'Crisissfeertje' in Kamerdebat over extra geld voor veiligheid leeftijds traplift niet meer nodig heeft dan molenaar^ 13 Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure oF kijk op www.molenaar.nl Bouwvakker gedood door instorten brug Arrestatie lek Panama Papers Dat er geld bij moet komen voor politie en justitie, daar zijn kabi net en oppositie het nou wél over eens. Inzet van de ruzie is vooral: hoe snel en hoe veel. In de wandelgangen van de Tweede Kamer hangt al dagen een crisissfeertje, want de opposi tie eist dat nog dit jaar zo'n 200 miljoen euro wordt uitgetrokken. Nu wuift het kabinet een stamp voetende Kamer vaker weg, maar de oppositie dreigt nu de hele Voorjaarsnota tegen te houden in de Eerste Kamer, waar zij een meerderheid heeft. Volgens Gert-Jan Segers. fractie voorzitter van de Christenunie, zijn er nog steeds gaten in de be groting die moeten worden ge vuld. CDA, D66, Christenunie, SP, SGP en GroenLinks trekken samen op in het debat over extra geld voor het departement van minister Ard van der Steur. Het kabinet hoopt dat het losloopt. „De partijen moeten daar nog eens heel goed over nadenken", aldus minister Ard van der Steur (Justitie, WD). „Er wordt wel de gelijk substantieel gefmancieerd." Want hij dacht begin deze week nog wel dat de kou uit de lucht was. WD en PvdA lekten maandag met trots dat er volgend jaar zo'n 300 miljoen euro extra komt voor veiligheid. De opposi tie haalt er de neus voor op en eist voor dit jaar nog 200 miljoen extra. „Het is blamage, het geld is nü al nodig", aldus D66-leider Alexander Pechtold. Onderfinanciering Politie en justitie klagen mee. Kersverse korpschef Erik Aker boom sprak recent van 'structure le onderfinanciering': „Het kraakt." Justitiebaas Herman Bol haar haakte kort erna in door te stellen dat justitie 40 miljoen no dig heeft 'om te kunnen draaien'. Tot Van der Steurs frustratie lekte ook nog eens een prema tuur stuk van ambtenaren uit waarin wordt voorgesteld om het begrotingsprobleem op te lossen met extra bezuinigingen. Het ka binet wil toch niets van extra geld voor dit jaar weten. Vorig jaar is al een kwart miljard extra naar justitie gegaan, zo valt te be luisteren. „Ik ben er een beetje klaar mee", schamperde PvdA-mi- nister van Financiën Jeroen Dijs- selbloem eerder al. „Het is niet 'u roept en wij draaien'." Zo ontstaat een welles-nietes- spel tussen oppositie en coalitie. Die laatste wint vooralsnog op ba sis voor haar meerderheid in de Tweede Kamer. Al doen ze de po sitie van Van der Steur weer eens wankelen. Toch dreigt er oorlog in de senaat, waar de oppositie met haar meerderheid de hele voorjaarsnota kan dwarsbomen. Volgende maand is daarover de stemming al, dus moet Van der Steur haast maken met een list om een ongeluk te voorkomen. Bijval Hij krijgt bijval voor zijn pleidooi om dit jaar geen extra geld uit te trekken voor de politie van crimi noloog Cyrille Fijnaut. „Er valt nog te verdienen op dat korps", stelt de expert op terrein van poli tie. „Ik zie de claims voor meer geld, maar heb nog geen onder bouwd verslag gezien van waar het dan besteed moet worden of waar de nood nu gelenigd kan worden met meer geld. Sterker: er kan misschien nog wel wat af." Volgens Fijnaut is de inrichting van de Nationale Politie te bu reaucratisch, stelt hij. Er zijn te veel lagen. Hij wijst ook op de Al gemene Rekenkamer die onlangs waarschuwde dat de politie niet kan aantonen hoe geld wordt be steed. „Kijk hoe de zorg erbij ligt, ik kan me voorstellen dat het ka binet zegt dat men niet het geld in de put kan blijven pompen." 1 De levertijd van een reguliere traplift r\ J» tuit één stuk is gemiddeld 6 weken. Bij J Molenaar kan een traplift al na één m f dag helemaal op maat op uw trap A y worden geplaatst. Met de Modul hebben we een modulaire traplift v waarvan de losse raildelen uit voor- I raad leverbaar zijn. Dus vandaag I I I besteld, is morgen in huis. Als u de i/AQTING* komen we deze ook nog gratis demonteren. Handig toch? P.S. Ook voor gemeenten en instellingen donderdag 16 juni 2016 WERNECK Door het instorten van een deel van een nieuwe brug in een snelweg in Duitsland is gis teren zeker één bouwvakker om het leven gekomen. Zes collega's raakten zwaarge wond. Op het moment van het ongeval waren er zo'n twintig bouwvakkers aan het werk. Het incident was op de A7 bij het Beierse Werneck. Daar wordt een nieuwe brug over het dal aangelegd naast de oude Schraudenbachbrug. GENEVE De Zwitserse politie heeft een iet-medewerker van Mossack Fonseca aangehouden op ver denking van diefstal van ver trouwelijke computerbestan den. Volgens de Zwitserse ad vocaat van het Panamese ad vieskantoor zijn de zogeheten Panama Papers via de compu ter van de arrestant in Genève verzameld. De verdachte ont kent wat hem wordt aangewre ven, lieten zijn advocaten aan de krant Le Temps weten. Een harde confrontatie gistera vond tussen kabinet en opposi tie over extra geld voor politie en justitieEen politiekenner maant in de kantlijn tot kalmte. 'Sterker: er kan nog wel wat af'. Tobias den Hartog Den Haag Oppositiepartijen willen dat er 200 miljoen euro extra gaat naar veiligheid. Het kabinet wil daar niets van weten, omdat vo rig jaar al een kwart miljard extra is uitgetrokken. Traplift in 1 dag *Tot 3 juli ontvangt u per levensjaar €10,- korting (o.b.v. 1 persoon) bij een traplift met bocht; bij een rechte trap is dat €5 korting per levensjaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13