Ska, cult of toch liever klassiek? 4 35! Expositie Theo Jordans schilderde 25 jaar in een verstild weitje bij de Nieuwkerkse Kreek bij Groede. Hij exposeert een selectie van zijn werk in een gerestaureerde wagenschuur, vlakbij de wei. Middelburg eerste halte try-outtour Hallo Venray Dansers brengen klassiekers in Goes erst maar even de wa genschuur. Die staat er al sinds 1630. Boer Wim Risseeuw had een paar jaar geleden I de keuze: slopen of re- I noveren. Hij koos voor het laatste. „Het is nu een uit de klui ten gewassen tuinhuis, dat er over vijftig jaar nog steeds staat." De oude schuur werd afgebroken en op een nieuwe locatie op het erf herbouwd. Kunstschilder Theo lordans (1956) uit Groede gaat nu op de zolder van dat schuurtje exposeren. Op de oude graanzolder - de pïzel in goed dialect - kon 35 ton tarwe worden opgesla gen, naar boven gebracht in zakken van 80 kilo. Jordans legt er circa twintig werken plat op balen stro, onder glas. Enkele grotere werken worden op ezels gezet. Waarom exposeren in het wagen huis? Dat heeft alles te maken met het iets verderop gelegen weitje. De kunstschilder komt daar al 25 jaar om te schilderen. Het is een stukje land van 1 hectare groot, dat vroeger in de stroomgeul naar de kreek lag. Vol gens boer Risseeuw is de wei sinds 2630 onaangeroerd. Jordans roemt de sfeer van het stukje grasland. Hij zegt: „Prachtige kleuren door rozen- bottels, meidoorns, populieren, wil gen, essen. Er ligt een waterput, ide aal voor reflecties, het is net alsof de wereld daar een dekentje is dat je op kunt lichten. En, heel belangrijk, het is er stil. Dat wil zeggen: je hoort er wel vogels. Maar verkeer helemaal niet. Dat is bijzonder, ik zou niet we ten waar je verder in Zeeuws-Vlaan- deren die stilte kunt vinden. Nee, ik ben niet zo gelovig. Maar dit weiland heeft wel wat." Jordans schildert sinds 1981. Hij is docent tekenen en kunstgeschiede nis. Als kunstenaar verkent hij het Vlaamse land. Schuren, koeien en landschappen zijn de belangrijkste onderwerpen. Het lage weitje bij de Nieuwkerkse Kreek heeft hij op geprepareerd pa pier ongeveer honderd keer vastge legd. In aquarel, vaak ook in ge mengde technieken, zoals met water gedragen olieverf en tempera. Jor dans: „Zo'n kwart eeuw geleden ont dekte ik het weiland. Boer Wim vond het goed dat ik er ging schilderen. Ik heb het weitje geconsumeerd als on aangeroerde plek. Het weer maakt niet uit, ik ga er in elk seizoen naar toe. Ook in de winter. Soms ga ik te rug naar huis als ik helemaal ver kleumd ben. Voor regenweer heb ik een hele grote vissersparaplu. Het is de enige piekwaar ik zo lang trouw aan ben gebleven. Het weitje is Het is net alsof de wereld daar een dekentje is dat je op kunt lichten 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Pop Ballet donderdag 16 juni 2016 PZ Jan van Damme 44 -Theo Jordans Uit snede van Najaars wind, t Lage Weitje. De cultband Hallo Venray heeft Middelburg uitgekozen voor zijn eerste try-outconcert. De oude rotten zijn donderdag te horen. Maar wie liever naar klassiek of zigeuner- en skamuziek luistert, kan deze week ook in de provin cie terecht. Evenals liefhebbers van sprookjesachtig ballet. Vijftig dansers van 6 tot 21 jaar geven zaterdag een show in thea ter De Mythe is Goes. Balletschool Prélude pakt uit met de voorstelling Grand Pas Classique. De dansers voeren onder meer passages op uit grote klassieke balletten als Doorn roosje, Het Zwanenmeer, Don Quix ote, Coppélia en Giselle. Grand Pas Classique, zaterdag 18 juni, De Mythe Goes, aanvang 19.00 uur. 'Wat klinken die verkreukelde vocalen van Henk Koorn toch prachtig breekbaar. Die moe ten we beslist live gaan beluis teren', schreef een Volkskrant recensent jaren geleden over de band Hallo Venray. Het album Vegetables Fruits maakte indruk. Na jaren radio stilte zijn ze terug, en hun eer ste optreden is in Middelburg. Vandaag treedt de band op in Kaffee 't Hof. Dat is de start van een zestal try-outs door het hele land. Voor deze tour haalt de band klassiekers van Vegetables Fruits uit de doos. In het voorprogramma staat de band Denise, van oud-Hallo Venraygitarist Toon Moerland, die toevallig een Zeeuw in hart en nieren is. Café-eigenaar Hayo Duinkerken voelt zich ve reerd dat hij de band mag ont vangen: „Hallo Venray is een echte cultband. On-Nederlands goed." Hallo Venray, vandaag, Kaf fee 't Hof, Vlasmarkt 20 in Mid delburg. Aanvang 22.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57