Pilaf met kippendij 24 SERVICE Lezers helpen lezers Wat eten we vandaag? Verwarm de bouillon en voeg er de draadjes saffraan aan toe. Laat ze (pan van het fornuis af) trekken in de bouillon. Pel en snip per de uien en snijd de kippendij in blokjes. Halveer de gedroogde abriko zen of snijd ze in vieren. Verhit een scheut olie in een ruime pan en fruit hierin de uisnippers ca. 7-8 minuten. Voeg de blokjes kip toe samen met de specerijen en fruit al omscheppend 2 minuten. Strooi dan de rijst in de pan en bak al roerend tot de korrels licht verkleuren. Schenk de bouillon met saffraan in de pan en breng aan de kook. Voeg de stukjes abrikoos en cranberry's toe en laat alles koken tot de rijst gaar is en het vocht opgeno men (ca. 12-15 minuten). Hak intus sen de peterselie en koriander grof. Voeg de peterselie en de pistaches aan de rijst toe en meng. Laat 1-2 minuten doorwarmen. Rooster intussen de amandelen en pijnboompitten in wei nig olie goudkleurig. Bestrooi de pilaf voor het serveren met de rest van de noten en korian der. Tip Frank van de Goot Ingrediënten Komende dagen donderdag 16 juni 2016 Wilt u ook een oproep doen? E-mail dan een korte tekst met contactgegevens en eventueel een foto (in jpg-formaat) naar lezershelpenlezers@pzc.nl. Ik heb een foto van circa 100 jaar geleden. Wie weet waar de ze foto genomen is? En wie her kent deze mensen? Corrie Janse, cajanse@zeelandnet.nl Zegt de naam Ina u iets? En de datum: 30-7-1975. Ik heb (in de Zeeuwse grond) een zilveren verlovings- of trouwring gevon den met deze inscriptie. Ben be nieuwd naar de reacties. Connie Bouwman, bouwman@zeelandnet.nl Naar aanleiding van mijn twee oproepjes voor geboortekaart jes heb ik er bijna 1000! ontvan gen. Hartelijk dank daarvoor. Als er nog mensen zijn die er nog hebben liggen voor mij, ze zijn van harte welkom! Ook heb ik nog een doosje met pennen met recla- meopdruk liggen. Kan ik hier nog een verzamelaar blij mee maken? Hannie van Iwaarden, Kloetinge, ooievaar@zeelandnet.nl Voor de vrijwillige dorpsbiblio theek in IJzendijke zijn we op zoek naar boekenkasten en -rekken. Marianne Verbeke, marianne-verbeke@hotmail.com Gezocht: uniformknopen van (veelal voormalige) Nederland se scheepvaartmaatschap pijen, veerdiensten en zeevaart scholen. Kan iemand mij vertel len of Maatschappij Zeeland in het verre verleden ook uniform- knopen gebruikte waarop het logo van Mij. Zeeland afgebeeld stond? Juan Defesche, Vlissingen, juandefesche@gmail.com Voor een schooltje in Oeganda (waar mijn dochter werkt) ben ik op zoek naar kleurboeken, kleurpotloden, puntenslijpers en schriften. Wie kan mij hel pen Carine Reyns, creyns8@gmail.com Voor een 17-jarige jongen met een beperking zoeken wij click's bouwstenen. Met deze stenen is hij de hele dag bezig. U zou hem heel gelukkig ma ken. Karei Breuker, 0180 660774. It GEEN KRANT ONTVANGEN? 088-0561510 Vragen over VERHUIZING OF VAKANTIE? 088-0139910 Abonneren U kunt gebruikmaken van onze aanbiedingen via pzc.nl/abonneren of neem contact op met onze klantenservice voor een aanbod. Klantenservice Wilt u een vakantie of verhuizing doorgeven, uw abonnement beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910 van maandag t/m vrij dag van 9.00-17.00 uur. Of geef uw wijzigingen online door via pzc.nl/service. Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur bezorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorgklacht? De bezorgservice is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 7.00-17.00 uur. Op zaterdag van 8.00-12.00 uur. U kunt 24 uur per dag online uw bezorgklacht doorgeven via pzc.nl/service of via 088-0561510. Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn onze leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nalezen op pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren. Auteursrechten Alle auteursrechten en databankrechten ten aan zien van de inhoud van deze uitgave worden uit drukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij de PZC c.q. de desbetreffende makers. PZC De Persgroep Nederland Edisonweg 37e, Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 HOOFDREDACTIE SALESDIRECTIE Hoofdredacteur Arie Leen Kroon Commercieel directeur Tessa van Waarde REDACTIES Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus 145 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Heeft u tips voor de redactie? Mail naar redactie@pzc.nl 088-0130200 JANNY VAN DER HEIJDEN Pilaf kan tevoren worden gemaakt. De smaken krijgen dan goed de kans in te trekken. Kippendij blijft bij het stoven zachter dan kipfilet, gebruik dat daarom liever dan kipfilet in dit gerecht. GEHOORD... Het is gezellig op de boot door een kanaal in Friesland. Vooral toeristen wil len het mooie en rus tige binnenland van Friesland ervaren door er met een boot doorheen te gaan. Wij dus ook. Het gaat soepeitjes. Tot we bijna bij een kleine brug komen en we ons afvragen of we er wel onder door kunnen. We horen iemand 'giet net', zeggen dus denken wij dat het nét gaat. Hoe moeilijk is toch de Friese taal want giet net betekent - zo merken we al snel-gaat niet, dus dan maar stilliggen en wat dobberend wachten tot er een brugwachter komt. Elly van der Bliek De 68-jarige Nepa- lees Durga Kami trekt elke dag zijn school uniform aan, verlaat zijn eenkamerhutje om de lessen te vol gen op de Shree Kala Bhairab-school. De opa van acht kleinkin deren kreeg vroeger nooit de kans om zijn opleiding af te maken. Nu hij niet meer werkt grijpt hij de kans om dat wél te doen. FOTO NAVESH CHITRAKAR/ REUTERS 3 VRAGEN AAN -forensisch patholoog, was onder meer bij zoek tocht naar Kris en Lisanne in Panama Als een Nederlander in het buitenland wordt vermist, moet direct actie worden ondernomen, stelt Van de Goot. Hij wil een expertise centrum opzetten. Waarom wilt u dit? „Het is belangrijk dat je er meteen bovenop zit. De week na de vermissing is er nog veel te vinden. Naarmate het langer duurt, wordt het moeilijker." 2 Nu duurt het te lang? „We zijn als Nederland vaak te bescheiden. We komen niet in actie, omdat we bang zijn om diplomatieke banden te schaden." 3 Gaat u binnenkort weer op pad? „Er schurken nu drie vermissingen tegen me aan. Als ze me vragen, ben ik bereid om op pad te gaan." HOOFDGERECHT 4 personen Ca.7,5 dl kippenbouillon 1 envelopje saffraan 2 uien Ca. 600 gram kippendij- filet 100 gram gedroogde, geweekte abrikozen olijfolie zout mespunt ketoembar mespunt djahé mespunt djinten 1 kaneelstokje 300- 350 gram basmati- rijst 2-3 eetlepels cranberry's enkele takjes peterselie en koriander 25 gram pistaches (gepeld) 25 gram amandelen 1 eetlepel pijnboompitten MORGEN Feta met wortelsalade In dit gerecht van Australische topkok George Calombaris kunnen verschillen de kleuren wortels worden gebruikt. ZATERDAG Tarte tatin Het geheim van deze klassieke omge keerde appeltaart is een goede vorm: een dichte ronde taartvorm met dikke bodem die op het fornuis mag, óf een koekenpan die ook in de oven mag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25