Jazz die je vogelvrij maakt en laat vliegen Verse pepers en nieuwe 'Suits' 2 DEELDELIERS Jong talent Klassiek Het Muziekfestival Middelburg heeft elk jaar een internationaal tintje. Op uitnodiging van cellist Ramon Jaffé verzorgen musici uit verschillende landen tussen 18 en 27 juni vier klassieke concerten. Dit jaar wordt ook samengewerkt met het TY Zeeuws Kamerorkest. Uitgelicht 1 1 4 1 i M Wat als de nacht niet voor slapen be doeld is? Als je leeft in een omgekeerd ritme? Heb je dan nog vrienden, en wat doe je samen met hen? Heb je dan een le ven? En wat voor leven? Allemaal vragen die je zou kunnen stellen aan Jules Deelder. Zijn bij naam (van ooit) luidt niet voor niets: nachtbur gemeester van Rotterdam. bier, en ook aan jazz. Dé muziek met een don ker kantje, maar ook met tomeloze energie. Met nooit meer stoppen. En met tegelijkertijd weten dat het allemaal al voorbij is. Melancholieke po wer. Opgeklopte moed en weggemoffelde wan hoop. Jules Deelder heeft heel zijn (nacht)leven al iets gehad met jazz. Heeft dus een mega-ver- zameling vinyl. In 2012 resulteerde die liefde in een film, De Deeldeliers. Daarin een nachtelijke sessie in de befaamde Bullet Sound Studios, een opname die laat zien hoe Deel der de gastheer is van binnendruppelende muzikanten die ook zijn (nacht)vrienden zijn. Grote namen als Hans Dulfer en Boris van der Lek. Het wordt een langgerekte opwin dende muzikale eruptie, met Jules Deelder als drummer, zanger en comedian en met Bas van Lier als toetsenist. Met nog altijd Jules Deelder en Bas van Lier als het opgejaagd kloppende dubbelhart. Een tour nee die al drie jaar 'onafgebroken' duurt en nu Middelburg aandoet, in café Ut Babbelaertje. Met jazz die wil swingen en nijpen. Die net als in de speedgedichten van Deelder wil zoeken naar dat éne moment dat je je vogelvrij voelt en al je dromend kunt vliegen. Deelder zingt en draagt voor, daagt uit, bluft en redeneert. Of hij verzinkt in de muziek, achter de snaredrum, met zijn brushes. Samen met onder anderen groove-slagwerker Erik Kooger, klaag- en juichsaxofonist Boris van der Lek en de onnavolgbaar Hammondorgelende Bas van Lier. Dat maak je zelden zo mee. Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Soms, al dromend, kan ik vliegen ALBUM TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN d Muziek Het is niet gemakke lijk om in deze woe lige tijd waarin de kunst en cultuur onder druk staan nog iets groots te organiseren. Maar ik ben er van overtuigd dat het een mooi en kwalitatief goed festival wordt", vertelt bestuurslid Tonnie Hugens van het internationaal Mu ziekfestival Middelburg. Cellist Ramon Jaffé is voor de vierde keer de atistiek leider van het festival voor kamermuziek in een kleine bezetting. Hij heeft musici uit binnen- en buitenland uitgenodigd: Esther Apituley (altviool), Ksenia Dubrovskaya (viool), Inessa Galante (sopraan), Theodora Geraets (viool), Viktoria Litsoukova (piano), Andreas Frölich (piano), Massimo Mercelli (fluit) en Hayk Suskiasyan (cello). Het TY Zeeuws Kamerorkest ver zorgt de opening. Hugen: „Ik houd van het concept om overdag te repeteren en dan het resultaat te laten horen tijdens de (avond)concerten. Dit jaar starten we met een concert met de titel 'Met het TY mee'. Op het programma staan werken van Bach tot en met Britten. Dan volgt een verrassende romanti sche avond met het strijktrio van