Verlichting nodig op fietspad naar Spui 30% KORTING op zomer collectie Oorlogsslachtoffer verdient ereplaats U ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Brug bij jachthaven Cadzand-Bad probleemloos op z'n plek Naar de plaatsing van de brug bij de toekomstige jachthaven - 85 meter, 150 ton - werd wekenlang uitgekeken. De plaatsing verliep vlekkeloos. Ze waren er gisteren de hele dag vol van, de medewerkers van wa terschap Scheldestro- men, gemeente Sluis en Combinatie Cadzand- Bad. Het plaatsen van de enorme brug bij de toekomstige jachthaven van Cadzand-Bad was een spannende gebeurtenis. Dat alles goed ging, was dan ook een hele opluchting. De brug is een belangrijk en op zienbarend onderdeel van Cad- zand-Maritiem, waarin kustver- sterking, de aanleg van een jacht haven en het opknappen van de openbare ruimte hand in hand gaan. Het gevaarte vormt straks de verbinding van het havenbal kon aan de ene kant met het hel lende plein, tussen boulevard en havengebied, aan de andere zijde. Naar de plaatsing, gisterochtend in alle vroegte, werd al wekenlang uitgekeken. De brug werd ge maakt bij staalbedrijf Iemants in Balen en afgelopen weekeinde richting Cadzand-Bad gevaren. Maandag arriveerde het ponton in de haven, waarna kraanschip Cor morant gisterochtend de brug om hoog hees. Dat was uitermate spannend, vond projectleider Jan Meerkerk van aannemerscombina tie Cadzand-Bad. „Het gaat om een ranke brug van 85 meter lang en 150 ton. Het was de vraag of hij niet te veel zou doorbuigen, en daardoor misschien slecht zou pas sen." Maar alles liep zoals het hoorde: binnen twee uur tijd lag de brug waar hij liggen moet. Het was de vraag of de brug niet te veel zou doorbuigen „Dat maak je niet vaak mee", er kende Meerkerk. „Dat werkelijk al les precies volgens plan verloopt." Het werk aan Cadzand-Mari- tiem duurt tot na de zomer. De ko mende tijd wordt onder meer ge werkt aan het clubgebouw, het ha venbalkon, de zeetribune, het hel lende plein, de weg langs de ha ven en de jachthaven zelf. Langs het fietspad tussen Ter- neuzen en Spui moet verlichting komen. Voetbalvereniging Spui heeft daarvoor een verzoek inge diend bij de gemeenteraad van Terneuzen. Volgens voorzitter Peter Oggel van VV Spui is er sprake van 'een nijpend probleem'. W Spui heeft 210 leden, van wie er 135 uit Terneuzen komen. Vooral de jeugdleden uit Terneuzen ma ken gebruik van het fietspad dat aldus Oggel onveilig is door het ontbreken van verlichting. De weg en het naastliggende fietspad zijn van het waterschap Scheldestromen. Dat voelt zich echter niet verantwoordelijkheid voor de sociale veiligheid. De ge meente staat daarvoor aan de lat, aldus het waterschap. Vandaar dat VV Spui bij de gemeenteraad van Terneuzen heeft aangeklopt. Als extra argument voor de inves tering wijst Oggel erop dat zo'n tien jaar geleden het wegvak Spui-Axel al wel van verlichting is voorzien. Het verzoek van W Spui staat volgende week woensdag op de agenda van de Terneuzense raadscommissie omgeving. Een vergeten oorlogsslachtof fer, Achiel den Haerinck, ver dient het alsnog vernoemd te worden op de herdenkingspla quette in zijn dorp Koewacht, vindt de werkgroep dodenher denking Koewacht. Dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. De plaquette waar op nu acht namen staan, is van brons. Het is onmogelijk een naam toe te voegen. De werk groep wil een nieuwe marmeren plaquette laten maken met ook ruimte voor namen van Koe wachtenaren die onverhoopt bij nieuwe (vredes)missies om het leven komen. De gemeente Ter neuzen is gevraagd de kosten, 1500 euro, te dragen. Den Haerinck is vergeten, ver moedt Willy Verschraegen van de werkgroep, omdat hij in 1941 op 52-jarige leeftijd in Engeland is gestorven aan maagbloedin gen, en dus niet bij een militaire actie. Hij was in Engeland te recht gekomen, nadat hij en zijn vrachtauto in 1940 waren gevor derd door voor de Duitsers terug trekkende troepen. Eenmaal in Engeland werd hij ingedeeld bij de Prinses Irene-brigade. woensdag 15 juni 2016 Marlijn de Koning Cadzand-Bad —Jan Meerkerk, projectleider Kraanschip Cormorant hing de brug gisterochtend op z'n plek. foto's waterschap scheldestromen Het hoogteverschil tussen de uiteinden van de brug bedraagt zo'n vijf meter. Harmen van der Werf Spui Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam Harmen van der Werf Koewacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73