korting €490,- €4290,- EUWS 11 Nu tot wel Een goede buur is beter dan een verre vriend. Dat geldt zeker voor het toerisme in Nederland, dat flo reert dankzij de ons omringende landen. Duitsland staat daarbij met stip op nummer één. Onze oosterburen sloegen hier vorig Duitsers gaven 4,9 miljard euro uit, Belgen 1,4 miljard. Britten spendeerden 0.9 miljard euro jaar 4,9 miljard euro stuk, ruim 200 miljoen euro meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers die het CBS vandaag presenteert. België staat, op grote afstand, op de tweede plaats. De zuiderburen gaven hier vorig jaar 1,4 miljard eu ro uit. Het Verenigd Koninkrijk maakt de top drie compleet: de En gelsen spendeerden hier bijna 0,9 miljard euro. In totaal verdienden we in 2014 9,7 miljard aan toeris me. Het Duitse aandeel in de toeris tische inkomsten is vooral zo groot omdat de Duitsers zo mas saal de grens oversteken. Ze staan daarentegen zeker niet op de eer ste plek van toeristen die indivi dueel het meeste uitgeven. In die ranglijst staan ze onderaan, zij aan zij met de Belgen. De bezoekers die niet kijken op een tientje meer of minder komen van over zee, uit Japan, China of de Verenig de Staten. „Duitsers en Belgen staan hier vaak op de camping of huren een bungalow, terwijl intercontinenta le toeristen meestal in een hotel zitten", zegt Thérèse Ariaans van NBTC-NIPO. „Dat scheelt in de uitgaven. Chinezen komen hier ook om luxeartikelen te kopen." Wel is Duitsland het enige land dat ons netto flink wat geld ople vert -1,5 miljard euro vorig jaar omdat Nederlanders minder geld uitgeven bij de oosterburen dan zij bij ons. Ook Polen, Russen, Chinezen en Israëliërs geven hier meer uit dan wij daar, maar dat gaat om veel kleinere bedragen. „In alle andere gevallen geven Nederlanders meer geld uit in het buitenland dan dat de inwoners van dat land hier besteden", zegt onderzoeker Marjolijn Jaarsma van het CBS. „Aan Duitsland ver dienen we echt. Dat komt ook door het gemak waarmee Duit sers hun inkopen over de grens doen, of een dagje in Roermond gaan winkelen." Let op: deze actie loopt tot 3 juli Nu v.a. Va n f- Van €0990",- yg// Nu v.a. Het scootmobielseizoen is in volle gang en u kunt er weer lekker op uit. Wij hebben een zeer grote voorraad scootmobielen die we zeer scherp kunnen aanbieden. Tweedehands modellen en licht beschadigde modellen met kortingen tot wel 70%. Let op: Weg Weg! Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl voor een winkel in de buurt woensdag 15 juni 2016 Duitse gast brengt geld in het laatje Nederland verdient steeds meer aan toerisme. Vooral de vele Duitsers zorgen voor een pretti ge stroom euro's. Heieen Boex Rotterdam 70% UITVERKOO Lekker eropuit molenaar^ Bethan (22) en Dan (25) uit Wales. Verblij ven 4 nachten in Amsterdam, geven ieder 200 euro uit. Vooral de prijs van een Hein- eken valt tegen. Dan: „Ik betaal evenveel als thuis, terwijl het hier wordt gebrouwen." Junya (22), Haruto (22) en Kohei (20) uit To kio. Boekten zeven overnachtingen, geven 500 euro de man uit. Geshopt is er op Schip' hol en op het Museumplein. Junya eet elke dag bij McDonald's. FOTO'S MARCO OKHUIZEN V//////////////S/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11