Ouderen zijn gewild object voor 'boeven' Stadhuismuseum komt gidsen tekort Vierde vogeleiland 6 Het is inmiddels twee jaar gele den dat Nel Verberne uit Burgh-Haamstede beroofd werd van haar sieraden. Iemand die zich voordeed als zuster kwam haar huis binnen en stal onder meer de trouwring van haar over leden man. „Daar heb ik nog steeds heel veel verdriet van en ook ben ik nog altijd bang." De impact van inbraken en in sluipingen is enorm, bevestigt wijkagent Douwe de Vries. Hij reisde gisteren af naar de brasserie van het gloedjenieuwe Duinen van Haamstede om ouderen veilig heidstips te geven. „Ouderen zijn een gewild object voor 'boeven'. Omdat jullie minder mobiel zijn en minder weerbaar. En jullie zijn van een generatie die nog uitgaat van het goede van een mens. Jul lie willen ook behulpzaam zijn." Maar pas op, hield De Vries zijn gehoor voor. „Prima als je wilt hel pen. Maar laat iemand die aan de deur staat niet binnen." En hoe die bos bloemen ook naar je Jullie zijn minder mobiel en minder weerbaar. En jullie gaan nog uit van het goede van een mens lonkt, laat de onbekende die er mee aanbelt maar gewoon bellen. „Als u niemand verwacht, doe dan niet open en neem niets aan." De middag met de wijkagent is één van een lange lijst van infor matiemiddagen die activiteitenbe geleiders Sabine de Vlieger en Ma rion Seinen hebben samengesteld. Thematische bijeenkomsten waar- Daar heb ik nog steeds heel veel verdriet van en ook ben ik nog altijd bang bij onder meer boswachter, thuis zorg en Leger des Heils aantreden in de brasserie. „Om zoveel moge lijk mensen die in de wijk wonen hierbij te betrekken", zegt Seinen. Nel Verberne twijfelde vooraf even of ze zou gaan vanwege de emotionele beladenheid van het onderwerp voor haar. Maar spijt heeft ze naderhand niet. „Fijn dat ik toch ben gekomen." ZIERIKZEE Het succes speelt het Stadhuismuseum in Zierikzee par ten. Sinds de privatisering begin dit jaar is het aantal activiteiten verder opgeschroeft. Dat leidt tot een dusdanig grote publieke be langstelling dat het museum nu gidsen tekort komt om de gasten rond te leiden. En dus is het museum naarstig op zoek naar uitbreiding van haar team van acht vaste gidsen, laat Laura van Zeijl weten. De vrijwilli gers krijgen een interne 'oplei ding'. De basis wordt gevormd door een informatiepakket over het oude stadhuis in de Meel- straat, de historische collectie en presentaties en alles over het ver derop gelegen Gravensteen. Van de gidsen wordt verwacht dat ze het nodige weten te vertel len over de gebouwen en al wat er binnen te zien is. Rondleidingen in het Stadhuismuseum zijn in principe elke dag mogelijk, op ba sis van aanvraag. De begeleide bezoeken aan het Gravensteen worden buiten de zo mervakantie om zoveel mogelijk geconcentreerd op de woensdag en zaterdag. In juli en augustus worden ook de rondleidingen naar deze voor malige stadsgevangenis opge schroefd tot een dagelijkse fre quentie, aldus Van Zeijl. Als gids krijg je te maken met groepen toeristen, bezoeken uit het bedrijfsleven, schoolklassen of gezinnen. WISSENKERKE Stichting Het Zeeuwse Landschap heeft plan nen voor de aanleg van een vierde vogeleiland in de inlaag 's-Gravenhoek bij Wissenker- ke. Ook wil de stichting een vo geluitkijkpunt neerzetten, zo dat natuurliefhebbers en recre anten kunnen zien hoe het le ven op zo'n eiland er aan toe gaat. De drie huidige vogeleilan den in de inlaag naast de Oos- terschelde vormen een populai re broedplaats voor visdieven, kokmeeuwen en andere kustvo- gels. Een vierde eiland moet het natuurlijke verspreidingsge bied van de kustbroedvogels uitbreiden. Als alles volgens plan ver loopt, begint Het Zeeuwse Landschap in september met de aanleg van het eiland en de uitkijkvoorziening. