12 NI Nederland telt gemeenschap van enkele honderden 'mermaids' Altijd al een zeemeermin (m/v) willen zijn? In Zeist kunnen aspirant-meerminnen binnenkort een driedaagse cursus volgen om met staart en al door het water te dartelen. Het geeft me een geweldig gevoel om zo elegant door het water te glijden Het is nog een he le klus voor meerminjuf Ma rijke Pie (28) uit Deventer om haar siliconen staart van maar liefst 15 kilo aan te krijgen. Ze zit op een handdoek met Dis- ney-prinses Ariël aan de badrand van zwembad Dijnselburg in Zeist en heeft een potje glijmid del klaar gezet. Centimeter voor centimeter wordt de groenblauwe staart om haar lijf gehesen. „Deze opleiding geven is echt een droom die werkelijkheid wordt", vertelt ze tussen het geworstel door. „Ik krijg veel mailtjes en telefoontjes van mensen die graag zeemeer min willen zijn, maar ze hebben geen idee waar ze moeten begin nen. Het is veel meer dan alleen een pakje aan en hupsakee het wa ter in." Pie, meermin Crystal voor inti mi, is een nuchtere Hollandse. Ze staat met beide benen op de grond. „Ik lig echt niet thuis de he le dag in mijn badkuip hoor", grapt ze. „Maar het zwemmen met een staart geeft een magisch gevoel. Ik voel me één met de na tuur. Het is ook creatief: ik maak veel van de accessoires zelf. Dat is bij de andere meerminnen ook vaak het geval." Monovin Veiligheid staat bij de meerminjuf voorop. Zelfheeft ze een achter grond in freediven, duiken zonder zuurstofflessen. Ze blijft met ge mak drie minuten onder water. Dat geldt lang niet voor iedereen. Want zwemmen met een mono- vin, twee flippers aan elkaar, is niet zo gemakkelijk als het lijkt. Als Pie het doet, ziet het er soepel en golvend uit. Wapperende ha ren, gestroomlijnd lichaam; het is een soort onderwaterballet. Maar voor een beginner is het zwaar en onpraktisch als je voeten aan elkaar zitten in een staart. Al les wat je geleerd hebt op zwem les moeten de beginners van de meermincursus over boord gooien. „Je bent gewend om in het water direct over te gaan op de schoolslag", zegt Pie als ze het geploeter ziet. „Probeer uit je heu pen te zwemmen", adviseert ze." „Niet uit de knieën." De 'mermaids-gemeenschap' in Nederland beslaat een paar hon derd vrouwen en een paar man nen. Ze kennen elkaar vooral via social media. Meermin Kelly Klin- genberg (27) noemt het 'bijna een familie'. Ze haalt er steun uit. „Als ik zwem als zeemeermin voel ik me krachtiger, vrijer, sierlijker en vrouwelijker", legt ze uit. „Ik ging me verdiepen in zeemeerminnen met het idee een kostuum te ma ken dat onderwater ook goed blijft en kwam al snel deze krach- tige community tegen die zich in zet voor het behoud van de oceaan." Het zijn veelal vrouwen die naar Fantasy Fairs gaan waar ze zich verkleed in bijzondere kos tuums in een andere wereld bege ven. Zo is Pie er ook bijgekomen. „Ik had een meerminstaart laten maken en het leek me leuk om daar ook het water mee in te gaan. Het eerste wat ik voelde, was dat het klopte. Het gaf me een gewel dig gevoel om zo elegant door het water te glijden." Siliconenstaart De cursus beslaat drie lessen van een uur en kost 300 euro. Het is een schot in de roos, merkt Pie nu al die de opleiding samen met ES- KO Diveworld ontwikkelde. „Ik heb tien betaalde aanmeldingen binnen. De eerste groep zit vol." Ze hamert niet alleen op veilig heid (altijd staart bij het water aantrekken, nooit mee proberen te lopen!) maar bij het tweede ni veau leren de cursisten ook hoe ze waterproof make-up moeten ge bruiken of hoe ze hun siliconen- staart moeten verzorgen. Want dat hoort er ook bij, vindt Pie. „Er zijn ook andere cursussen, maar die zijn meer gericht op kinderen. Dat is heel leuk, maar mijn lessen zijn voor 15+ers. Het is niet alleen kunstzinnig, maar ook een volledi ge workout. Een uur in staart, kan je vergelijken met een uur in de sportschool." donderdag 16 juni 2016 Renske Baars Zeist Marijke 'Crystal' Pie Journalist Renske Baars (met paarse vin) leert van Marijke hoe ze moet zwemmen als een zeemeermin, foto's shody capeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12