\mm «1 ÈJt 18 ECONOM o z o cc Bij Shanghai opent vandaag pretpark dat nieuwe Chinese Disney Resort doet Duck aan tai chi. Toch moppert het land over de teloorgang van de eigen cultuur. In de schijnwerper Als 20'er cashte de huidige nummer 145 van rijkenlijst Quote 500 zijn eer ste 10 miljoen. Hij verkocht Bad Boys, het kledingmerk dat hij drie jaar eer der op de kop had getikt met zijn oud-klasge noot Ben Kolff. Handelen deed hij al in de schoolbanken. Schothorst begon aan een stu die economie, maar maakte die niet af. Met Kolff en Victor Muller (Spyker) koopt hij in 1993 het wegkwijnende kledingmerk McGre gor. Dat bouwen ze uit tot een modehuis met zeilmerk 1 IÜ UI Gehuwd, drie kinde ren Zaken man en mil jonair Gaastra, 140 ei gen winkels en 1.200 man perso neel. Zijn investe ring in pakkenke- ten Suitsupply le vert 700 keer zijn inleg op. Minder succes vol is de beurs gang van McGre gor in 1999. Om dat feit te verhul len, richten Schothorst en zijn maten stie kem een BV op waar ze hun te ruggekochte aan delen in stoppen. Die maakte meer winst dan het beursgenoteerde bedrijf Zes jaar later keren ze de beurs maar weer de rug toe. Met dank aan zaken man Marcel Boek- hoorn die in Mc Gregor investeert. Ook banken zijn scheutig. Tot de crisis uitbreekt. In een interview met Quote droomt hij dit voorjaar hardop van het Zwitserleven. Alle schulden zijn volgens hem afgelost, het stok je kan worden overgedragen. Nu blijkt dat McGregor in het boekjaar 2014/2015 bijna 27 miljoen euro verlies leed. En dat Schothorst en zijn mede-aandeelhouders niet willen in vesteren in de reorganisatieplannen van zijn opvolger, Armin Broger. Die staat nu machte loos. De bewindvoerder heeft gisteren een bemiddelaar aangesteld die op zoek moet naar nieuwe investeerders of kopers. Flitsen Value8 Arcelor- Mittal SBM Offshore ABN AMRO Zowel bestuursvoorzitter Mark Klein als financiële man Freddy Dijkman ruimen het veld. Marco Kind stapt op als directeur consu mentenmarkt, hetzelfde geldt voor chief technology Lampros Is- kos. Marieke Snoep, sinds vorig jaar zakelijk directeur, is het eni ge directielid dat mag aanblijven. Volgens Deutsche Telekom is de wisseling nodig om de nieu we strategie 'Mobile First' uit te voeren. T-Mobile gaat zich daar bij richten op Nederlanders die 24 uur per dag online willen zijn met hun mobiel of tablet. Het nieuwe 4G-netwerk staat hierin centraal. T-Mobile, met 3,7 miljoen klan ten de kleinste grote aanbieder, verkeert al enige tijd in zwaar weer. In een jaar tijd liepen 135.000 klanten weg. De aanbie der mist een vast netwerk en kan niet, zoals KPN, alles-in-éénbun- dels voor mobiele- en vaste telefo nie, tv en internet slijten. Aan de onderkant verliest T-Mobile ter- rein aan Tele2 dat sinds kort een eigen 4G-netwerk heeft en agres sief smijt met databundels. Volgens T-Mobile is de neer gang inmiddels gestut. Maar voor de directie in Bonn gaat het dui delijk niet snel genoeg. Op de achtergrond speelt de aanstaande fusie van Ziggo en Vodafone in Nederland. Zodra Brussel toe stemming geeft, kan de nieuwe combi dezelfde succesvolle ver kooptactiek toepassen als KPN. Topman Klein, sinds mei 2014 aan het roer, zegt T-Mobile met een gerust hart te verlaten: „Er ligt een solide basis voor nieuwe groei. Mijn team en ik hebben een belangrijk eerste deel in de transformatie van T-Mobile Ne derland afgerond. Het is nu aan een ander managementteam om dit bedrijf naar een hoger niveau te tillen." Onduidelijk is of de vier directieleden allemaal weg móesten. Zo heeft ceo Mark Klein een nieuwe job: hij gaat in september aan de slag bij Duitse verzekeraar ERGO, in Nederland moeder van rechtsbijstandsverze- keraar DAS. Een opvolger is er nog niet. Die is er wel voor de di recteur consumentenmarkt, dat wordt Martin Knauer (52), nu di recteur bij Congstar, het tweede merk van Deutsche Telekom. Vraag blijft wat Deutsche Tele kom met T-Mobile aanwil. Afge lopen najaar werd bekend dat de Duitsers een koper zochten. Een kandidaat die de koopprijs van naar verluidt 3 miljard euro kon ophoesten, werd echter niet ge vonden. handelaar Een maand geleden stapte Jeroen Schot horst 'met gerust hart' op bij het 'weer sta biele' McGregor. Nu verkeert zijn mode huis in surseance. Geboren 20 mei 1961 in Blaricum Is aandeel houder van McGregor ■Trad vori ge maand terug als ceo van het modehuis Annemieke van Dongen Didi Chuxing, dat ook wel bekendstaat als het Chinese Uber, heeft 7 miljard dollar opgehaald met een recente financierings ronde. Dat meldden ingewijden aan The Wall Street Journal. Eerder werd al bekend dat Apple 1 miljard dollar in Didi heeft geïnves teerd. Regeringspartij PvdA wil niets weten van verlaging van de vennootschapsbelasting. „Ga niet aan die wedstrijd meedoen", zei PvdA'er Henk Nijboer gisteren in een debat met staatssecretaris Wiebes van Financiën. O donderdag 16 juni 2016 Voorman De Vries gaf giste ren antwoord op prangende vra gen van de aan deelhouders. m Het staalbedrijf heeft, tot vreug de van beleg gers, een bod uit gebracht op drie uitstaande obliga ties. m Oliegerelateer- de bedrijven had den het gisteren weer moeilijker. De grootbank was gisteren de grootste daler aan het Damrak. O o o Top van T-Mobile moet vertrekken Het roer gaat om bij T-Mobile. Moeder Deutsche Telekom ver vangt vier van de vijf directiele den op het hoofdkantoor in Den Haag. Een nieuw management team moet de kwakkelende pro vider er bovenop helpen. David Bremmer Den Haag 4 Mark Klein, algemeen directeur Marco Kind, consumenten markt Freddy Dijk- Lampros man, finan- Iskos, chief cieel directeur technology FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18