Meesten gaan basisschool niet missen Niet alle vluchtelingen onder dak Middelburg op 6e plaats 3 De meeste achtstegroepers vinden het helemaal niet erg om naar de middelbare school te gaan. Eén op de zes kinderen denkt zijn of haar basis school te gaan missen, blijkt uit een online onderzoek van kindernieuwsplatform Kidsweek/7Days onder zeshonderd leerlin gen. Ruim een derde zegt toe te zijn aan iets nieuws. Naar de brugklas gaan is niet alleen leuk, maar ook spannend, zegt bijna driekwart van de leerlingen uit groep 8. Eén op de vijf kinderen vindt de overstap alleen maar leuk. Nog geen drie procent ziet er als een berg tegenop. Aanstaande brugpiepers kijken het meest uit naar het maken van nieuwe vrienden, naar een langere zomervakantie en een eigen kluisje. Ze zien op tegen grote hoeveelheden huiswerk en balen ervan dat ze geen vrije woensdagmiddag meer heb ben. Van doe-vakken als gym, handvaardig heid en muziek hebben groep 8-leerlingen de hoogste verwachtingen. Ze zijn het minst enthousiast over wiskunde, maar toch ziet ruim de helft van de kinderen ook dat vak wel zitten. Bijna zeventig procent van de kinderen vindt een smartphone onmisbaar in de brugklas, en heeft er zelfs al één aange schaft. Veertien procent van de kinderen krijgt een mobiele telefoon, omdat ze naar de brugklas gaan. Zestien procent denkt geen smartphone nodig te hebben. Die mobiele telefoon gaan de meeste kin deren niet gebruiken voor het noteren van het huiswerk. Ruim de helft wil daarvoor een papieren agenda aanschaffen. Hema en Action zijn de populairste winkels om schoolspullen te kopen. Verreweg de mees te aanstaande brugklassers zijn van plan om schoolboeken, broodtrommel en etui mee te nemen in een rugtas. De gemeenten hebben de op dracht om in de eerste helft van dit jaar gezamenlijk 537 zogehe ten statushouders woonruimte te bieden. Daarvan was op 1 juni, een maand voor het verstrijken van de termijn, tweederde gereali seerd. Er moeten nog 181 mensen worden gehuisvest. Zij verblijven in afwachting daarvan in asielzoe kerscentra. De onderlinge ver schillen zijn groot. De gemeen ten Borsele, Kapelle en Noord-Be veland hebben zelfs meer status houders gehuisvest dan opgedra gen. Reimerswaal had begin deze maand ook bijna haar quotum ge haald: 28 van de 30 (93 procent). De andere negen gemeenten liepen achter op schema. Zij zit ten op drie kwart of minder en moeten deze maand dus probe ren nog een flinke inhaalslag te maken. Relatief laag scoort zowel Schouwen-Duiveland (52 pro cent) als Hulst (55 procent). Veere blijft het verst achter van de Zeeuwse gemeenten. Daar wa ren op 1 juni vijf asielzoekers on dergebracht, terwijl de opdracht is om 31 mensen te huisvesten. Wethouder Chris Maas noemde onlangs het geringe aanbod aan sociale huurwoningen als oor- Deze maand moeten de gemeenten in Zeeland nog 181 statushouders zien te huisvesten zaak. Wat er vrijkomt is boven dien vaak niet geschikt voor een heel gezin. In het huidige tempo blijft Zee land op t juli ruim honderd sta tushouders achter bij de op dracht. Begin dit jaar was de ach terstand nog 85 mensen. Het lukt dus niet om die in te lopen. De achterstand komt bovenop de nieuwe taakstelling voor de tweede helft van het jaar. Die be draagt voor heel Zeeland 522 men sen. Landelijk gezien doet Zeeland het nog relatief goed. Alleen de provincies Overijssel en Gelder land zijn verder met het huisves ten van statushouders. De ver wachte achterstand op 1 juli be draagt landelijk ongeveer 6800 mensen. Dat is twee keer zo veel als aan het begin van dit jaar. MIDDELBURG De binnenstad van Middelburg wordt landelijk hoog aangeslagen. In de Retail Ge meente Atlas 2016, die jaarlijks de zestig grootste binnensteden met elkaar vergelijkt, staat Middelburg op de zesde plaats. De stad scoort vooral goed als het gaat om sfeer en beleving (derde plaats) en het winkelaanbod (tiende plaats). In de ranglijst staan geen andere Zeeuwse steden. De eerste plaats is voor Maastricht, gevolgd door Den Bosch en Haarlem. Ook Roer mond en Groningen staan nog bo ven Middelburg. De atlas is gebaseerd op een onli ne onderzoek onder ruim 8000 consumenten. donderdag 16 juni 2016 Ik ga mijn vriendinnen missen, maar vind de nieuwe vakken erg leuk. - Charlotte Quist Het meest ga ik de pauzes missen en dat ik gewoon naar school kan lopen. - Demi Coosen Ik heb acht vriendinnen en er gaat er niet een mee naar mijn nieuwe school. - Daphne Bijleveld Jr Ik ga de vrije tijd missen. En dat je weinig huiswerk hebt. - Solana Beeke Ik ga mijn vrienden het meest missen. - Pepijn Jansen Ik ga de vrije tijd missen. Dat je vroeg uit bent. L. - Olivier Aertssen a jaar wordt alles anders Cornelleke Blok Opruimen voor vertrek. Groep 7 en 8 van de Ichtusschool en de Achthoek in Wolphaartsdijk gingen ter afsluiting van het school jaar op kamp bij de Christelijke Jeugd Vereniging (CJV) in Renesse. foto dirk jan gjeltema Kijk ook op www.brugklasvoorbeginners.nl. Rolf Bosboom Vlissingen Het lukt de meeste Zeeuwse ge meenten maar niet om voldoen de vluchtelingen met een ver blijfsvergunning te huisvesten. De achterstanden worden eer der groter dan kleiner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36