17°C zo hard als hij kan Meisje (10) verongelukt Kras Kortingsdagen Net buiten 's-Gravenpolder De Borselse burgemeester Gelok doet er alles aan om 'Breskense toestanden' te voorkomen. Walcheren Twijfels over Wilhelmina Op twee plekken langs een andere kavel verschenen borden met 'Geen azc hier' Muziekfestival Middelburg Even buiten 's-Gravenpolder komt een asielzoekerscetrum voor 300 mensen. Na een jaar kijken het COA (Centraal Orgaan op vang Asielzoekers) en de gemeen te Borsele of het azc kan uitbrei den van 300 naar 500 mensen. Het centrum wordt voor vijf jaar neergezet, na vier jaar moet blij ken of daar nog eens vijf jaar aan vast wordt geplakt. Alle fracties in de Borselse raad steunen het be- sluit van het college van B en W. De gemeente biedt het COA een kavel langs de Bernhard- weg-Oost (N666) en de Polder weg aan, net buiten het dorp. De ze akker is eigendom van de ge meente. Tot gisterochtend had Borsele een in hun ogen veel ge schiktere plek op het oog, aan de andere kant van de Bernhard- weg-Oost, grenzend aan een wijk. Het COA had hierover al een deal gesloten met de eigenaar, Top Onions. „Vanmorgen kregen we een telefoontje van het COA dat directeur Adrie Murre zijn woord had gebroken en er dus geen deal meer was", zegt een teleurgestel de burgemeester Jaap Gelok. Hij noemt het plotselinge besluit van Murre 'tamelijk vervelend', omdat bij de omwonenden en de andere inwoners van 's-Gravenpolder gis ter een brief werd bezorgd over de komst van een azc op het terrein van Murre. „Hij heeft ons in een heel lastige positie gebracht." 's Ochtends bleek al dat de loca tie weerstand opriep. Op twee plekken langs het kavel versche nen borden met 'Geen azc hier'. Eén van die twee borden werd al snel met modder bekogeld door jongelui die het niet eens waren met protest. Top Onions geeft 'vooralsnog geen commentaar'. Gelok vindt het jammer dat Murre is afge haakt, omdat de alternatieve plek verder van het centrum ligt. „Als hier gezinnen komen, wat we ho pen, zullen de schoolkinderen be geleid moeten worden naar school. Op de andere locatie zou dat niet nodig zijn geweest." Borsele gaat geen informatie avond houden. Gelok: „Ik doe mijn uiterste best iedereen te woord te staan, maar ik voel er niks voor om voor een zaaltje te gaan zitten en te zeggen: roept u maar. Daar hebben we van geleerd in Breskens." In plaats daarvan heeft heel het dorp een brief gekregen. Vanaf vol gende week zijn er rondetafelge sprekken met vertegenwoordigers van scholen, kerken, bedrijven en verenigingen. GRIJPSKERKE Een 10-jarig meisje uit Grijpskerke is gister ochtend overleden na een bot sing met een bromfietser (17) uit Goes. Het ongeluk gebeurde op het fietspad tussen Grijps kerke en Middelburg. Toen de bromfietser door de bocht kwam, weken hij en het meisje uit naar dezelfde kant en bots ten op elkaar. De bromfietser raakte lichtgewond. P2 Nieuwsmedia Cellist Ramon Jaffé heeft musici uit verschillende landen uitgenodigd Tom Boonen rijdt op hoge snelheid door Goes. De Belg was gisteravond een van de topwielrenners in de proloog van de Ster ZLM Toer, de Nederlandse voor- bereidingskoers op de Tour de France. Boonen haalde het niet; Jos van Emden won. vóór 23 korting p.p Korting op alle reizen! Azc voor 300 man Joeri Wisse 's-Gravenpolder donderdag 16 juni 2016 De PZC is onderdeel van Toenemende buienkans pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 140 7 11688 5 5 5 5 30 Koningin Wilhelmina was tijdens de oorlogsjaren voor haar ministers een ramp om mee te werken. Kwam dat door het gebruik van het zeer verslavende perve- tine, beter bekend als crack? W P6 In Uit Thuis FOTO SPORTFOTO.NL D1 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg êtjvt Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1