Britse politica Jo Cox vermoord Fly-drives Madeira 19°C Overlast door noodweer Van gesjoemel geen sprake De torenhoge boete voor studenten die vergeten hun ov-kaart op te zeggen is van de baan. Walcheren Brexit-campagnes gestaakt na brute moord op straat. Groot-Brittannië reageert geschokt. Het kabinet wilde de boete ko mend jaar fors verhogen, van 194 naar 300 euro per maand. Minis ter Bussemaker (Onderwijs) ver dacht studenten ervan massaal misbruik te maken van de ov-kaart als ze klaar zijn met hun studie. De boetes zouden ze voor lief nemen, omdat dat goed koper is dan de trein te betalen. Die beschuldiging blijkt onge grond. Uit onderzoek, dat van daag naar de Tweede Kamer gaat, blijkt dat nog geen 10 pro cent van de studenten de ov-stu- dentenkaart bewust laat doorlo pen. De rest heeft de brief over het stopzetten niet gezien, of weet niet wat te doen om het vrije reizen te beëindigen. „De overgrote meerderheid van de net afgestudeerden han delt te goeder trouw, en is hoog uit wat laks", erkent Bussemaker nu. 90 procent zet de kaart na de eerste maand alsnog stop. Ze wil hen het voordeel van de twijfel geven. Bussemaker sluit niet uit dat ze de boeteverhoging later alsnog uit haar achterzak trekt. Studentenorganisaties zijn blij. „Wij wilden dat de minister zou aantonen dat het misbruik op grote schaal bewust plaats vindt. Dat is niet zo", zegt voor zitter Linde de Nie van het Inter stedelijk Studentenoverleg. YERSEKE Noodweer heeft gis teravond tot veel problemen ge leid op Zuid-Beveland. Door een langdurige hoosbui ontstond er wateroverlast in Yerseke, Kapelle en Goes. Blikseminslag hinderde het treinverkeer. De hoosbui, die vanaf 19.45 uur ongeveer een kwartier aan hield, leidde ertoe dat in verschil lende straten in Yerseke het wa ter zo'n 40 centimeter hoog kwam te staan. Ook liepen de rio len over. Uit de Julianastraat, waar het water het hoogst stond, pompte de brandweer het water weg over de dijk. Ook in Kapelle en Goes zorgde de vele regen voor overlast. Rond 19.30 uur sloeg op het tra ject tussen Kruiningen en Ril- land-Bath de bliksem in de bo venleiding. Daardoor moest al het treinver keer over één spoor en reden er de rest van de avond minder trei nen tussen Roosendaal en Vlis- singen. In Binnen p&Buiten Verslaafd aan Funda Nieuwsmedia Zaterdag bij deze krant u Maarten, Myrthe, Lotte, llya, Gijs, Robin, Dani, Ray- mon, Kim en Ahanti van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Middelburg hoordén gis teren dat hun diploma binnen is. fotq..röben oreel ZEELAND 2 Ov-boete wordt niet verhoogd Hanneke Keultjes Den Haag Ontdek nu zeer voordelig het bloemeneiland Madeira met o.a. Funchal, de ruige kustlijn en het authentieke binnenland. Keuze uit vele routes, hotels en reisduren Altijd met All Inclusive autohuur 0 eigen risico) Kras.nl/Fly-drive-madeira of bel O9OO-9 6 9 770cpg tpj Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en CalamiteitenPonds vrijdag 17 juni 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Lokaal mogelijk veel buien Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 141 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1