Oppositie wil geld afdwingen voor veiligheid A 4 NI g| pharosreizen Family Adven ture Willingen K-rmmi Misschien houden we wel meer van de Britten dan we willen toegeven. Waarom eigenlijk? Fatsoen Traditie Keuken Helden Televisie Hello Britain Your neighbours Het kabinet vindt dat er voldoen de geld voor politie en justitie is uitgetrokken dit jaar. Bovendien heeft de WD beloofd dat er vol gend jaar nog eens 300 miljoen extra voor politie en justitie komt. CDA, SP, SGP en D66 vinden dat te laat. „De politie kan het nu niet bolwerken, justitie evenmin. Er blijven moordzaken op de plank, maar deze minister lijkt niet te zien dat het water al aan de lippen van onze diensten staat", zegt CDA-leider Sybrand Buma. „Het is ons ernstig. Het is een heel serieus verzoek", aldus frac tievoorzitter Gert-Jan Segers van de Christenunie. SP-leider Emile Roemer vreest dat expertise verdwijnt bij bijvoor beeld de politie en het Neder lands Forensisch Instituut. Hij wijst erop dat bij eerdere bezuini gingen op de inlichtingendienst AIVD is gebleken dat zulke exper tise niet zomaar weer terugkomt, nadat goede mensen de organisa tie hebben verlaten. „Wij gaan het hoog spelen", aldus Roemer over het debat vandaag. De oppositiepartijen dreigen in de wandelgangen zelfs de hele voorjaarsnota weg te stemmen in de Eerste Kamer als zij hun zin niet krijgen. Voor het kabinet is dat een groot probleem: de coali tie heeft daar geen meerderheid. Tegelijkertijd schieten oppositie partijen zich bij zo'n scenario in eigen voet. Het extra geld dat het wél heeft uitgetrokken voor dit jaar komt er dan ook niet, laat staan de 200 miljoen euro die de oppositie eist. Van der Steur reageerde giste ren laconiek op de eisen. „Nog meer geld ligt niet in de mogelijk heden. Ik ben rijkelijk bedeeld door de minister van Financiën." anuub WK Kinketen behave VOTE TO QUIT EU ON JUNE 23^™ This is your neighbour calling. Please don't leave us. Of course, there will always be a Great Britain, ancho red only 20 miles from the continent. England, Scot land, Wales and Northern Ireland, we feel at ease in your amazing country. Since our King William III (of Orange) married your Queen Mary II (of England) we have been rela ted anyway. Nobody in Europe appreciates your cultu re more than we do. The Beatles, Bridget Jones, One Di rection, EastEnders, Brideshead Rivisited, we love it all. Many of us know Monty Python's Dead Parrot sketch by heart. We admire your stiff upper lip. And every year we remember, with the greatest respect, all those who have fallen to liberate our country. Now you are thinking of leaving us. Sailing out yourfloating country towards distant shores, so says your largest newspaper, The Sun. Talking as a Dutch uncle, we have to tell you this is not a good idea. We not only love you, we need you. Who else sup ports us in keeping some common sense on this turbu lent continent of ours? A European Union without the UK would be like tea without milk. Bitter. So please, stay. Stay with us. Ga op iemands tenen staan in de Londense metro en hij zegt 'sor ry'. In GB staat iedereen gewoon links op de rol trap, dringen ze niet voor bij de bushalte en loopt niemand over het gras als een bordje dat vraagt. Bobby's zijn meestal nog ongewa pend, geen robocops. En een lakei van Bucking ham Palace die je col bert inspecteert als je in de rij staat voor de Gar den Party van de Queen vraagt met een big smi le: 'Are you comfortable, Sir?' (Zit het lekker, me neer?). Beleefder kun je iemand er niet op wij zen dat hij totaal under- dressed is voor een kop je thee (samen met 1.500 anderen) met het staatshoofd. Only in GB. Wie heeft er geen brok in de keel als The Kop You never walk alone aan heft of wanneer een fra giele veteraan