Eneco Tour strikken Zeeland wil Tolhoek blijft bergkoning ZEELAND 15 Voor de gedeputeerde is het be langrijk dat er een Zeeuwse ge meente zich meldt om de organi satie op zich te nemen. En hij re kent er dan ook op dat het be drijfsleven (in die gemeente) het initiatief ondersteunt. „Als provincie zullen we natuurlijk ook onze bijdrage leveren, maar hebben daar wel hulp bij no dig." In het provinciehuis in Middel burg is ook wel opgevallen dat er dit jaar weinig profwielren- nen in Zeeland te zien is. De pro loog van de Ster ZLM Toer in Goes was de enige gelegenheid om wereldtoppers in 2016 van dichtbij te kunnen volgen. De Bat: „Het wielrennen is een kernsport binnen Zeeland. Voor de provincie is een profwed strijd een mogelijkheid om Zee land aan het grote publiek te la ten zien. Het mooie is dat de En eco Tour live wordt uitgezon den. Dan wordt er reclame ge maakt voor Zeeland als vesti gingsplaats en gezonde regio." De Bat wil graag in het najaar duidelijkheid kunnen geven over het plan. Hij heeft nog geen idee bij welke gemeente hij zal uitkomen. GOES Het provinciebestuur wil graag de Eneco Tour in 2017, 2018 en 2019 naar Zeeland halen. „Er zijn nu gesprekken gaande over een contract voor drie jaar", vertelde Jo-Annes de Bat, de ge deputeerde van sport gisteren. „Net zoals we dat een paar jaar geleden hadden." De Bat zit te denken aan een start bij de editie van volgend jaar, een finish in 2018 en een complete etappe in 2019. „Maar", zei hij erbij, „dat is het ideaal- plaatje. We weten nu nog hele maal niet of dat ook allemaal mogelijk is." Antwan Tolhoek heeft zijn bergtrui in de Ronde van Zwitser land met verve verdedigd. De wiel renner uit Yerseke kwam tijdens de vijfde etappe na 56 kilometer bij de Furkapas als eerste boven. Dat was goed voor het maximale aantal van twintig punten en dus behield hij het blauwe tricot. Tolhoek pakte het gisteren tij dens de vijfde etappe, die het pelo ton van Brig-Gris naar Cari over een afstand van ruim 126 kilome ter voerde, slim aan. De renner van Roompot Oranje Peloton sloop na zestien kilometer met tal van andere renners mee. Zij maak ten zich los van het peloton. Uit eindelijk kwamen 24 renners voor op te zitten, met naast Tolhoek Renner uit Yerseke rijdt een slimme koers en pakt punten op Furkapas ook zijn ploeggenoten Pieter Wee ning en Michel Kreder. Bij de volgende beklimming de Gotthardpas moest Tolhoek zijn rol lossen, maar op dat moment wist hij al dat hij de bergtrui zou behouden. Uiteindelijk eindigde Tolhoek op de 67e plaats en kwam hij op een achterstand van ruim zestien minuten op ritwinnaar Da vid Atapuma binnen. De uit Mid delburg afkomstige Nick van der Lijke, die dinsdag nog in de aanval was, werd in de vijfde rit 88e. Hij kwam op ruim 22 minuten van de winnaar binnen. Bergetappe Tolhoek voert het bergklasse- ment na vijf etappes nu aan. Hij heeft 64 punten. De ritwinnaar van gisteren, David Atapuma, is de nummer twee en heeft 42 pun ten verzameld. Vandaag staat een nieuwe bergetappe op het por- gramma donderdag 16 juni 2016 Johnny Hoogerland probeert op de Grote Kade, vlak voor de finish op de Markt, snelheid te houden, foto's dirk-jan gjeltema In het eerste deel van de proloog kon Brian van Goethem vol gas geven, in het tweede stuk niet meer. Jan Dagevos Carï Vakantie, Antwan Tolhoek blijft goed presteren in de Ronde van Zwitser land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70