If. Het wordt hard werken 3 Bajesklanten Funky Peppers (0J Dvd Strak in het pak Drijfhout SI Serie Muziek SUITS Boek VIOLISTE apotheose veronderstelt dat het een concert is met indrukwekkende hoogtepunten. Dat zal wel lukken met de composities uit de periode van 1810 tot 1910. Een tijd waarin het echtpaar Schumann de ideale combi natie vormde van componist en uit voerster van ingenieuze en warm ro mantische pianomuziek. Clara Schu mann zei niet voor niets: 'De uitoefe ning van kunst is voor mij de lucht die ik inadem'. Bij Weense delicatessen, denken De uitoefening van kunst is voor mij de lucht die ik inadem sommigen aan de Mozartkugeln. Een harmonieus samengestelde lekkernij, een beetje als zijn composities; prachtig van vorm en als je erin bijt, komen verschillende smaken vrij. Mozart geeft het concert donderdag een lichtvoetige, ontspannen en vooral blije sfeer. De norse blik van Beethoven brengt de ernst erin en Schubert is dan weer verantwoorde lijk voor melodie en een brok emotie. Het Muziekfestival sluit af met een muzikale reis door het Oost-Europa en Amerika van de vorige eeuw. Een prima gelegenheid om de karakters van de verschillende volken eens goed uit te laten komen. Ritmische patronen en melodieën uit de volks muziek in het fluittrio van Martinu, virtuositeit en repetitieve muziek in de Chaotic Harmony voor fluit en cello van Philip Glass en met het Pia nokwintet in Gvdin Sjostakovitsj krijgt het festival een spannend en waardig slot. donderdag 16 juni 2016 ,:RZ Na drie seizoenen heeft Netflix-serie Orange Is The New Black een grote schare fans opgebouwd. Hoe zal het Piper Chap man vergaan in vrouwen gevangenis Litchfield? Nu de bajes com mercieel is gegaan, moet winst worden gemaakt. Dat betekent nieuwe gevange nen en meer onderlinge spanningen. Wie worden winnaars en wie de slachtoffers? Orange Is The New Black is te zien op Netflix. Toen Jake Bugg nog ge boren moest worden, hadden de Red Hot Chili Peppers al hun grootste hitalbum uit gebracht. Frontmannen, zanger Anthony Kiedis en bassist Flea, in middels vijftigers, hebben hun verslavin gen verruild voor groene thee en zijn nog energiek als altijd. The Getaway, hun elfde plaat, biedt de vertrouwde funk. The Getaway is verschenen bij Warner Bros Records. De serie Suits gaat over de snelle wereld rondom een succes vol advocatenkantoor in Manhattan, en met name om Harvey Specter en zijn com pagnon Mike Ross. In het vijfde seizoen is de arrestatie van Mike niet het enige probleem dat ge tackeld moet worden. Suits wordt uitgebracht door Univer sal Pictures. 'Het stratenlabyrint deed den ken aan een Chinees casino. Eenmaal erin, nooit meer eruit.' Drijfhout, de debuutroman van journalist lanthe Sahadat, begint veelbelovend. De 31-jarige Elif is net verlaten door haar grote liefde en ver trekt naar Thailand. In de war en labiel laat ze zich op sleeptouw nemen door Amerikaan James, die haar inschakelt voor een duister klusje. Zon, zee, strand en een spannend randje. Drijfhout verschijnt bij Prometheus (€19,95) Ramon Jaffé is artistiek leider van het festival FOTO MUZIEKFESTIVAL MIDDELBURG/TONNIEHUGENS De bekende Nederlandse violiste Theodora Geraets neemt dit jaar voor de eer ste keer deel aan het inter nationaal Muziekfestival Middelburg. Zij herinnert zich nog goed haar eerste contact met Ramon Jaffé. „We hadden het kwintet van Arensky gespeeld en dat was een enorme ervaring. Ramon nodigde me uit voor het festival, het klikte direct. Hij is een bijzonder mens en een fijne, inspirerende musi cus." Geraets verzorgde eerder recitals en concerten in Zeeland en houdt van Mid delburg, de sfeer, de vrien delijkheid en de architectuur van de stad. „Ik blijf een hele week. Het wordt hard wer ken, het zijn delicate compo sities en ik verheug me nu al op het creatieve proces en de samenwerking met goede musici, zoals altvio liste Esther Apituley. Het is fijn om met mensen die op dezelfde golflengte zitten, samen te musiceren. Muziek is spreken met de ziel. Ik vind kamermuziek bijzonder; innige muziek en intiem van karakter. Ik kijk uit naar het Trio van Reinecke en het pi anokwintet van Sjostako- vitsj, interessante en aangrij pende muziek." Clara Schumann www.kamer-muziek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56