veel leuker dan de vorige. Hij is bij het hele opnameproces aanwezig geweest, kent de teksten beter dan ik. Dat hij liever naar de Peppers luis tert dan naar bijvoorbeeld Justin Bieber of Drake is voor mij een goede indicatie. En ik word er ook nog eens erg gelukkig van hem te horen meezingen met wat zijn vader heeft gemaakt." De eerste naam voor de MTV Awards op 6 no vember in de Rotterdam se Ahoy' is bekend: de Red Hot Chili Peppers ko men voor het evenement naar Nederland. Wat de rol van de band wordt, is nog niet helder. Maar duidelijk is wel dat zanger Anthony Kiedis en zijn formatie last on dervonden bij het boe ken van een Nederlandse verblijfplek. „We zijn het Amstel Hotel uitgezet", meldt hij enigszins ver bolgen. „We komen daar al twintig jaar en hadden reserveringen. Maar nu kregen we te horen dat die vervielen omdat het hele hotel in één keer werd afgehuurd door een bedrijf. Dat is toch onbe leefd?" Dat bedrijf blijkt MTV, zo bevestigt Anita Bos van het Amsterdamse luxehotel. „Daarom hoop ik dat de band, die we in derdaad al veel jaren graag ontvangen, alsnog bij ons zal logeren. „Het was overigens niet zo dat hun reserveringen zijn vervallen. De Pep pers hadden wel geïnfor meerd naar de beschik baarheid van kamers, maar hun komst niet bevestigd." vrijdag 17 juni 2016 Red Hot Chili Peppers, vlnr.: bassist Flea, zanger Anthony Kiedis met hond, gitarist Josh Klinghoffer en drummer Chad Smith. FOTO HOLLANDSE HOOGTE Yolanthe en haar man Wesley Sneijder slepen zus Rebecca Ca- bau maandag voor de rechter. Ze willen een einde maken aan het gesteggel over de erfenis van hun overleden vader. Tom Tates Rebecca Cabau van Kasber- gen foto anneke janssen —zaakwaarnemer Guido Albers In het Magazine van deze krant ver schijnt morgen een recensie van het al bum The Getaway. Y De villa van Yolanthe en Wesley op Ibiza. foto peter smulders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23