Megamolens een stap te ver Geen eigen bijdrage deel Walchenaren Geen extra geld Marinierskazerne 2 ZEELAND Happybox Het is schoolkamptijd. Voor achtstegroepers betekent dat: afscheid van de basisschool. SCHOOLKAMP GROEP 8 Commentaar De Nederlandse Windenergie Associatie NWEA probeert de geesten rijp te maken voor windturbines van 300 meter en hoger. Dat is logisch omdat de energieproductie exponen tieel toeneemt met de grootte van de molen. Dus uit het oogpunt van efficiëntie zouden alle nieuwe windmolens veel groter moeten zijn dan de huidige. De wensen van de NWEA lopen bepaald niet gelijk op met de ac ceptatie van windmolens door de burger. Er is een sterk gevoel van 'niet in mijn achtertuin'. Men vreest het verstoren van het uitzicht, het geluid en de waardedaling van het onroerend goed. Of een wind molen mooi is of niet, doet er eigenlijk niet toe. De meeste mensen vinden een kathedraal mooi. Maar eentje permanent pal voor je neus is een heel ander verhaal. Het pleidooi van de NWEA komt op een slecht moment. Deze week werd bekend dat de windclub een beetje slordig is met haar pu blic relations. De NWEA wil particulieren geen wettelijk recht ge ven op deelname in naastgelegen windparken. Zo mist de wind- branche de kans veel mensen aan zich te binden. Nederland is bezig met een inhaalslag in windenergie. Dat ge beurt vooral met veel grote windparken in de Noordzee. Wellicht denkt de NWEA dat het nu de juiste tijd is om alle remmen los te gooien en om kolossale molens neer te zetten. Voor het milieu zou het goed zijn, maar voor het draagvlak onder windenergie is het be ter om de huidige dynamiek niet te veel te verstoren. Dergelijke mo lens kunnen misschien ooit op zee, maar op het land zijn ze buiten alle proporties. Reusachtige windmolens kunnen misschien ooit op zee, maar niet op het land MIDDELBURG De inwoners van Middelburg en Veere moeten dit jaar geen eigen bijdrage betalen als ze huishoudelijke hulp nodig hebben. Ze kunnen een beroep doen op de bijzondere bijstand als ze die hulp nodig hebben, zo hebben de colleges van de beide gemeenten besloten. Inwoners van Vlissingen moes ten al een eigen bijdrage betalen en dat blijft zo. Sinds augustus 2015 gelden er nieuwe regels voor de bijzondere bijstand als het gaat om huishou delijke hulp. Vlissingers moeten een eigen bijdrage betalen. Veere stelde een overgangsrege ling in zodat inwoners nog een halfjaar lang de eigen bijdrage ver goed kregen. Mensen die na die da tum van 1 augustus om een ver goeding vroegen, kregen die niet. En Middelburgers konden een ge deeltelijke vergoeding krijgen. De adviesraden voor WMO en de So ciale Cliëntenraad Walcheren zijn niet gelukkig dat de drie gemeen ten niet één gezamenlijk beleid voeren. Ze willen dat dat er wel komt voor 2017. De colleges van Middelburg en Vlissingers moesten al een eigen bijdrage betalen en dat blijft zo Veere hebben nu besloten om voor 2016 eenzelfde beleid te voe ren. Dat houdt in dat ze bijzonde re bijstand blijven verstrekken voor de te betalen eigen bijdrage. Voor 2017 wordt gestreefd naar één Walchers beleid. Almanak In het lokaal van groep 7 van de school in Goes staat een happy box. Die is gevuld met kaartjes waarop leuke activiteiten staan geschreven. Als de lessen goed gaan en de kinderen even mo gen ontspannen, gaat de doos open en wordt het bovenste kaartje gepakt. Toen gisteren bij de lerares de wekker weer eens ongenadig vroeg afging, herinnerde ze zich nog halfin slaap dat de happybox die dag open mocht. En welk kaartje bovenop lag: 10 minuten extra pauze. „Ik heb er nu al zin in." Helling wordt mogelijk droog Hirdes (LPV) wil rotonde Medisol naar oud pand ADZ TWEEDE LUSTRUM KUNSTROUTE De rugzakken en tas sen zijn al gepakt. Bij het hoofdge bouw van de CJV in Renesse wachten een paar juffen en ouders tot de kinderen terug zijn van de vos senjacht in Renesse. En dan zit het er echt op voor groep 8 van fusieschool Ichtus/Achthoek in Wolphaartsdijk. Dag basisschool. Nou ja, een paar weekjes nog, dan breekt de grote vakantie aan. Ook dit jaar waren er weer een paar kinderen die niet konden slapen zonder dat hun moeder er bij was. Ook dit jaar waren er een paar die stiekem toch wel heel blij waren dat er een knuffel meeging. En ook dit jaar waren er kinderen met heimwee. „Kin deren van groep acht verschillen onderling enorm in ontwikke ling en zelfstandigheid", ver klaart directeur Marjoleen Fran ken. Moeder Miranda Aertssen loopt bedrijvig