AH-manager Hulst koopt omstreden huis 'uit strategie' Busstation Hulst krijgt vanaf maandag facelift ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Terneuzen zorgde in Sas van Gent zelf voor concurrentie Multifunctioneel centrum De Statie in Sas van Gent heeft een fors tekort. Gemeente steekt hand in eigen boezem. «lm#1 F 0 Het is een mooi complex, een aan winst voor Sas van Gent, zonder meer. Het in 2013 opgeleverde multi functioneel centrum De Statie aan de Canadalaan zit echter met een probleem. Het is er druk, der tig tot vijfendertig organisaties houden er activiteiten. En toch zit het financieel niet helemaal lekker. Dit jaar moet de gemeente Ter- neuzen 33.500 euro extra bijlap pen, wat de subsidie op in totaal ruim 553.000 euro brengt. Het overgrote deel hiervan is huur die betaald moet worden aan de eigenaar, woningcorporatie Woongoed. De bijdrage in de ex ploitatie was begroot op 149.100 euro, waar dus 33.500 euro bij komt. Als oorzaak noemt het college van B en W van Terneuzen dat er huurders zijn vertrokken uit De Statie. B en W steken de hand in eigen boezem. De gemeente heeft het oude verenigingsge bouw De Speye aan de Wilhelmi- nalaan verkocht aan een particu lier die heeft bedongen dat er nog activiteiten mogen plaatsvin den. „We hebben achteraf gezien concurrentie voor De Statie laten ontstaan", stelt het college onom wonden in een raadsvoorstel om &B8fstek. l de extra subsidie op tafel te leg gen. Beetje flauw „Een beetje flauw", reageert Mario van Dam die met zijn vrouw een drankenhandel in De Speye exploiteert. „De EHBO en schaakclub Het Witte Paard zijn naar ons gekomen. Dat is alles. Voor de rest vinden er inciden teel nieuwe activiteiten plaats. Als wij dat niet zouden mogen doen, hadden we dit pand niet ge kocht. Het is voor onze dranken handel te groot. In het contract stond dat wij geen activiteiten mochten houden, maar dat is er in overleg met de gemeente uitge haald." Een beetje dom, achteraf, signa leert het college van B en W zelf. En de schaakclub en ook de show band Sas van Gent - die naar De Leutfabriek, de vroegere Vlaande- renhal, is verkast - hadden zo hun eigen redenen De Statie te verlaten. De showband wilde een W Het staat in principe iedereen vrij andere mogelijkheden op te zoeken eigen plek, waar ze niemand tot last zou zijn. De schaakclub, ver telt voorzitter Marnix van der Zalm, kon in De Statie niet goed uit de voeten. „Bij wedstrijden - vijf keer per jaar - moesten we in twee zalen zitten. Dat speelt niet lekker. In De Speye kunnen we in één zaal." Schaaklessen voor de jonge leden zijn overigens nog wel in De Statie, waarin ook de basisschool zit. In De Statie zaten we in twee zalen, dat gaat niet, daarom zijn we vertrokken Wethouder Cees Liefting wil niemand een zwarte piet toespe len. „Het staat in principe ieder een vrij andere mogelijkheden op te zoeken." En die zijn er veel, alleen al in Sas van Gent: De Speye, cafézalen, verenigingsge bouw Sint Albert en de Leutfa briek. Liefting wil op korte ter mijn met de besturen van in elk geval De Statie, de Leutfabriek en ook het Industrieel Museum in Sas van Gent om de tafel. „Om te bespreken hoe we elkaar kunnen versterken." Gymnastiekvereniging THOR is één van de grotere gebruikers van de sporthal in De Statie. Voorzitter Bennie Vermandei prijst de accommodatie. Hij weet van het vertrek van enkele organi saties. „Het klinkt misschien vreemd, maar wij zouden wel wat meer uren willen hebben", laat hij een ander geluid horen. „Andere verenigingen zitten in de weg", merkt de THOR-voorzit- ter gekscherend op. Om toe te voegen: „Het gaat overigens alle maal in goede harmonie, hoor." HULST De make-over van het bus station aan de Zandstraat in Hulst begint maandag. Er komt een logi schere rijrichting voor de bussen en meer ruimte om te manoeuvre eren. Daarnaast zal het nieuwe busstation beter toegankelijk zijn voor gehandicapten. Alleen tij dens de aanleg van een oversteek plaats voor voetgangers zal er ver- keershinder zijn, is de verwach ting. De werkzaamheden zijn eind juli afgerond. Het nieuwe busstation kost 60.000 euro. Ivo Mattheeuws, van de Hulster Albert Heijn, is de nieuwe eige naar van de omstreden woning aan het Stationsplein 22 in Hulst. Hij kocht het pand 'uit strate gisch oogpunt' en maait daar mee het gras weg voor de voeten van de gemeente. Die was al lan ge tijd met de eigenaresse in on derhandeling over de aankoop, om dit hoofdpijndossier na jaren eindelijk te sluiten. Al bijna vijftien jaar probeerde eigenaresse Anita Pierssens haar woning naast winkelcentrum Stationsplein te verkopen. Een gegadigde had ze, projectontwik kelaar Frans van den Nieuwen- huijzen, waarmee afgesproken was dat die zou afnemen en beta len zodra hij gemeentelijke toe stemming kreeg voor de ontwik keling van een klein woon/winkelgebiedje. Die toe stemming kwam echter nooit en ondertussen bleef Pierssens met een onverkoopbaar pand zitten met alle financiële gevolgen van dien. Zij deed vervolgens een boekje open over de handelwijze in de hele kwestie door oud-wet houder Paul Weemaes, wat leid de tot een integriteitsonderzoek. Het Openbaar Ministerie is er na vele maanden nu nog steeds niet uit of Weemaes vervolgd wordt. De gemeente bood Pierssens uiteindelijk aan de woning te ko pen, onder allerlei voorwaarden. Bijna was de koop rond, toen Mattheeuws aanbood het verpau perde pand te kopen. „Uit strate gisch oogpunt", wil de super marktmanager slechts kwijt. Hij stelt dat de aankoop niks te maken heeft met zijn door de ge meente gesloten inpandige vis winkel waar Mattheeuws geen vergunning voor had aange vraagd noch met de mogelijke komst van een concurrerende su permarkt aan de Absdaalseweg waar Mattheeuws op tegen is. „Van wisselgeld is geen sprake", zegt Mattheeuws. „Ik wil juist meedenken met de gemeente." Wethouder Adri Totté wil over de zaak kwijt 'het prettig te vin den dat voor de familie Pierssens nu een en ander is opgelost'. donderdag 16 juni 2016 De Statie heeft het moeilijk Harmen van der Werf CCD Zeeland - Jeugdgezondheidszorg BibliotheekZeeuwvVtaanderen ÉffiSï Multifunctioneel centrum De Statie aan de Canadalaan in Sas van Gent. fotopeI 1 O [ter nicolai Cees Liefting, wethouder Marnix van der Zalm, schaakclub Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 10-06-2016, blijkt dat ten verzoeke van de naamloze vennootschap Obvion N.V., hierna rekwirante, gevestigd en kantoorhoudend te Heerlen, aan al degene die verblijven in het pand staande en gelegen aan de Oude Kaai 17 te 4569 AA Graauw, onder meer is aangezegd dat rekwirante inroept het huurbeding en dat zij op 27-09-2016 om 13.30 uur zal overgaan tot verkoop van gemeld pand Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83