7 22 LUISTERT RADIO Cliff niet vervolgd voor misbruik Zijn bandgenoten vreesden voor zijn leven toen Anthony Kiedis half mei in het ziekenhuis belandde. Vandaag brengt hij gewoon het nieuwe album van Red Hot Chili Peppers uit. Mijn zoon Everly vindt deze plaat veel leuker dan de vorige. Hij kent de teksten beter dan ik 'Flikken' keert terug Quote van de dag Trouwen is hartstikke leuk, maar ik vind dat het zoveel geld kost' VINCENT /jKV <as> - nthony Kiedis bla dert door de foto's op zijn mobieltje tot hij vindt wat hij zoekt: een beeld van zijn re- l cente ziekenhuis opname. Daar ligt de leadzanger tus sen de witte lakens. Slangetjes door de neus, getroebleerde oogopslag en een gele tint op zijn wangen. „Ik zie er niet op mijn best uit", zegt hij met gevoel voor understatement. De foto is precies een maand oud. Voor aanvang van een optreden in zijn thuisstaat Californië werd Kie dis onwel en per ambulance afge voerd. Red Hot Chili Peppers-band- genoot Flea zei na afloop voor het le ven van de zanger te hebben ge vreesd. „Ik waardeer de zorg", zegt Kiedis. „Maar ik ben nooit bang ge weest. Het was een maagontsteking. Pijnlijk, maar ik wist dat ik beter zou worden. Gewond raken, opkrabbe len en weer doorgaan hoort bij het bestaan van onze band. Ik ben ervan overtuigd dat ik er uiteindelijk ster ker uitkom." Toch vreesden fans op sociale me dia dat het muzikale rampjaar 2016 na de dood van onder anderen David Bowie, Glenn Frey (Eagles) en Prin ce met Kiedis (53) een nieuw fameus slachtoffer zou maken. De zanger, die na een lange drugsverslaving al jaren clean zegt te zijn, moet erom la chen. „Ik heb geen moment aan de dood gedacht. Ik ben er nog lang niet klaar voor. Ik ben vader van een zoon van 8. Ik moet nog minstens veertig jaar voor hem zorgen. En daarbij heb ik ook nog 'some rocking' te doen." Het eerste nieuwe teken van leven in muzikale zin verschijnt vandaag in de vorm van het album The Geta- way. Het is de reden dat de zanger bij hoge uitzondering een Ne derlandse journalist te woord staat. Een kwartier zal het onder houd duren. Langer niet, zo bast de Ameri kaanse bandmanager op een toon die je eerder in het leger dan bij een rock-'n-rollband ver wacht. Kiedis zelf blijkt een bedeesde spreker die in zijn kleedkamer om te ontspannen oude jazzmu ziek draait. Zijn voorko men is juist extreem jeug dig: een baseballpet, snea kers en een T-shirt met bont motief. Zijn zwarte snor krult langs zijn mond hoeken naar beneden. Het is inmiddels veer tien jaar geleden dat de Pep pers een echt hitalbum maak ten, By the Way. De daarop volgende platen beteken den een muzikale status quo én het vertrek van meestergitarist John Frusciante. Het eerste album met vervanger Josh Klinghoffer, I'm With You uit 2012, bleek een commerciële én artistie ke tegenvaller. Kiedis raakte niet in paniek. „Onze eerste plaat met John Frusciante, Mot her's Milk uit 1989, was ook een kwestie van af tasten." Hij vervolgt met een veelbetekende blik: „De keer daarna maakten we Blood Su gar Sex Magik." Dat al- BBCsLive is de Britse nieuws- en sport zender, het Radio 1 van het Verenigd Ko ninkrijk. Er is 1 groot verschil, ze draaien nooit één plaatje. Plaatjes horen op muziekzen ders, vinden de Britten. Op sLive wordt uitslui tend geouwehoerd. Over cricket natuurlijk, En geland speelt altijd als ik luister een testmatch tegen de West Indies. Over golf praat men, paar denraces, tennis... Op sLive is het het hele jaar sportzomer. Deze weken heeft men het over bijna niets anders dan het EK voetbal. Alle wedstrijden worden helemaal verslagen. Niet vanuit een be- zemkast in Londen, nee, alle verslaggevers en analytici zitten in de stadions in Frankrijk. Ze zitten goed in de wedstrijd. Dat hoor je. Zelfs tijdens suffige nulnulletjes verveel je je als luisteraar niet. De mannen klinken alsof ze met een pint in hun hand geamuseerd zitten te kijken naar 22 jongens die hun best doen, maar nou eenmaal niet beter kunnen. De wedstrijden zijn vanwege een of ander uit- zendcontract niet op internet te beluisteren. Ik luister op de middengolf, op 648 Kilohertz. Dat klinkt lekker ouderwets, bovendien kan ik dan in de zon zitten. Engeland speelde gisteren tegen Wales, een Brits onderonsje. England was very disapointing in the first half, slow, not knowing where to play the ball. Het was dan ook volkomen terecht, von den de verslaggevers, dat Gareth Bale, wie an ders, Wales op voorsprong zette. De radio ont plofte bijna. De dappere drakendoders deden het toch maar weer. Ze juichten alsof ze het kampioenschap al binnen hadden. 'England is going home', zongen ze. Dat verstomde toen Vardy voor Engeland ge lijkmaakte, in de elfde minuut van de tweede helft. Hij stond buitenspel, dacht men, maar het doelpunt werd niet afgekeurd. De Engelse verslaggevers zijn zeer sportief. Ze nemen alles licht op, sport is vermaak, amusement. Het werd stiller in het stadion. Nee, toch geen buitenspel, analyseerde men, Vardy kreeg de bal via een Welshman toegespeeld. Intussen do mineerde Engeland, zonder dat het tot grote kansen kwam. Ze speelden alsof ze op weg wa ren naar een snackbar om fish and chips te ha len. The miracle of Wales kreeg gestalte. O nee, Sturridge, Sturridge, Sturridge! De ontlading was groot. 2-1 For England vrijdag 17 juni 2016 5Live ZANGER 'Ik ben nog lan niet klaar om dood te gaan9 Stefan Raatgever U De Britse zanger Cliff Richard (75) wordt niet vervolgd voor seksueel mis bruik. Volgens het Britse Open baar Ministerie is er onvoldoen de bewijs voor de beschuldigin gen, die door vier mannen wer den geuit. TV-SERIE Flikken Rotter dam krijgt een vervolg. In het na jaar van 2017 keert de succes volle misdaadse rie van de AVRO- TROS terug op NPO 1. Bijna twee miljoen kij kers stemden tij dens het eerste seizoen per afle vering af op de stadskrimi. Reageren: vincent@persgroep.nl GTST-actrice Marly van der Velden (28) in Grazia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22