Detopsprinters De Zeeuwen De sterren Tolhoek houdt trui, dankzij Van der Lijke Snelste duif is er weer eentje van Minderhoud Taylor Phinney Tom Boonen Niki Terpstra RIJDT GESINK DIT JAAR DE TOP 5 BINNEN? ZEELAND 13 Johnny Hoogerland Brian van Goethem Davy Gunst André Greipel Marcel Kittel Dylan Groenewegen Langeveld naar GPC Vlissingen Door de weersvoorspellingen, die niet al te best waren, besloot het afdelingbestuur om de dagfond- vlucht uit Argenton dit weekend niet door te laten gaan. De laatste vitessevlucht uit Roye werd ver plaatst naar de vrijdag. Dat pakte goed uit. De 9126 duiven - door 503 liefhebbers ingekorfd - kregen onder goede weersomstandighe den weer de vrijheid en kwamen vlot naar huis. Koen Minderhoud uit Koudeker- ke pakte voor de tweede keer dit seizoen de snelste duif van Zee land op een vitessevlucht. Het was al zijn vierde overwinning in zijn Samenspel dit seizoen. Ook Adrie Mieras uit Wemeldinge is goed op dreef. Hij pakte op Roye eveneens zijn vierde overwinning in zijn Samenspel. 1. (1371 m.) O. Haers (Philippine); 2. Comb. Pieters (Philippine); 3. J. de Ritter (Hoek). Samenspel 3, 753 duiven: 1. (1317 m.) A. Thijs en zn. (Heikant); 2, 3. P. d'Hondt (Hulst). Samenspel 4, 773 duiven: 1. (1353 m.) R. en L. Traas (Nieuw- dorp); 2. J. van Maldegem (Hein- kenszand); 3. W. Segboer (Lewe- dorp). Samenspel 5, 856 duiven: 1. (1328 m.), 2. A. Mieras (Wemel dinge); 3. Comb. Goffau (rabben- dijke). Samenspel 6,1065 duiven: 1. (1333 m.) C. Groenleer (Zierik- zee); 2. J. den Hengst (Zierikzee); 3. A. Scherpenisse (Sint Maartens dijk). Samenspel 7,1160 duiven: 1. (1386 m.), 3. K. Minderhoud (Kou- dekerke); 2. Comb. Antheunisse (Vlissingen). Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke heeft gisteren zijn berg- trui in de Ronde van Zwitser land kunnen behouden, mede dankzij zijn ploeg- en provincie- genoot Nick van der Lijke. Tolhoek, de beginnend prof bij Roompot-Oranje Peloton, greep maandag de leiding in het berg- klassement. In de derde etappe van gisteren hoefde hij maar in de buik van het peloton te blij ven zitten om zijn eerste plaats te behouden. Immers, Van der Lijke was meegesprongen bij een vroege vlucht. De Middelburger, die ook aan zijn eerste jaar bij Room pot-Oranje Peloton bezig is, reed samen met drie anderen 185 van de 197 kilometers voorop. Op de beklimmingen waarop punten te verdienen waren, kaapte Van der Lijke er veel weg. Tolhoek sprok kelde er aan kop van het peloton ook nog een paar. Zo'n vier kilometer voor de streep in het Zwitserse Cham pagne werd de kopgroep met Van der Lijke teruggepakt. Uit eindelijk won de Argentijn Ariel Maximiliano Richeze van Etixx- Quick Step. Tolhoek (100ste plek) en Van der Lijke (135ste) kwamen op kleine achterstand binnen. Vandaag is er met 126 kilome ter een korte etappe, maar moet er wel zwaar geklommen wor den. Er is één klim naar 2400 me ter en de finish is ook bergop. Ook morgen en vrijdag zijn er bergetappes. De Ronde van Zwit serland, die deel uitmaakt van de World Tour, eindigt zondag. VLISSINGEN Björn Langeveld speelt komend seizoen in het shirt van GPC Vlissingen. De oud-speler van onder meer NAC, RBC, Hoek en Kloetinge stopte eerder dit seizoen bij Jong Ambon. Meerdere clubs hengelden de afgelopen tijd naar zijn diensten, maar Lange veld koos uiteindelijk voor het naar de derde klasse gedegra deerde GPC. De selectie van VC Vlissin gen voor komend seizoen is rond en telt zes nieuwe spelers. Naast Yoeri Nijsse (Goes), Ren- zo Roemeratoe (Hoek), Dange- lo Martien (Vlissingen zat.), Jar- raeu Manuhuwa (Zeelandia Middelburg) en Yves Nyemb (Kloetinge) komt ook GPC-aan- valler Roniël Uranie naar de zondag-hoofdklasser. De selec tie telt negentien spelers. pzc.nl/wielerspel woensdag 15 juni 2016 Marcel Buijsse Oostburg Uitslagen. Samenspel 1, 855 dui ven: 1. (1377 m.) N. Duininck (Sint Kruis); 2, 3. H. Calon (Hoofd plaat). Samenspel 2,1029 duiven: Leeftijd: 25 jaar Land: Verenigde Staten Ploeg: BMC Racing Team Palmares: wereldkampioen tijdrijden voor teams, wereldkampioen tijdrijden -23 jaar, eindzege Ronde van Dubai, 1 ritzege in Giro Leeftijd: 33 jaar Plaats: Langeweegje Ploeg: Roompot-Oranje Peloton Palmares: Nederlands kampioen op de weg, eindzege Driedaagse van West-Vlaanderen, drager van bolletjestrui in Tour de France Leeftijd: 25 jaar Plaats: Sluiskil Ploeg: Roompot-Oranje Peloton Palmares: winst Zuid Oost Drenthe Classic, 3e plaats in Ster van Zwolle, 19e plaats in eindklassement Ster ZLM Toer Leeftijd: 21 jaar Plaats: Yerseke Ploeg: Rabobank Development Team Palmares: brons N Kop de weg-23 jaar Leeftijd: 35 jaar Land: België Ploeg: Etixx-QuickStep Palmares: 4x Parijs-Roubaix, 3x Ronde van Vlaanderen, 6 ritzeges in Tour de France, 1x wereld kampioen op de weg Leeftijd: 32 jaar Land: Nederland Ploeg: Etixx-QuickStep Palmares: 1x Parijs-Roubaix, 2x Dwars door Vlaanderen, 3x Neder lands kampioen op de weg, eindzege Ronde van Wallonië Leeftijd: 33 jaar Land: Duitsland Ploeg: Lotto-Soudal Palmares: 10 ritzeges Tour de France, 6 ritzeges Giro, 4 ritzeges Vuelta, eindzege Tour Down Under, eindzege Ster ZLM Toer Leeftijd: 28 jaar Land: Duitsland Ploeg: Etixx-QuickStep Palmares: 8 ritzeges Tour de France, 4 ritzeges Giro, eindzege Ronde van Dubai, 4x Scheldeprijs Leeftijd: 22 jaar Land: Nederland Ploeg: LottoNL-Jumbo Palmares: Rund urn Köln, Heistse Pijl, Arnhem Veenen- daal Classic, etappe in Ronde van Groot-Brit- tannië Roeland van Vliet Champagne 20 juni start het grootste Tourspel van Nederland SCHRIJF JE ALVAST IN OP Prijzen aangeboden door: Mogelijk gemaakt door:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41