Voor de derde keer liquidatie overleefd All Inclusive Zonvakantie Turkije All Inclusive Zonvakantie Kreta 11 m uke Leung, wetenschap per aan de universiteit van Queensland heeft aan de New York Ti- I mes meegedeeld dat van de Bramble Cay-mozaïek- staartrat geen spoor meer is te vinden. De rat kwam alleen voor op een eilandje in het Groot Bar rièrerif bij Australië. Volgens Leung heeft de rat het onderspit moeten delven door een stijgende zeespiegel en extre me weersomstandigheden. Hier door kromp het eiland steeds meer in het afgelopen decen nium, waardoor de rat uiteinde lijk geen woonruimte meer over had. Ook had het zoute zeewater de planten, de plantgroei en de begroeiing op het eiland dusda nig beschadigd dat de mozaïek- staartrat niets meer te eten had. De vraag is nu of er na de Bram ble Cay-mozaïekstaartrat nog meer zoogdieren gevaar lopen door klimaatverandering. Martijn van de Pol, onderzoeker bij het Nederlands Instituut voor Ecolo gie, noemt drie manieren waarop klimaatverandering invloed heeft op de grootte van bepaalde dier- populaties. „Allereerst heeft het invloed op leefgebieden van dieren. Als het ergens te warm of te koud wordt, dan moeten ze verhuizen. Als dit niet mogelijk is, staan ze voor een probleem. Ook heeft het een in vloed op seizoenen, waardoor bij voorbeeld de winterslaap van be paalde dieren wordt verpest. Als laatste kan de lichaamsgrootte BEDREIGD van dieren veranderen door een ander klimaat, wat nadelige gevol gen kan hebben." Dylan de Gruijl, woordvoerder van het Nederlandse Wereld Na tuur Fonds, noemt vooral ijsbe ren en olifanten als voorbeelden van zoogdieren die door klimaat verandering worden bedreigd. „Door opwarming van de aarde verliest de ijsbeer snel zijn woon- en jachtgebied. Het ijs smelt on der ze weg." Klimaatverandering moet wel in de meeste gevallen gezien wor den als een probleem dat boven op andere grote problemen komt. „Door het aanleggen van wegen, kappen van bomen en mijnbouw zijn de potentiële woongebieden van dieren al genoeg beperkt. Kli maatverandering maakt die gebie den alleen nog maar kleiner. En goed, als de huidige stroperij cri sis niet wordt opgelost, zijn er binnenkort helemaal geen olifan ten meer over om ons zorgen over te maken." Maar er is nog hoop voor de mo- zaïekstaartrat. Van de Pol wijst op de kans dat de rat nog leeft. „Er zijn genoeg voorbeelden aan te wijzen van diersoorten waar van was verondersteld dat ze uit gestorven waren, maar die later alsnog terug werden gevonden. Sommige dieren zijn gewoon heel moeilijk te vinden." LEIDEN Als hij het overleeft, lijkt bouwbedrijfbaas Zeynel Er giste ren in Leiden voor de derde keer ontsnapt aan een liquidatie. Oud-directeur Zeynel Er van bouw- en schoonmaakbedrijf Ocean Construction uit Amster dam werd dinsdagavond in Lei den getroffen door vijf tot zes ko gels. Hij ligt in kritieke toestand in het ziekenhuis. De twee daders zijn spoorloos. De in Turkije geboren Leidenaar werd op tt november vorig jaar ook al neergeschoten in een be drijfspand aan de Derkinderen- straat in Amsterdam West. Toen kwam hij er met lichtere verwon dingen vanaf. Een maand eerder, op 15 oktober 2015, werd in hetzelf de Amsterdamse kantoortje de Turkse oud-advocaat Haydar Zen- gin (37) doodgeschoten. Het lijkt er zeer sterk op dat het doodschieten van Haydar Zengin een vergissing was. Zengin en Er lijken op elkaar. Vermoedelijk had den de daders van de moord op Zengin het toen ook al gemunt op de 50-jarige Zeynel Er. Waaróm Zeynel Er ergens op de dodenlijst staat, is onduidelijk. zoover "ik' er rH zoover - - - 'TlK SB of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 09.00-16.00 uur) (StlP) donderdag 16 juni 2016 'Nieuw' klimaat eist zijn tol Australische wetenschappers hebben de eerste zoogdier soort ontdekt die is uitgestor ven als gevolg van klimaatveran deringen, veroorzaakt door de mens. Navin Bhagwat Queensland L Zeven zoogdieren op het punt van uitsterven Zeven zoogdiersoorten zijn volgens het Wereld Natuur Fonds „critically endangered." Dit houdt in dat de kans extreem hoog is dat zij uitsterven. 1. Amoerpanter 2. Zwarte neushoorn (foto) 3. Berggorilla 4. Manis (Pangolin) 5. Saola (Aziatische eenhoorn) 6. Zuid-Chinese tijger 7. Sumatraanse olifant Op naar de zon... 8.8 |Tf II n 11 1f4"" - I 1 at 449 -Vit Boek nu een heerlijke zonvakantie naar het prachtige 4-sterren- plus Grand Park Lara, nabij het sfeervolle Antalya en op ca. 200m van het strand. Het hotel is ideaal voor gezinnen met kinderen en biedt ruime moderne kamers en diverse faciliteiten zoals een tuin met zwembaden en glijbanen, diverse restaurants en een wellnessgedeelte. Bezoek ook de jachthaven van Antalya en proef Oosterse sferen op de bazars. uni juli aug. v.a. 379 v.a. 599 v.a. 569 sept. okt. nov. v.a. 520 v.a. 399 v.a. 352 dec. v.a. 299 zie stipreizen.nl/trangpl 8- t/m 15-daagse vliegreis ind. transfers O.b.v. All Inclusive Diverse zwembaden en aquapark met 4 glijbanen Nederlandstalige minidub l/ Nü geen reserveringskosten Geniet van de Griekse zon en gastvrijheid op Kreta. Het luxe 5-sterren Vasia Hotels Zephyros Beach Boutique biedt de perfecte sfeer voor een ontspannen strandvakantie. Gelegen direct aan het zandstrand op een prachtige locatie in het charmante Stalis. Verken ook zeker het eiland en breng een bezoek aan Agios Nikolaos en Heraklion of maak een avontuurlijke jeepsafari. juli aug. v.a. 529 v.a. 549 sept. okt. v.a. 549 v.a. 449 zie stipreizen.nl/grkrvzb I 8- t/m 15-daagse vliegreis O.b.v. All Inclusive Minidub voor de kinderen Zwembad en apart kinderbad Direct aan het zandstrand Tijdelijk geen reserverings kosten Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen reizen nl voorbehouden. ~V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11