'Geen claim gezondheid energiedrank' Met Stip... de voordeligste! stlpreizen.nl (stjpjl 9 Juichen voor de Belgen, nu Oranje niet meedoet aan het EK? Jan Mulder lukt het als geen ander. Maar nu speelt België al even slecht als wij... Cruisestunt Middellandse Zee VIJF VRAGEN AAN JAN MULDER Als voetbalanalist is Jan Mulder in België al jaren een even be kend gezicht als bij ons. Maar zijn identi ficatie met de Belgen ging maan dagavond wel erg ver. Hij sprak rond het eerste EK-duel van de Ro de Duivels zelfs in de wij-vorm. „Ik voel mij één met de Belgen", zegt de voormalig midvoor van Ajax en Anderlecht. „Ik heb nu eenmaal meer met België dan met Oranje. In Brussel ben ik voor de tweede keer geboren, zeg ik altijd. Ik laat me niet naturaliseren, hoor. Maar ik ben de laatste paar jaar zo ellendig geworden van dat Neder lands elftal. Dat trage gedoe: niet om aan te zien. Ik kan Oranje niet meer verdragen." „Ik wist niet wat ik zag. Allemaal prachtige spelers, maar uit verle genheid geven ze niet thuis." „Ze liepen er bij als debutanten op het bal. 20 miljoen per jaar ver dienen, maar als verlegen jongen over het veld lopen: onverdraag baar. In mijn laatste boek heb ik nota bene al beschreven hoe ze Eu ropees kampioen zouden worden. Maar ze lezen niet, hè." „Die Hollandse directheid spreekt de Belgen aan. Ze balen van hun elftal en vinden het fijn als ie mand die boosheid uit. Laat ik daar dan maar voor zijn." „Uitstekend plan. Ik zou meteen de beste spelers opstellen. Klinkt logisch, maar dat is het voor de meeste coaches niet. Die praten over 'de balans'. Onzin. Mijn wed- strijdbespreking zou heel kort zijn: ga je gang maar, jongens." „Dat is het enige voordeel van de situatie: die zorg heb ik niet meer. Op papier kan alles nog, maar ik zie dit België het toernooi niet meer winnen. Ik ben gered." Met een resolutie denkt het Euro pese Parlement vandaag een streep te halen door Brusselse plannen om de frisdrankindus trie wel gezondheidsclaims op haar drankjes toe te staan. „Een idioot plan", aldus de Deense Christel Schaldemose, so ciaaldemocratisch initiatiefneem ster van de resolutie. „Juist jonge ren consumeren veel energie drankjes, en één op de drie elfja rigen kampt nu al met overge wicht. De Europese Commissie speelt met de gezondheid van onze jeugd." Schaldemose krijgt steun van haar CDA-collega Schreijer-Pierik. „De industrie doet net of je 's morgens wel een energiedrankje kunt pakken in plaats van je boterham, maar zo werkt het natuurlijk niet." Ook de op sporters gerichte vermelding dat de drankjes goed zijn voor concentratie en uithou dingsvermogen, valt bij het parle ment verkeerd. Jongeren zien sporters als rolmodel en zouden dan alsnog meer energiedrankjes pakken dan goed voor hen is. Een kwart van de jongeren drinkt er nu al zo drie achter el kaar op, aldus Schaldemose. Zij en Schreijer-Pierik voelen zich gesteund door de wereld gezond heidsraad en de Europese voed- selveiligheidsautoriteit. De sui ker is een dikmaker, de cafeïne kan bij overmatig gebruik leiden tot slaapstoornissen, angst, ge dragsveranderingen en op ter mijn tot hart- en vaatziekten. De industrie, zeggen diverse parle mentariërs, hoopt met de ge zondheidsclaims nog meer te kunnen verkopen. Nieuwste schip van Costa Cruises Incl. vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven per KLM of Transavia 8-daagse cruise incl. alle maaltijden aan boord Laagste prijzen bij Stip Kijk en vergelijk gerust! woensdag 15 juni 2016 'Ik voel mij één met de Belgen' Peter Groenendijk Brussel En prompt speelt België net zo beroerd. Wat ging er mis? Het Belgische publiek waardeert uw analyses. U kreeg maandag zowat een ovatie in de studio. Op social media wordt u zelfs ge tipt als bondscoach. U heeft beloofd een tatoeage te laten zetten als België het EK wint. Ziet u het nog gebeuren? Energiedrankjes zoals Red Buil verdienen geen gezondheids claim op hun etiket. Ze staan stijf van de suiker en cafeïne en zeker jongeren moeten er dus voorzichtig mee zijn. Frans Boogaard Brussel Bm Het Voedingscentrum geeft als advies over energie drankjes: hoe minder, hoe beter. Het raadt ze af voor kinderen onder de 13 jaar. Jongeren tussen de 13 en 18 jaar zouden er maximaal een per dag moeten drin ken, volwassenen maximaal vier. Rome Marseille Savona I Barcelona Mallorca Zeer voordelige wintercruise naar o.a. Mallorca, Rome en Florence met het paradepaardje van Costa! De 4 Costa Diadema staat garant voor een fantastische cruise. Aan boord o.a. 15 bars, 7 restaurants, 3 zwem baden, theater, 4D-cinema, wellness en panoramadek van ca. 500m. Niet voor niets beoordeeld met een 7,8! nov. v.a. 419 dec. v.a. 399 jan. v.a. 439 feb. mrt. v.a. 469 v.a. 559 zie stipreizen.nl/diadema of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) KJ- i Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9