5 Kleingeld Game Candy Crush het populairst LEZING Creatief én destructief App Kosten delen met de familie maar frietsaus is ooit in de markt ge zet als een light-product. Mijn mede werkers en ik leggen tachtig keer per dag het verschil tussen beide sauzen uit. Wanneer klanten het verschil eenmaal weten, kiezen ze bijna alle maal voor mayonaise. Ik verkoop wel frietsaus, maar beschouw mezelf als een mayonaise-ambassadeur." Zuyderduin en Haaksman hoefden niet lang na te denken over het ver zoek om mee te doen aan een ma yonaisetest. Het panel bestaat verder uit Bert Slotboom en Martine Reu- kema. Wat de vier Amersfoorters bindt, is dat ze stuk voor stuk profes sioneel met eten bezig zijn. En dat ze van mayonaise houden. Góéde mayo naise, bezweert Reukema. Zalfje De test wordt blind uitgevoerd; ach terafhoren de vier testers welke mer ken ze hebben geproefd. Ze proeven de mayonaise puur: zonder frites of frikandel, gewoon vanaf een lepeltje. De eerste mayonaise is die van Van Wijngaarden. „Er zit misschien iets te veel ei in de nasmaak, maar verder is dit een heel goed begin", zegt Bert. Martine knikt. „Hij zit hoog in de zu ren. Nou, daar houd ik van." Am noemt het een middle-of-the-road- mayonaise. „Je valt je hier absoluut geen buil aan." De toon is gezet, tijd voor mayo nummer twee, van Remia. „Waar is dat zuurtje nou? Deze is veel te zoet", zegt Pim. Arn vindt het een mooi zalfje, maar wel een te zoet zalfje. Bert: „Ik weet het niet zo goed. De smaak blijft in elk geval niet lang hangen." Calvé dan, mayonaise drie. Mar- Er zit een mooi glansje op, dat betekent weinig of geen bindmiddel. Best oké tine: „Er zit een mooi glansje op. Dat betekent dat er weinig of geen bind middel in zit. Best oké." Bert is het met Martine eens. „Ik vind deze lek ker." De vierde mayonaise is van Trophy SmaakMakers, verkrijgbaar bij Aldi. De minste tot nu toe, zegt Arn. Mar tine: „Een laffe mayonaise. En heel wit. Net een zalfje." Mayonaise vijf is de Belze Majo- neis. „Een totaal andere smaak dan de eerste vier, dat komt waarschijn lijk door de olie. Ik vind deze echt niet lekker." Veel te zout, vindt Bert. Martine proeft plastic. De een na laatste mayonaise is van Hellmann's. Pim is content. „Struc tuur is goed, de smaak ook. Prima mayo." Bert is minder tevreden. „Echt niet mijn smaak." Suiker Tijd voor de mayonaise van Gouda's Glorie, de laatste. Bert en Pim zijn het roerend met elkaar eens: veel te zoet. Martine: „En daarom vinden kinderen deze mayonaise waar schijnlijk wel heel lekker." In de mayo van Gouda's Glorie, Calvé, Remia en de Aldi zitten de meeste suikers: tussen 3,5 en 4 gram per 100 milliliter. Dat is ongeveer het gewicht van 1 suikerklontje. Arn: „Suikers toevoegen geeft toch een kick. En smaakbeleving. Bovendien daagt suiker uit om door te eten: het geeft geen gevoel van verzadiging." Dat de beroemde tube met het rode dopje als beste uit de test komt, vindt vooral Pim erg leuk. „Het blijkt maar weer dat ik er best een beetje verstand van heb", zeg hij. En hij lacht. DE UITSLAG 0 woensdag 15 juni 2016 m miljard euro besteed den Nederlanders on line in het eerste kwar taal in 2016. Bron: Thuis winkel Markt Monitor Vernieuwende be drijven zorgen soms voor onrust (denk aan Über en Airbnb). Econoom Mirjam van Praag houdt over de kracht van deze vernieuwende én destructieve bedrij ven een lezing in De Balie in Amster dam. Dinsdag 21 juni, 20.30 uur. Tickets: debalie.nl GRPPY van Rabobank is bedoeld voor vrien den en families die eerlijk en eenvoudig de kosten willen delen. De 'pot' vul je via iDeal, dus alle contribuanten hoe ven dus niet bij dezelfde bank te bankieren. Dankzij de meldingen weet je ook of er een wanbetaler onder je naasten verkeert. De app is gratis. raar» mi Mi SÉbcjJ ilu- 1: ip Jt -fi+ï t T«. ri«W M lm. mm* -hut#* HtHnrhciflCHOvilcte DOEMhuM 44 —Martine Reukema Mayo naise? Verwar het vooral niet met frietsaus. FOTODESIRÉE SCHIPPERS Soms is de goedkoopste dus ook de beste. De tube komt overduidelijk als winnaar uit de test. 2. Calvé ('de échte', 450 ml) 'Mooi glansje, zacht, een beetje vettig'. Prijs: 1,56 euro 0,35 per 100 ml). 3. Remia, extra romig (500 ml) 'Te zoet, smaak blijft niet lang hangen'. Prijs: 1,24 euro 0,25/100 ml). 5. Trophy SmaakMakers van de Aldi ('Genieten!', 600 ml) 'Een laffe mayonaise'. Prijs: 1,09 euro. 0,18/100 ml). 6. Gouda's Glorie (850 ml) verpakt in een 'knijpkanjer'. 'Oh, wat zoet! In combi natie met een zout patatje vinden consumenten dit juist lekker. Bah!' Prijs: 1,99 euro. 0,24/100 ml). baudas 7. Belze Majoneis van Tons Mosterd ('Natuurlijk de lek kerste', 330 ml) 'Veel en veel te zout, ik moet er van proesten'. Prijs: 2,99 euro. 0,91/100 ml) 4. Hellmann's ('Bring out the best', 430 ml) 'Wat echt ontbreekt, is een zuurtje.' Prijs: 2,69 euro. 0,62/100 ml). 1. Van Wijngaar- den's Zaanse (170 ml) uit de beroemde tube met rode dop. 'Een mayo met een prima zuurtje, romig, smeerbaar en lek ker.' Prijs: 0,53 euro 0,31 per 100 ml). Cal-vé Het meest gespeelde computerspel in Ne derland is 'Candy Crush'. Het spel, dat je in je eentje kunt spelen, telt twee miljoen spelers boven de 18 jaar. Daar van is 64 procent vrouw. Ge middeld spelen men sen het spel twee jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49