Na 387jaar gaan zwemmers Roelant Nebbens achterna 14 ZEELAND Duinkerke rijdt een prima WK De Schelde speelt play-offs eredivisie Kerkhove vliegt er in eerste ronde uit STER ZLM TOER PROLOOG IN GOES A VOETBAL Joannathan Duinkerke kan terugkijken op een goed wereldkampioenschap bij de ID-renners. De wielrenner uit Goes greep in het Tsjechische Racice twee medailles. Maandag werd hij samen met Davy Mer- tens wereldkampioen tijdrijden bij de ploe gen. In de wegwedstrijd sprintte Duinkerke naar brons. Bij de individuele tijdrit legde de Zeeuw gis teren beslag op de vijfde plaats. Davy Mer- tens werd derde en dat betekende dat de Ne derlandse afvaardiging, die onder leiding stond van Rinus Verboom uit Goes, drie plakken behaalde. De tennissters van LTC De Schelde uit Vlis- singen zijn tóch in de play-offs van de eredi visie voor vrouwen beland. Daar was zon dag na de laatste inhaalronde nog onduide lijkheid over. De Schelde neemt het zaterdag in Lisse op tegen Zee en Duin. Bij winst volgt zondag de finale tegen Leeuwenbergh of DDV. In 2015 haalde de Walcherse equipe ook de play-offs. Toen strandde de ploeg op de za terdag. Tennisster Lesley Kerkhove is gisteren al meteen in de eerste ronde van de challen ger van Ilkley (Engeland) uitgeschakeld. De Schouwse, die gezien haar 180ste plek op de wereldranglijst favoriet was, dolf in drie sets het onderspit tegen de Britse Samantha Murray: 5-7 6-3 7-5. Kerkhove speelt nog één toernooi op gras: Wimbledon. Volgende week beginnen de kwalificaties van dat Grand Slamtoernooi. TERNEUZEN De Sluiskilse wielrenner ziet de proloog van de Ster ZLM Toer in Goes de mist in gaan door materiaalpech. Doordat hij al 22 seconden achterstand heeft in het klassement, zit een goede eindklassering er niet meer in. Goes f Brian van Goethem een goede Ster ZLM Toer kon rijden, hing van de pro loog in Goes af. Maar waar de Sluiskilse ren ner van Roompot-Oranje Peloton in 2015 een toptijd neerzette op het rondje van 6,4 kilometer en meteen kort zat in het klasse ment, ging het gisteren mis. Pech met zijn materiaal speelde hem parten. Van Goethem vloog van het startpodium af. Hij was pijlsnel in de binnenstad en aan de oost zijde van de stad. „Ik had goede benen. Dat merkte ik al vooraf bij het warmrijden. Het eerste ge deelte van mijn proloog was ook supergoed. Maar ja, het tweede deel..." De Zeeuws-Vlaming, die graag de strijd met de klok aangaat, voelde dat bij de wijk Mannee zijn zadel ietsje naar beneden zak te. „Een paar centimeter. Heel ver velend. Je komt dan in een ande re houding te zitten en verzuurt sneller. Bovendien ben je in je hoofd dan ook bezig met andere dingen dan heel snel fietsen." Het voorjaar van Van Goethem was mager te noemen. „Die maanden waren niet om tevre den op terug te kijken", zei hij. „In twee maanden ben ik twee keer een week ziek geweest. Daar moet je dan altijd van herstellen. Ik voelde me hier in Goes écht weer goed, maar mijn tijd was nu natuurlijk niet best." Met 7.45 minuten noteerde de Sluiskillenaar, die als 78ste ge start was, de toen nog achtste tijd. Maar hij zag de bui al han gen. „Er komen nog zo veel grote namen. Dit wordt niks meer." Ik had goede benen. Dat merkte ik al vooraf bij het warmrijden Hij kreeg gelijk. Er doken nóg 21 coureurs onder zijn tijd. Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) was de snelste van allemaal. Hij perste er een toptijd uit: 7.23 mi nuten. De Amerikaan Taylor Phinney (7.26) en de Zwitser Ste fan Küng (7.27) werden respectie velijk tweede en derde. En ook klassementsrenners als Niki Terpstra en Sep Vanmarcke wa ren sneller. De andere twee Zeeuwse deel nemers aan de vijfdaagse etappe koers door Nederland en België gaven veel tijd toe. Maar hen deer de dat - in tegenstelling tot Van Goethem - totaal niet. „Ik ging wel lekker snel van start", zei Hoogerland. „In Zee land wil je toch iets extra's ge ven." Maar hij moest dat later enigszins bekopen. Hij passeerde de meet op de Markt als 141ste na 8.16 minuten. „Weet je, ik