weerman gezocht D66: Gezakt? Niet alles over 19°C Bij gebrek aan een kok Aanbod van Delta Energiebedrijf wil praten over winstdeling als Rijk zich garant stelt voor een lening aan de kerncentrale. ondscoach onder vuur All Inclusive naar de zon! Walcheren Chinees restaurant wordt snackbar r ZEELAND 5 Elk jaar minder vrijwilligers bij de Zeeuwse brandweer fotoanp P ZEELAND 8 Het Rijk kan geld verdienen als het meewerkt aan een oplossing voor de kerncentrale Borssele. Want zodra die weer winst maakt, is Delta bereid hierover af spraken te maken. Dat zegt de nieuwe algemeen di recteur van Delta, Gerard Uytde- willigen, in een interview met de ze krant. De kerncentrale hangt Delta als een molensteen om de nek. De komende vijfjaar moet er geld bij. Dat heeft het energiebe drijf niet en daarom moet Delta het geld lenen bij de bank. Dat kan alleen als het Rijk garant staat. Al maanden is Delta daar over in gesprek met de Rijksover heid. Tot nu toe zonder resultaat. De regering wil vooralsnog niet garant staan voor de lening. Ook is ze niet te porren voor overname van de kerncentrale. Delta heeft een brandbrief naar de Tweede Ka mer gestuurd. De brief is ook on dertekend door de aandeelhou ders (provincie en gemeenten). Het energiebedrijf hoopt dat de Kamer de regering dwingt alsnog een oplossing te vinden voor de kerncentrale. Als het Rijk helpt, staat Delta ervoor open om afspra ken te maken over het delen van de winst, als de kerncentrale die weer gaat maken. Delta verwacht dat dat in 2021 het geval is. Zeeland 2 België is in mineur na de valse start op het EK voetbal. Bondscoach Mare Wilmots krijgt de volle laag. De wereld is Kras Kras.nl/all-inclusive of bei 0900-9097 70 cpg Gezakten hoeven de vakken waar zij wel goed in zijn niet over te doen. WD en PvdA steu nen in grote lijnen dit voorstel van D66, dat vandaag wordt inge diend tijdens een Tweede Kamer debat over examens. De partij heeft ook de steun van de koepel van middelbare scholen, de VO-raad. Nu is het nog zo dat middelba re scholieren die zakken het hele jaar opnieuw moeten doen, dus ook de vakken die zij al onder de knie hebben. Dat leidt tot verve ling in de klas, vindt D66. „Dat een leerling het hele cir cus opnieuw moet doen, is bui tengewoon frustrerend. Je hebt iets met een voldoende afgerond en voldoende is voldoende", vindt D66-Kamerlid Paul van Meenen. In de lesuren dat de leer ling een vak zou volgen dat hij al beheerst, zou hij dat vak op een hoger niveau kunnen volgen, sug gereert zowel Van Meenen als de VO-raad. Of de gezakte leerling volgt een extra vak, aldus de VO-raad. Voor vwo'ers, die geen stapje hoger kunnen, heeft D66 ook een oplossing: die zouden stage kunnen gaan lopen. Nieuwsmedia Brand Rijk kan aaii Borssele verdienen Jeffrey Kutterink Middelburg P22 Profiteer nü van kortingen op All Inclusive zonvakanties in Europa en ver daarbuiten! 3||| Zie: kras.nl/actievoorwaarden Leerlingen die hun eindexamen niet halen, moeten alleen hun onvoldoendes overdoen. De Ka mer wil zo verveling in de klas voorkomen. Hanneke Keultjes Den Haag woensdag 15 juni 2016 De PZC is onderdeel van pzc.nl Voor het laatste nieuws Eerst droog, later buien Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 139 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1