WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 7 ZEELAND 9 Jelle de Vries (23) uit Kruiningen krijgt vaak buikpijn van het lachen bij zijn werk in de haven van Vlissingen. Maar hij was liever profvoetballer geworden. x j'V Hetzelfde als de meeste jonge tjes: profvoetballer. Van jongs af aan kom ik al bij Feyenoord en als ik dan naar die spelers keek, dacht ik: 'dat is het mooiste wat er is'. Geld verdienen met voetballen, be roemd zijn, mooie vrouwen... Tsja, ik denk dat ik niet goed genoeg kon voetballen. En je moet ook nog eens het geluk heb ben dat de clubs je zien spelen. Toen ik een jaar of tien was, heb ik twee keer meegedaan aan talen- tendagen bij Feyenoord. De kans dat je werd uitgekozen om bij de club te komen, was erg klein. Van de tweeduizend kinderen werden er een stuk of vijf gevraagd. Maar ik heb wel training gekregen van Dirk Kuijt. Ja, toch wel. Ik denk dat het leven dan in ieder geval een stuk makkelijker was geweest. En het was natuurlijk gewoon mijn droom. Als je iets zó graag wilt, is het jammer wanneer het niet lukt. Iedere keer dat ik De Kuip binnenloop. Het is toch prachtig als je in zo'n stadion, voor zo veel mensen, mag voetballen en er ook nog eens geld voor krijgt. Ik ben havenwerker in de ha ven van Vlissingen. Zeker. Iedere dag rijd ik er weer met plezier naartoe en ik vind het soms zelfs jammer als ik vrij ben. Iedere dag is anders en de collega's zijn fantastisch. Soms heb ik om zes uur 's ochtends al buikpijn van het lachen. I V_y Ik voetbal in het vierde elftal van Kruiningen, dus: ja! Maar als bijvoorbeeld Feyenoord donderdag 16 juni 2016 k heb trainina aekreaen van Dirk Kui Daniel Vervelde Wat had je graag willen wor den? 2 Waarom wilde je dat? 3 Waarom is het niet ge lukt? 4 Wat heb je allemaal ge daan om die droom toch te verwezenlijken? 5 Vind je het jammer dat je droombaan niet doorging? 6 Denk je nog wel eens aan je droombaan? Wat doe je nu voor werk? 8 Ben je blij met je werk? 9 Waaruit haal je de meeste voldoening? -A Heb je je droom hele maal opgegeven? me nu zou vragen, zou ik het nog Jelle de Vries voetbalt tegenwoordig bij Kruiningen 4. Hij vindt het nog steeds jammer dat hij nooit is ontdekt door Feyenoord. vrijwillig doen. foto maroelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42