The Boss klinkt eeuwig jong 19 3-daagse autovakantie Teutoburgerwoud, Duitsland faniub Wordt Bruce Springsteen ooit oud? In aardse jaren is hij 66. Maar in zijn eigen universum, het concertpodium, lijkt hij nog steeds die jeugdige rockster die vanaf halverwege de jaren 70 de muziekwereld bestormde met zijn schijnbaar nooit eindigende liveshows. Uiteraard: wie oppervlakkig kijkt, bespeurt kraaienpootjes, fronsrimpels, grijze slapen en an der menselijk ongerief naast die onafscheidelijke oorbel. Maar wie z'n ogen dicht doet en luistert, hoort een eeuwig jonge rockzan ger met de dadendrang van een tiener die net zijn eerste gitaar omgehangen heeft gekregen. Gisteren was het Haagse Malie veld toneel van zijn 25ste concert op Nederlandse bodem. Net als ei genlijk alle eerdere keren kreeg het publiek een optreden met de intensiteit alsof het Springsteens eerste show betrof. Het concert - dat eigenlijk geen andere reden kende dan dat The Boss zin had om weer lekker te gaan spelen - klonk alsof het per se deze dins dagavond gegeven moést worden. Dat lukte met een ruggengraat van songs die vrijwel allemaal meer dan 30 jaar oud zijn. Maar wat klonken ze, toen de eerste technische problemen met het ge luid eenmaal waren verholpen, urgent en fris: rocker No Surren der, pophit Hungry Heart, de gos pel van Spirit in the Night en dans- nummer Out in the Street. En dan was er nog die monu mentale uitvoering van The River. Met Steven Van Zandt (die duide lijk wél ouder wordt) op akoesti sche gitaar en Springsteen op de snerpende mondharmonica. De song voelde zo intens alsof de liedpersonages zojuist hun werk in de fabriek verloren. Zingt hij dan echt net zo soepel als toen? Nee, dat lukt zelfs The Boss niet. Maar met elke brom die zijn basstem rijker wordt, neemt de zeggingskracht toe. Het maakt hem in combinatie met zijn sportschoolconditie ook na pensioengerechtigde leeftijd een attractie van zeldzaam niveau. Hoe langer lid, hoe meer voordeel -- m s: -- s woensdag 15 juni 2016 TELEVISIE HILVERSUM BNN komt met een nieuw televisieprogram ma over geschiedenis. In Rare Jongens zullen volgens de om roep legendarische legendes worden ontkracht, bizarre fo to's van onderschrift voorzien en oude uitvindingen getest. Onder leiding van Valerio Ze- no krijgen comedians Lieven Scheire en Leo Alkemade de meest uiteenlopende vragen en opdrachten. Rare Jongens is vanaf 17 juli iedere donder dag vanaf 20.50 uur te zien op NPO 3. JUWELENROOF NOORDWIJK Wouter van der Horst, die morgen trouwt met zangeres Belle Perez, wordt verdacht van medeplich tigheid bij een juwelenroof in het Noordwijkse hotel Huis ter Duin. Eerder werd al een but ler van het hotel gearresteerd. Die zou de juwelen uit de kluis hebben genomen. Ze werden vervangen door replica's van glas, die Van der Horst op zijn beurt aangeleverd zou heb ben. De buit bedroeg honderd duizenden euro's. Bruce Springsteen gaf gistera vond zijn 25ste concert ooit in Nederland. Ook het Haagse Ma lieveld bleef na een muziekma- rathon platgespeeld achter. Stefan Raatgever Den Haag Deze Duitse sprookjesstreek ligt nét over de grens. Je kunt heerlijk wandelen in dit Teutoburgerwoud, met z'n rijk geschakeerde bossen, klaterende beekjes en gezellige vakwerk stadjes. Met ANWB Ledenreizen verblijf je in een sfeervol hotel midden in de natuur. Da's pas heerlijk tot rust komen! Inbegrepen - tf- - - 2 nachten in Hotel der Jagerhof 2x uitgebreid ontbijtbuffet welkomstdrankje tf— - - toegang tot het wellness- centrum Blauw Goud alle bovenstaande extra's alle bovenstaande extra's dinerbuffet entree Slot Neuhaus Brons Platina alle bovenstaande extra's alle bovenstaande extra's potje midgetgolf viergangendiner Zilver alle bovenstaande extra's entree glasmuseum Ga je mee? Boek nu deze reis van Pharos Reizen, autovakanties van ANWB op anwb.nl/teutoburgerwoud of bel ANWB Ledenreizen op 088-269 0 269, keuzenr. 1 (lokaal tarief). Reisperiode: 15 juni t/m 28 oktober 2016 Voor 99,- p.p. o.b.v. 2 personen in een 2-persoonskamertype A (zonder balkon) in de periode van 15 juni t/m 28 oktober 2016. Aankomst mogelijk op maandag, woensdag en vrijdag. Toeslag kamer typ B (met balkon): 10,- p.p. per arrangement. Verlengingsnacht: vanaf 42,50 p.p.p.n. Toeslag 1-persoonskamer: 15,- p.p. per arrangement Exclusief: bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 en reserveringskosten 15,- per boeking Bekijk deze reis op anwb.nl/teutoburgerwoud Bruce Springsteen op het Malieveld, foto paul bergen/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19