MIJN Zomerkoning 12 ZEELANI 25 jaar met hart en ziel Pauline van der Molen-Jans uit Terneuzen is blij slechte weer hangt er af en toe een zalige ZOMER- dat de natuur zich niet laat dwingen: ondanks het koning in haar tuin! VAN LEZERS 1 I^VWIi \t\ V donderdag 16 juni 2016 U EN UW ZOMER M'jn 's een Pa9'na gemaakt door en voor lezers. Wilt u iets delen met de lezers van de PZC, stuur dan een mail naar mijnpzc@pzc.nl onder vermelding van Mijn PZC. Foto's, recepten, oproepjes: alles wat u kwijt wilt aan andere lezers kunt u sturen. Wilt u een foto plaatsen in de rubriek U en Uw fotoalbum? Stuur dan voor volgende week de kiekjes van uw FESTIVAL in. Mail uw foto('s) naar mijnpzc@pzc.nl of plaats ze op www.pzc.nl/mijnpzc. Graag met naam, woonplaats en korte toelichting. 'Mijn zomer kan al niet meer stuk'. Liefde op het strand bij Dis hoek. ANNEMIEKE VAN ZWEEDEN Fenna geniet volop aan het Westkappelse strand, keesjanse Mijn vrijwilliger Voor Oost Zuid-Beveland (gemeenten Kapelle en Rei- merswaal) zoekt Humani- tas Zeeland een coördina tor Thuisadministratie voor gemiddeld acht uur per week. Centraal bij deze functie staat het bieden van praktische hulp. Vrijwilligers bieden mensen een helpende hand om on der andere de financiële ad ministratie weer op orde te brengen. De coördinator doet onder andere de intakes met de deelnemers en de vrijwilli gers en zorgt voor de kop peling tussen beide par tijen. Meer informatie via Ineke Sturm, bestuurslid Humanitas Zeeland, tele foon 0118-412650. Of met Carool Maas, voorzitter, te lefoon 06-53132485. Mai len kan naar zeeland@humanitas.nl Mijn taxussnoeisel Uit het snoeisel van de taxus baccata - de meest voorkomende taxussoort - wordt baccatine gewon nen, een belangrijke grond stof voor chemothera- pieën. De brancheorganisa tie voor hoveniers VHG doet mee met een inzame lingsactie voor snoeisel van de taxus baccata, ge naamd 'Snoeien voor Le ven'. In Tholen neemt hove niersbedrijf De Passie bloem deel aan de actie. Eén kubieke meter snoei sel levert genoeg baccati ne op voor één chemothe- rapeutische behandeling. De hoveniersbedrijven wer ken bij de actie 'Snoeien voor Leven' samen met de stichting Vergroot de Hoop. Deze stichting neemt het transport van het snoeisel voor haar reke ning. Ook particulieren kun nen bij Hoveniersbedrijf De Passiebloem aan de Stevin- weg 26 taxus snoeiafval in leveren. Er staat een bak waar het snoeisel in kan worden gegooid. De actie loopt tot 31 augustus. Mijn gastgezin Anglia zoekt gastgezinnen in Middelburg. In de week van 29 augustus tot en met 2 september houdt Anglia een English Summer School op het CSW in Mid delburg. In deze week geven kinde ren tussen de 7 en 18 jaar een boost aan hun Engels door middel van een uitge breid les- en activiteitenpro gramma. De deelnemers verblijven in gastgezinnen. Deze nemen tegen vergoe ding één of meerdere gas ten in huis. Interesse? 0165-590285 of summer@anglianetwork.eu anglia.nl Mijn opbrengst Kinderopvang Kibeo Zee land-Zuid-Holland heeft 3.727 euro opgehaald voor de stichting Het Vergeten Kind. De kinderen bij Kibeo hebben het geld inzameld met de verkoop van hun ei gen kunst. Met de op brengst wordt een kinder speelruimte in een crisisop vang in Vlaardingen ge creëerd. Hier kunnen moe ders samen met hun kinde ren maximaal 12 weken ver blijven. De gehuldigde jubilarissen, foto hartstichting Maatje Geschiere-de Puit uit Middelburg en Adriana Margaretha van Kapel-Langendoen en Matty Pas- schier-Wisse uit Vlissingen zetten zich al 25 jaar met hart en ziel in voor de Hartstichting. Daarvoor zijn ze gehuldigd met een speld in de vorm van een hart. In to taal werden 50 jubilarissen gehuldigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45