Barbecue o r een dame met smaak Fans in de rij voor rechtszaak over intro van 'Stairway To Heaven' 22 SHOW CULTUUR ANGELA KIJKT TV Ze was in haar tijd een grote en grootse vorstin. De expositie die de Hermitage Amsterdam aan haar wijdt rept zelfs van 'De Grootste'. Als het buiten dan geen zomer wil wor den, moet de tv maar een handje hel pen. Met Grillmasters, sinds vorige week op dinsdagavond bij RTL 4. Een sponsor vehikel voor Albert Heijn maar dat mag de pret niet drukken. Want zelfs al klettert de re gen tegen de ruiten: nergens kom ik zo lekker van in een zon-zee-vakantie-stemming als van barbecuende mannen. Nee, sorry, dat is echt geen vrouwenwerkje. En ja, dat vinden de mannen in mijn omge ving gelukkig ook. Die doen niet liever dan zo heerlijk quasi-interessant gebogen staan over een bergje gloeiende kolen. Zonnebril op het hoofd, sigaar of biertje in de hand en maar po chen over hun vuur, de nieuwe Weber en de cederhouten rookplank. Het is een soort religie dat moderne barbecuen, denk ik vaak als ik ze zo bezig zie. Dat geloof belijden ze hartstochtelijk in Grill masters, waar overigens opmerkelijk genoeg één vrouw tussen de deelnemers zit. Bij hen is een homp ribeye van de Appie-slager niet zo maar een homp ribeye maar 'een mooi stuk vlees' dat ze nog omzichtiger behandelen dan een pasgeboren baby. Om dat dan vervolgens te smoken, grillen, snijden, en nog eens te gril len. Tot de paniek toeslaat: zit het luchtventiel wel dicht? En passant maken ze ook een koudgerookte salade van mango, ananas, paprika en tijm. Al waag ik te betwijfelen of al die oermannen in hun lederen schorten thuis ook zo enthousiast in de weer zijn met groente en fruit. Maar ja, in het programma loopt ook een AH-groente- boer rond en die moet natuurlijk ook wat uit te leggen hebben. Het rare was dat na al dat culinaire geweld de fmaleproef bestond uit het roosteren van een paar suffe kant-en-klare stokjes saté. Ook een beetje een domper: van het berei den van de gerechten werd erg weinig ge toond. Het was vooral veel Herman den Blijker die dingen zei als 'ik zou niet te veel trutten met dat vlees' en presentator Ruben Nicolai die de stuntel speelde. „Bij mij plakt dat vlees altijd vast aan het rooster." Tip van bbq-expert Jord Althuizen: „Dan is het nog niet gaar." Maar geen zorgen. De recepten komen vast langs in de Bonus-folder van volgende week. Ik doe ondertussen een schietgebedje dat onze Weber tegen die tijd niet is doorgeroest van al die Hollandse slagregens. Quote van de dag 'We hebben fantastisch nieuws. We zijn zwanger' t iefst twaalf, veelal jonge, minnaars na de dood van haar ech genoot tsaar Peter III die, zo bt weren boze tongen, ook nog eens in haar opdracht was vermoord. Ze was verslaafd aan snuiftabak en zou in haar paleis een geheim ero tisch kabinet hebben ingericht. Boze Britse propaganda wil bovendien dat ze de laatste adem uitblies onder een hengst, waarmee zij de liefde be dreef. Een kleurloze monarch kun je Ca- tharina de Tweede van Rusland (1729-1796) niet noemen. In de over leveringen over de laatste vrouwelij ke vorstin van Rusland, waarbij waar heid en verzinsel elkaar soms angst vallig dicht naderen, rijst het beeld op van een eigenzinnige, wellustige en dictatoriale kenau. „Ik moet eerlijk bekennen: voor ik me werkelijk in haar verdiepte dacht ik dat ze een enorme bitch was", zegt Vincent Boele, conservator van de Hermitage Amsterdam en verant woordelijk voor de tentoonstelling Catharina de Grootste - Zelfgeslepen diamant „Daar ben ik van teruggeko men." Hij is trots op de expositie in De Hermitage en met recht. Deze week arriveerde een speciaal vervaardigd model van de Grote Tsarenkroon van de Russische Romanov-dynas- tie, ingelegd met ruim 11.000 diaman ten, witte parels en een zeldzame ro de toermalijn. De kroon is, naast schilderijen, de len van de exclusieve verzameling ca meeën en snuifdozen, prenten en kleding van Catharina de Grote, één Volgens de BBC droegen sommi ge liefhebbers van de band gesig neerde exemplaren bij zich van Stairway To Heaven, het num mer waar de zaak om draait. Erf genamen van Randy Craig Wol fe beweren dat het intro van de grote hit is gestolen van Wolfe, die het had geschreven voor het nummer Taurus van zijn band Spirit. Led Zeppelin trad in de jaren 60 op als voorprogramma van Spi rit. Bandleden Robert Plant (67) en Jimmy Page (72) waren dins dag aanwezig in de rechtbank. Zij luisterden hoe de jury ver schillende versies van zowel Er is in 2008 becijferd dat het lied 500 miljoen euro heeft opgebracht Stairway To Heaven als Taurus te horen kregen. Led Zeppelin bracht het num mer uit in 1971 op het vierde al bum. Tegenwoordig wordt het omschreven als een van de beste rocksongs aller tijden. In 2008 werd al eens becijferd dat Stairway To Heaven door de jaren heen zo'n 500 miljoen eu ro heeft opgebracht. Volgens de BBC zijn erfgenamen van Ran dy Craig Wolfe uit op 35 miljoen daarvan. Ze willen niet alleen een deel van de opbrengst, maar ook dat Wolfe voortaan vermeld wordt als mede-componist. donderdag 16 juni 2016 Reageren: angela@persgroep.nl —Blij nieuws voor Belle Perez, nu de zangeres een moeilijke periode doormaakt: haar verloof de wordt verdacht van betrokkenheid bij een juwelenroof VEILING De beroemde punt-bh van Madonna heeft 47.000 euro opgeleverd op een veiling. De gouden buste houder, één van haar meest iconi sche outfits, is ontworpen door Jean-Paul Gaul- tier. HERINNERING c Kelly Osbourne heeft het woord solidariteit op de zijkant van haar hoofd laten ta toeëren. „Ik ben kapot van de tra gedie in Orlan do, die herinner de me eraan dat elk moment in het leven waar devol is", schrijft de actrice op In- stagram. Arno Gelder LOS ANGELES Op de eerste dag van de rechtszaak tegen Led Zeppelin, stonden fans in Los Angeles in de rij om een plekje te bemachtigen in de zaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22