ben hier niet voor het klassement", stelde de erva ren coureur uit Langeweegje. „Vandaag wordt het klassement al gemaakt, met allemaal van die topnamen. Ik richt me meer op de etappes in Limburg en de Ar dennen. Misschien kunnen we het daar met de ploeg goed doen." Gunst (165ste in 8.25) wacht ook op de ritten die hem beter lig gen. In Goes was de Yersekenaar voorzichtig. Hij liet zich al op een minuut zetten. „Och, da's alleen maar mooi. Dan kan ik misschien later deze week een keer meezit ten met een ontsnapping." De jonge renner van het Rabo bank Development Team voelt zich goed. Hij werd afgelopen weekeinde 25ste in Rund um Köln. „Daar had misschien nog wel wat meer in gezeten. Mis schien komt er de komende we ken nog een mooie klassering aan." Op het Veerse Meer is zondag de eerste openwaterwedstrijd van het seizoen. Er wordt gezwom men van Veere naar Kamperland, over een lengte van zo'n 3 kilome ter. De tocht stond al in 2015 op het programma. Maar op de geplande datum, 18 oktober, was het slecht weer. Het was onverantwoord om zwemmers het water in te sturen. De organisatie is in handen van de stichting Zeeland Sport Lei sure. Deze presenteert de wed strijd als 'Zwemmen in het kiel zog van Roelant Nebbens...' Tot zo'n twintig jaar geleden had niemand van deze man ge hoord. Maar toen werd er een in- Ick Roelant Nebbens hebbe ick gheswomme van der Vere cant dwars over het Breesandt op Sondagh den VIII lulys Anno 1629 scriptie in de Grote Kerk van Veere ontdekt. Die luidde: 'Ick Roelant Nebbens hebbe ick ghe swomme van der Vere cant dwars over het Breesandt op Sondagh den VIII lulys Anno 1629'. Op 18 oktober werd een histori sche roman over hem gepresen teerd. De bijbehorende Roelant Nebbens Zwemtocht kon toen niet doorgaan. Nu staat-ie op de rol als de Zwem Camp-Veere 2016. De start is om 10.30 uur. Er kan tot een halfuur voor de race wor den ingeschreven. Zwemmers moeten een boeitje met zich mee dragen. donderdag 16 juni 2016 WIELRENNEN TENNIS TENNIS Kickbokser Rico Verhoeven geeft zater dag bij Team Zeltech in Zierikzee van 10.00 tot 13.00 uur een clinic. De sporter uit Bergen op Zoom is meervoudig wereldkampioen. In voorgaande jaren strikte de Schouwse club al Sem Schilt voor gasttrainingen. De Zeeuwse zeilers Edwin Walhout en Peter de Regt nemen in het weekeinde van 25 en 26 juni deel aan het rondje rond Texel, de grootste catamaranrace ter wereld. Wal hout en De Regt varen al meer dan twintig jaar samen in de Zeeuwse wateren met de Phi Equipment Nacra F18. Het duo vertrekt vandaag naar Texel. Arjan Koopmans en Mehmet Dolma doen een stapje terug bij Rillandia. De ervaren krachten gaan komend seizoen in een lager elftal spelen. Rillandia promoveerde onlangs via de nacompetitie naar de derde klasse, me de dankzij de inbreng van het tweetal. Zo was Koopmans dit seizoen goed voor 22 goals. Rolstoelhockeyers komen zaterdag naar het Omnium in Goes. De Belgische sportver eniging Gidos organiseert op deze dag een competitiedag voor de handbewogen rolstoel- hockey (H-hockey). De aanvang is 10.30 uur. 1 Aan de selectie van het Zeeuws elftal zijn twee nieuwe namen toegevoegd. Ti- mo Jansen (Kloe- tinge) en Steve Schalkwijk (Wal cheren) vervan gen Kyle Does burg (Hoek, fo to) en Renzo Roemeratoe. De laatste doet vrij dag al met zijn nieuwe club VC Vlissingen mee. Bij VC Vlissingen zullen ook nog drie andere nieu welingen in actie komen: Jarreau Manuhuwa, Yves Nyemb en Dan- gelo Martien. ft De korfbalvereni ging Luctor be staat 75 jaar. Om dit te vieren houdt de club uit Terneuzen zater dag een jubileum dag. Er worden activiteiten voor jong en oud ge houden. Er wordt ook een wedstrijd tussen de huidige leden en oud-leden ge speeld. Het offi ciële gedeelte bestaat uit een receptie met aansluitend een barbecue. De dag wordt afge sloten met een feestavond. ■E o a Zakkend zadel zorgt voor extra verzuring bij Van Goethem Roeland van Vliet Brian van Goethem Roeland van Vliet Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47