Mathijsen mag zich bij Willem II ontwikkelen hJitL- ■ffh d 0 corendon 26 PSV - Feyenoord eerste topper in nieuwe seizoen „Als je me twee weken geleden had gevraagd of ik technisch ma nager zou worden van Willem II, dan had ik het echt nog niet gewe ten", zegt Joris Mathijsen, nadat hij een driejarig contract onderte kende bij Willem II. Geruisloos verdween hij na drie jaar Feyenoord en 84 interlands uit het betaalde voetbal. Er diende zich aanvankelijk geen geschikte club aan. Uiteindelijk bleek de overschrijvingstermijn voor een avontuur in India verstreken. Voor even besloot hij zich af te keren van de voetbalwereld om zich he lemaal op zijn gezin te richten. Contacten met Willem II waren er al sinds zijn laatste jaar als ac tief voetballer bij Feyenoord. Mat hijsen was al eens informeel ge polst voor een functie bij de Til- burgse club. Geregeld ging hij daarna op de koffie bij directeur Berry van Gooi. Na een klein jaar rust wilde hij zich inschrijven voor de cursus oefenmeester 1. De laatste twee weken werden de ge sprekken over de vacante post bij Willem II plots weer actueel. „In drie lange gesprekken werd Joris steeds enthousiaster", verklaart Van Gooi. „We zijn blij dat hij ak koord is gegaan. Het is toch een kind van de club dat weer te rugkomt." Mathijsen krijgt bij de Tilburgse club, in navolging van bijvoorbeeld Martin van Geel, alle kans om zich te ont wikkelen. „Ik zal straks zaken tegenkomen waar ik geen ervaring mee heb. Die zal ik me snel eigen moe ten maken. Maar ik kijk vooral naar de kwali teiten die ik al wel heb", zegt Mathij sen, die als speler van Wil lem II, AZ, Ham burger SV, Malaga, Feyenoord en het Nederlands elftal ingangen heeft in de voetbalwereld. Visie Daarnaast heeft Mathijsen ook een eigen visie. Hij stamt nog uit de tijd dat er bij Willem II gere geld eigen jeugd doorstroomde naar het eerste elftal. Naar zo'n situatie wil hij weer toe. Zijn missie is pas geslaagd als hij van Willem II een stabiele club in de eredivisie kan maken. Hij stapt op een gunstig moment in. „Willem II heeft zijn dieptepunt achter de rug. Dat proef ik al een hele tijd. De jeugd opleiding kunnen we straks op een nieuw com plex naar een hoger niveau tillen. Vroeger konden we ons op dat gebied meten met Ajax. Er zijn al heel wat stappen ge maakt. Willem II is ook weer schuldenvrij." De traditionele top drie start het voetbalseizoen 2016-2017 met een uitwedstrijd. Lands kampioen PSV gaat zaterdag avond 6 augustus op bezoek bij FC Utrecht. Ajax en Feye noord spelen een dag later uit bij het gepromoveerde Sparta en FC Groningen. NEC en PEC Zwolle openen op vrijdag 5 augustus het ere divisieseizoen in de Nijmeeg se Goffert. De eerste topper wordt op zondag 18 september gespeeld: PSV - Feyenoord. De klassiekers tussen Feyenoord Koeman voor drie jaar naar Everton en Ajax staan op het KNVB- menu voor 23 oktober (de Kuip) en 2 april (Amsterdam Arena). Excelsior weet nog niet of het in de eerste speelronde naar Enschede of Doetinchem moet. Zowel FC Twente als De Graafschap is hangende de uit spraak van de beroepscommis sie van de KNVB over de toe komst van Twente in het con cept-programma opgenomen. Beide clubs zijn ook inwissel baar in het programma van de Jupiler League. Brazilië ontslaat coach Dunga Beiek S/om Elegance KKKKk i Ultra All Inclusive #HomeOf Bodrum Grand Park Bodrum _ir 14 All Inclusive corendon.nl/crazydeals 023 75106 06 Hls woensdag 15 juni 2016 De mooie voetballoopbaan van Joris Mathijsen kreeg een geruis loos einde. Met één klap is hij terug. De 36-jarige Goirlenaar is de nieuwe technisch manager van zijn jeugdliefde, Willem II. Wilber Hack Tilburg Joris Mathij sen keert terug bij Willem II. FOTO PRO SHOTS VOETBAL VOETBAL De overstap van trainer Ronald Koeman van Southampton naar Everton is helemaal rond. De 53-jarige Nederlander onderte kende in Liverpool een contract voor drie jaar. Southampton en Everton bereikten vorige week al een akkoord over een afkoop som voor Koeman, die nog één jaar onder contract stond bij de Saints. „Ik geloof in deze club, in dit team, in de fans en in de mogelijkheden om hier te pres teren", zei Koeman gisteren. VOETBAL De Braziliaanse voetbalbond heeft bondscoach Dunga (52) ontslagen. Dat besluit volgt op de vroegtijdige uitschakeling op de Copa América. De meervou dig kampioen overleefde de groepsfase niet. Dunga was tussen 2006 en 2010 al eens bondscoach van de Selegao. Hij werd ontslagen na een teleur stellend WK, waar Brazilië niet verder kwam dan de kwartfina les. In 2014 werd hij voor de tweede keer aangesteld. Ideale ligging direct aan het zandstrand Diverse zwembaden Spa, Health Beauty Center Speciale kamers voor gezinnen met Buffet- en 3 a-la-carterestaurants kinderen 8 DAGEN v.A Vertrek zomer 2016 Vertrek zomer 2016 uki Rustig gelegen en direct aan het strand Buffet- en a-la-carterestaurant Nederlandstalige miniclub voor de kids 3 zwembaden 2 waterglijbanen Gratis wifi in de openbare ruimtes Heerlijk Spa Wellness Center Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26