heen en weer met kannen koffie. „Ze zijn er bijna", roept een juf. Eerst komen nog wat 'vossen' binnendruppelen: ouders, verkleed als ninja of non, vol enthousiaste verhalen over hoe leuk het was. Ze ogen min der vermoeid dan de onderwij zers. Drie dagen kamp hebben er ingehakt, ook bij de kinderen die even later op het nest terugkeren. Miranda sluit haar zoon Olivier in de armen. „Dat we niet even konden appen omdat ze geen tele foon mee mochten nemen, dat was wel even wennen", zegt ze. De Achthoek en Ichtus moeten fuseren omdat ze te klein zijn om zelfstandig verder te gaan. De combinatiegroep 7/8 telt 34 kin deren, waarvan 16 uit groep 8. Voor groep 7 is het schoolkamp gewoon een schoolreis met twee overnachtingen, maar voor de achtstegroepers heeft de reis een extra betekenis: afscheid van de basisschool. Olivier Aertssen kijkt er eigen lijk wel naar uit. Hij gaat naar de sportklas van het Ostrea Lyceum. „Ik krijg extra gym. Ik wil iets met sport gaan doen voor mijn werk", zegt de elfjarige inwoner van Oud-Sabbinge. Tegelijk reali seert hij zich dat het nu serieus wordt: „De vrije tijd, dat je zo vroeg uit school bent, dat zal ik wel gaan missen." Solane Beeke Na school lekker hangen in de stad, dat lijkt me leuk uit Wolphaartsdijk ziet wel weer een voordeel: „Ik zit straks in Goes op school. Na school lekker hangen in de stad, dat lijkt me leuk." Hoewel er na school ook huiswerk gemaakt moet worden. „Dat zal meer zijn dan nu." Plaats genoten Pepijn Jansen, Charlotte Quist en Daphne Bijleveld vin den het vooral jammer dat ze hun hechte vriendengroep van school kwijtraken. Maar ja, een nieuwe school is ook een kans op nieuwe vriendschappen. Demi Goosen ziet nog een voordeel: haar nieuwe school heeft een gro tere gymzaal. „Alleen jammer dat ik straks niet meer, zoals nu, naar school kan lopen en in de pauze thuis kan eten." Bij tegenvallers bij het bouwrijp maken voor de Marinierskazerne betaalt Vlissingen niet extra bo venop de toegezegde drie mil joen euro. Die risico's verdelen rijk en provincie Zeeland. Dat bevestigt burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissin gen. Volgende week woensdag, bij het bezoek van het comman dofregat Zr.Ms. De Ruyter aan Vlissingen, wordt het contract voor de overdracht van de bouw grond bij de Buitenhaven gete kend. Die risico's, voornamelijk kost bare ruimingen van oude oor- logsexplosieven, lijken mee te vallen. Bij eerste verkenningen van de toplaag tot enkele meters diep zijn vijf vondsten gedaan: vier 500 ponders en wat grana ten. Omdat nog niet bekend is hoe de bebouwing er uit zal zien, is nog onderzoek op grote re diepte nodig waar geheid gaat worden. De statenfractie van GroenLinks toonde zich recent bezorgd dat het provincieaan deel van 18 miljoen overschre den wordt. De kazerne wordt in 2020 in gebruik genomen en is in 2021 volledig operationeel. donderdag 16 juni 2016 Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Helling, aan de kop van het Dok bij de parkeergara ge in Vlissingen, komt moge lijk droog te liggen. Dat zegt wethouder John de Jonge. Dat deel van het Dok wordt afgesloten van de rest als de voetgangersbrug plaats maakt voor een waterkeren- de dam. Droogleggen zou Vlissin gen geld besparen omdat de kade daar dan niet her steld hoeft te worden. Be drijven willen woningen bou wen bij de Helling. VLISSINGEN Kan er niet een rotonde ko men op de kruising Sloeweg/Koudekerkseweg /Gerbrandystraat in Vlissin gen, vraagt LPV-raadslid Wim Hirdes aan het college. Vooral bij zomerse ver- keerdrukte leiden de ver- leerslichten daar geregeld tot opstoppingen en kop-staartbotsingen, schrijft Hirdes het college. Vlissingen heeft geen geld, erkent hij, maar, kan het niet dit jaar, dan in 2017. VLISSINGEN Medisol, specialist in reani- matieapparatuur en -hulp middelen, heeft het gebouw van de voormalige drukkerij ADZ in Vlissingen gekocht. Het bedrijf telt 27 medewer kers en heeft drie vacatu res. Medisol betrekt het pand aan de Mercuriusweg in de cember na een verbouwing, zegt teamleider klantendien sten Annemieke Wieman. Medisol huist nu in een pand aan de Arnesteinweg in Middelburg. OOSTKAPELLE Kunstroute Oostkapelle viert zaterdag haar 10-jarig jubileum aan Molenweg 6A. Daar zijn tussen 10.00 en 16.30 uur workshops beeld houwen, keramiek en schil deren te volgen en is een muziekexpositie te zien. Volgend Ondine van der Vleuten —Solane Beek Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35