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD RUM VAN VERRE woensdag 15 juni 2016 Esme Soesman Burgh-Haamstede Douwe de Vries Nel Verberne Reageren: Bel 0111-454465 (Bi- anca van 't Slot) of stuur een mail naar het secretariaat info@stadhuismuseum.nl. ZIERIKZEE FiZi toont 'El abra- zo de la serpiente' Filmtheater fiZi in Zierikzee toont van avond de film 'El ab- razo de la serpiente' van de Colombiaan se regisseur Ciro Guerra. De film is geba seerd op de reisdag boeken van de Duit se etnograaf Theo- dor Koch-Grünberg en de Amerikaanse bioloog Richard Evans Schultes. Zij maakten ieder voor zich in 1909 en in 1940 min of meer dezelfde tocht over de rivier de Amazo ne op zoek naar de plant yakruna, die genezende krach ten zou bezitten. De film gaat ook over botsing tussen be schavingen, over wat mensen van el kaar kunnen leren, over het recht op vooruitgang en ont wikkeling en res pect voor geschie denis en voorou ders. Om 20.00 uur wordt de film ge draaid. ZONNEMAIRE Jazz met Bruijnes en Brondgeest Jazzclub d'Ouwe Smisse houdt zon dag i een jazzcon cert met Bruijnes Brondgeest. De pianist en zan ger treden samen op met vrienden Jan van der Straate op contrabas en Frans van Zundert op drums. Dit kwar tet zal nummers spe len van Dean Martin en Frank Sinatra, maar met een eigen twist. Het jazzcon cert zal op zondag 19 juni van 14:30 tot 17.30 te zien zijn in Jazzclub d'Ouwe Smisse in Zonnemai- re. Entree is gratis. ZIERIKZEE 'Overal in Nederland' wordt rum van tallship Tres Hombres gedronken, behalve in de provincie waar stuurman Wiebe Radstake (I) vandaan komt. Dat vindt de Zierikzeeën- aar zo vreemd dat hij de Zeeuwse horeca zelf maar met fles sen langsgaat. Met succes: behalve café De Biet gaat ook lunchcafé De Zeeuwse Hemel in Zierikzee de rum schenken en ook kaffee 't Hof in Middelburg is overstag. Robbert Rog geband (r) van De Biet: „De rum is niet alleen lekker, er zit ook een verhaal achter. Mensen bestellen het graag als ze weten dat iemand uit Zierikzee het persoonlijk helemaal uit de Cariben hierheen heeft gehaald." foto dirk jan gjeltema BROUWERSHA VEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Silvia Walkenbach; Den Osse,13.30 uur: Rondvaart Grevelin- gen; Grote of Sint Ni- colaaskerk, 13.00- 17.00 uur: Expositie diverse kunste naars; Tonnenmaga- zijn, 10.00-12.00 uur: Katholieke Bond Ouderen; 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Sint Jan; BURGH- HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Volwasse nen Ontmoetings Plaats (VOP), Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wisselex positie Zeeuwse dia lecten en streek- drachten; De Kleine Schorre, 15.00 uur: Rondleiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00 -17.00 uur: Biljarten; KERKWERVE Dorpshuis, 10.00-12.00 uur: Koffiepraat; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Atelier Uit de Kunst, 10.30-17.00 uur: Ex positie Vijf vrouwen exposeren op Schouwen; Cen trum, 8.00-15.00 uur: Seizoensmarkt; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Steffine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 20.00 uur: Klaverjassen; ZIERIKZEE Fizi, 14.30 uur: Ratchet Clank; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming van de toren, Expositie Phan tasms en Expositie Beeld van een zee slag anno 1304; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor kof fie en een praatje; Wijkagent Douwe praat met Nel Verberne in de brasserie van de Duinen. De bijeenkomst was druk bezocht, foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58