van de First Airborne Division een bevend saluut brengt aan een Ooster- beekse schooljongen die graven onderhoudt op het Commonwealth War Graves Commis sion Cemetery. Wie huilde er niet bij de Tri bute voor Freddy Mercu ry of David Bowie of kijkt nu niet vol vertede ring naar een gewone huismus die een para dijsvogel wordt voor de camera's van BBC's Spring WatchOf de ouwe Philip die de Queen steunt met een liefkozende hand in haar zij. Hij is de enige die haar thuis 'Sausage' (mijn worstje) noemt. Zo heerlijk Brits. Nee, natuurlijk. Wij leerden tof koken met Jamie Oliver, grof ko ken met Gordon Ramsey, sexy koken met Nigella Lawson en een ei bakken met Delia Smith. En black pudding is bloedworst. Zoek je de roodpootboomwants- expert of wil je weten hoe de kos mos werkt? Bel even naar Oxford waar die kenner vast zit. Of word samen met 3,5 miljoen anderen vriend van Stephen Hawking. Coronation Street, The Office, Fat her Brown, EastEnders, Brideshead Revisited, Midsummer Murders. Wordt u al geholpen? Schone Schijn en Daar komen de Schutters. Nog meer? woensdag 15 juni 2016 De oppositie in de Tweede Ka mer ligt op ramkoers met het ka binet: de partijen eisen 200 mil joen euro extra dit jaar voor vei ligheid. Minister Ard van der Steur van Veiligheid weigert vooralsnog. Tobias den Hartog Den Haag AUTOVAKANTIES VAN ANWB 5" c/a^n Sauerjand, Pvitslaeid Een zorgeloze én avontuurlijke vakantie voor het hele gezin. En nog lekker dichtbij ook, in het Sauerland! Het Nederlandstalige animatieteam bezorgt de hele familie een gran dioze vakantie. Terwijl de kinderen zich vermaken met de olympiade of andere sportieve activiteiten, kun jij lekker mountainbiken, wandelen of ontspannen in het wellnesscentrum. Of neem je met het hele gezin een duik in het subtropische zwempara dijs? Ook voor kleine voetbalfans is dit een topvakantie: je kind doet voordelig mee aan een voetbaldinic met professionele trainers. Je verblijft in het Sauerland Stern Hotel, bij de Ettelsberg 837 m). Dit viersterren-de-luxe hotel is beroemd om de vele faciliteiten. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/gelezen-in/ dagbladen of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 79408. euro p.p. zoekcode 79408 Inbegrepen 4x overnachting met ontbijt en diner 1 drankje per persoon bij het diner gebruik overdekt lagunazwembad (3 uur) in Willingen en het buiten zwembad in Usseln activiteitenprogramma o.l.v. Nederlandstalig ANWB-animatieteam (begeleide) wandel- en mountain- biketochten (incl. mountainbike) toegang tot tennisbaan korting op o.a. Hochseilgarten en kanovaren 30% korting attractiepark Fort Fun Prijzen 5 dagen 11/07-15/07 265 16/07-12/08 295 13/08-19/08 265 21/08-27/08 260 Extra bij te boeken: 3-daagse voetbaldinic voor kinderen: €59,-p.p. Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,-), toeristenbelasting (€2,- p.p.p.n. v.a. 14 jaar) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). A letter to our beloved Britons WEVNFSPUATO FANS: BelMWi in Britain r rtsk In nranr A von IO« LUVt B A VOTT 10» 'The Sun' bekent kleur en wil een toe komst zonder EU. WE LOVE YOU i Er is een tijdsverschil. In het Verenigd Konink rijk lopen ze vijftig jaar achter. Oké, oud grap je, maar hoe heerlijk is dat ouderwetse fat soen? Ze bezorgen je kippen vel met hun tradities. Pracht en praal gaan samen met oprechte emoties. i Kun je niet houden van scones, fish chips, bangers mash (worst met aardappelpuree) of een full English breakfast met black pudding I. Ze waren de uitvinders van de sport en sterk in wetenschap. Dus zonder Engelsen geen Jo- han Cruyff en geen Raymond van Barneveld. i Engelse cultuur is ons met de beeldbuis ingegoten, genera ties lang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4