Reinecke, een Romanze van Clara en een sonate van Robert Schumann en een pianokwartet van Dvorak. Het derde concert is helemaal in de sfeer van de eerste Weense School van INFO Programma Haydn, Schubert, Mozart en Beetho ven en het slotconcert wordt vuur werk met 20ste-eeuwse werken van Lutoslawski, Martinu, Glass en Sjos takovitsj." Twee locaties „We maken ook dit jaar weer gebruik van twee locaties, de Concertzaal en de Doopsgezinde kerk", aldus Hu gens. „De musici houden van de inti miteit van het kerkgebouw en in de Concertzaal kan uitgepakt worden met volumineuzere werken. Dat is nodig als je het TY orkest uitnodigt." Het publiek 'vaart' tijdens het ope ningsconcert zaterdag met het TY mee naar Duitsland, Rusland, Enge land, Frankrijk en Brazilië. Een stroom van afwisselende muziek waarbij composities van Bach en zijn zoon Carl Philipp Emanuel aan bod komen en via een spannende omweg met een flamenco eindigt met de Sim ple Symphony van Britten. De twee concerten in de Doopsge zinde Kerk, op dinsdag en donder dag, hebben als titel: de Romantische apotheose en Weense delicatessen. Muziek voor fijnproevers dus. De Muziek is spreken met de ziel donderdag 16 juni 2016 PZ Willem Nijssen is 1 m theaterliefhebber. Hij 1 W i schrijft voor deze krant over podiumkunsten. Wat: Deeldeliers Waar: Café Ut Babbelaertje, Middelburg Wanneer: zaterdag 18 juni, 21.30 uur Natuurlijk denk je onvermijdelijk aan cafés, Nu is er de Deeldeliers-tournee die deze ma gische nacht telkens opnieuw laat herleven. Deelder, uit het gedicht Vogelvrij 1. Broederliefde - Hard Work Pays Off 2 Deze vier Rotter damse hiphop pers staan dit seizoen op Pink pop én Lowlands. 2. The Rolling Stones - Totally Stripped De beste num mers unplugged en live, sommige opgenomen in Paradiso Amster dam in 1995. 3. Volbeat - Seal The Deal And Let's Boogie Deense mix van metal, blues, soul en rockabilly. BRON: DUTCH CHARTS B Hij is nog maar 22 jaar, maar On My One is al het derde album van de En gelse singer-songwriter Jake Bugg. Geïnspireerd door Oasis, Bob Dylan, The Beatles en Jimi Hendrix begon hij zelf met muziek maken op zijn 12de, en sinds zijn 17de staat hij op het podium. Buggs melodieuze nummers en meer uptempo songs liggen lekker in het gehoor. On My One is verschenen bij Virgin EMI Records. De ziel spreekt Jeanette Vergouwen Jules Deelder en Bas van Lier. Zaterdag 18 juni Middelburg, Concert zaal, Met het TY mee, TY, Inessa Galante (so praan) en Ramon Jaffé (cello) Bach, Britten; 20.00 uur. Dinsdag 21 juni Middelburg, Doopsge zinde kerk, Romanti sche apotheose, Theo dora Geraets (viool), Es ther Apituley (altviool), Jaffé (cello) e.a. Rei necke, Schumann, Dvo rak; 20.00 uur. Donderdag 23 juni Middelburg, Doopsge zinde kerk, Weense deli catessen, Theodora Ge raets (viool), Esther Api tuley (altviool), Ramon Jaffé (cello), Andreas Frölich (piano) e.a. Mo zart, Beethoven, Haydn, Schubert; 20.00 uur. Zondag 26 juni Middelburg, Concert zaal, 20ste eeuw, Van Oost naar West en vice versa, Victoria Litsou kova (piano), Ramon Jaffé (cello) e.a. Luto- slawski, Martinu, Glass en Sjostakovitsj; 16.00 uur. 44 —Violiste Theodora Geraets Een avond op de bank hangen met de nieuwe afleveringen van 'Orange Is The New Black' of de nieuwe cd van de Red Hot Chili Peppers? Vivian de Gier wil het 't liefst allemaal tegelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55