35.° 38! 5 Lichaam Nederlander gevonden in septic tank Sekswerkers starten proces tegen gemeente Mogelijk schending integriteit en omkoping Kamerlid en mede-oprichter van DENK ligt onder vuur. Hijzelf spreekt van karaktermoord en zwartmakerij. 55 Neo speaker! 56 speaker! Apple iPhone 6s Een 77-jarige Nederlander die al jaren in Kenia woont en sinds januari was vermist, is gevonden in de septic tank bij zijn huis. Hij blijkt te zijn ver moord. Zijn tuinman is de be langrijkste verdachte. Dat be vestigt het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Jacobus van der Goes was gepensioneerd en woonde al jaren in Nyali, vlakbij Mombasa. In januari begon zijn Nederlandse fami lie zich zorgen te maken om dat ze niks meer van hem hoorden. De Nederlandse poli- Weduwe Ferdi E. overleden tie is bij het onderzoek naar de vermissing betrokken ge weest. Eerder al werd de tuin man gearresteerd omdat hij geld had opgenomen met de pinpas van Van der Goes. De Nederlander bleef echter spoorloos. Onderzoek naar het gebit moet uitwijzen of het daadwerkelijk om de vermiste Nederlander gaat, maar er lijkt weinig twijfel. Het mogelijke moordwapen, een hamer, is ook in de septic tank gevon den. Er zijn nog twee verdach ten opgepakt. Sekswerkers willen registratie door gemeenten voorkomen. PROUD, hun belangenvereni ging, vreest dat die landelijke discriminatie en schending van de mensenrechten van sekswerkers tot gevolg zal heb ben en begint daarom samen met Vereniging Vrouw en Recht en Swexpertise een juri dische procedure tegen de stad Groningen. Een woord voerder van de burgemeester spreekt met klem tegen dat er sprake is van registratie. De nieuwe Wet regulering prosti tutie, die vandaag in de Twee de Kamer wordt behandeld, moet die registratie mogelijk maken. Groningen is hier vol gens PROUD echter al mee ge start. „Groningen loopt in zijn aanpak vooruit op de nieuwe landelijke prostitutiewet en doet iets wat helemaal niet mag. We moeten nu ingrijpen en als het zover komt, de rech ter laten beslissen", aldus Yvet- te Luhrs, voorzitter van de be langenvereniging. Partijleider Tunahan Kuzu blijft vierkant achter zijn collega Öztürk staan. „Wij veroordelen geen volksvertegenwoordigers op basis van mediaberichten. Wij zien de onderzoeken met veel ver trouwen tegemoet." Die reactie past naadloos in de strategie van DENK. De kopstuk ken van de nieuwe partij, onder wie presentatrice Sylvana Simons, hadden er maandagavond al voor gewaarschuwd. In een filmpje kra ken ze de werkwijze van journalis ten af: die graven in het verleden om DENK-politici verdacht te ma ken en vellen meteen een oordeel. „Trap er niet in", zei fractieleider Tunahan Kuzu. DENK liep vooruit op een arti kel in NRC over het verleden van Öztürk, toen hij raadslid was in Roermond en ondernemer. Twee zorginstellingen hebben inmid dels een integriteitsonderzoek in gesteld. Tegenover NRC wilde Öztürk niet reageren. „De aanval is begonnen", reageerde de jonge renbeweging van DENK. „Een heksenjacht." Öztürk kocht in 2011 een voor malig zorgcomplex in het Lim burgse Swalmen, bij Roermond, van zorginstelling Daelzicht. Vol gens NRC gebeurde dat voor een opmerkelijk lage prijs en werd het bestemmingsplan razendsnel aan gepast. Daarbij zou een een-twee tje zijn gemaakt met toenmalig wethouder Jos van Rey, nu ver dacht van corruptie. Daelzicht raakte vorige maand in opspraak vanwege vriendjespolitiek en doet daarom onderzoek naar alle trans acties. Daarin wordt nu de aan koop van Öztürk meegenomen. Verder meldt NRC dat Öztürk een medewerker van de Utrechtse zorginstelling Reinaerde in 2007 mogelijk omkocht om een op dracht van 15.000 euro binnen te slepen. Het gaat om een onder zoek naar woonwensen van al lochtone ouderen. De Reinaerde- medewerker geeft in de krant toe dat hij Öztürk de opdracht heeft bezorgd en daarvoor geld heeft ge kregen. „We gaan onderzoek doen naar de gang van zaken", zegt een woordvoerder van de zorginstel ling. Gistermiddag reageerde DENK via een persverklaring. Daarin zegt Öztürk de onderzoe ken toe te juichen. „Dat is de wijze waarop op ob jectieve manier, niet door sensatie- journalistiek, zal blijken dat mijn handelswijze altijd zuiver is. Ik weiger verantwoording af te leg gen aan journalisten die hun oor deel al klaar hebben, ik leg alleen verantwoording af aan de kiezer." De ex-PvdA'er haalt fel uit naar journalisten. Öztürk zegt dat 'som mige media alles zullen doen om personen die niet meedoen met het spel van de gevestigde orde zwart te maken'. „Ik pleit voor een onderzoek naar gevallen waar in volksvertegenwoordigers onte recht in een kwaad daglicht zijn gesteld door 'onderzoeksjournalis ten'." eenmalig bijbetalen: €0 200 min/1000 sms 1000MB (4G) eenmalig bijbetalen: €0 E 150 min/1000 sms E 5000MB (4G) eenmalig bijbetalen: €99 120 min in NL EU 3000MB/100 in EU slechts /mnd slechts /mnd Ben* TELE2 kpn 00. vodL -T ONTMOETING donderdag 16 juni 2016 NYALI RUURLO Beeldend kunstenares Els Hup- kes uit Ruurlo, beter bekend als de weduwe van Ferdi E., is op 8 juni op 74-jarige leeftijd overle den. Ze is gisteren in Zutphen gecremeerd. Hupkes kocht in 2005 samen met haar man, ver antwoordelijk voor de ontvoe ring van en moord op Ahold-top- man Gerrit Jan Heijn in 1987, een woonboerderij in Ruurlo. In 2009 kwam E. om het leven na een aanrijding met een land bouwvoertuig in Vorden. Zijn weduwe is daarna in Ruurlo blij ven wonen. Bij de politie in Amsterdam zijn ruim twintig tips binnen gekomen over de dode baby die een week geleden werd gevonden bij de Sloterplas. GRONINGEN Premier Mark Rutte en paus Franciscus hebben gisteren met elkaar gesproken over onder meer de stroom vluchtelin gen naar Europa. Rutte noemde het een 'bijzondere ontmoe ting'. De premier bracht het bezoek aan Vaticaanstad in het kader van het Nederlandse EU-voorzitterschap. FOTO KOEN VAN WEEL/ANP Selguk Ozturk fotoanp Onderzoek naar verleden Öztürk Deborah Jongejan Den Haag Ö^TIS Ook mogelijk: 200 min/1000 sms 2000MB: €22.00 p/mnd Ook mogelijk: onbeperkt min/sms en 5GB: €38 p/mnd Ook mogelijk: 120 min in NL EU 6000MB: €40.50 p/mnd Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 80(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5