Groen licht voor pool van boa's RWS huisvest meer jongeren 6 BEVELANDEN EN THOLEN Duizenden tekenden tegen uitzetting Larissa IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD Tholen zet samen met de buurge meenten Bergen op Zoom, Steen bergen en Woensdrecht een pool van buitengewoon opsporingsamb tenaren (boa's) op. Onderzoek heeft uitgewezen dat het zinvol is om samen op te trekken. Er zou efficiënter gewerkt kun nen worden, kennis kan worden ge deeld en de personele bezetting is minder kwetsbaar. Tholen wil vanaf 2017 1450 boa-uren per jaar opnemen. Dat kost een kleine 70.000 euro. Het is de bedoeling dat twee dagen per week één boa actief is in de ge meente en dat er een avond in de week twee ambtenaren rondlopen. Dat zal de ene week op zaterdag (de uitgaansavond) zijn en de ande re week op een willekeurige avond. De samenwerking richt zich op de boa-taken uit het zogeheten eer ste domein, dat is de openbare ruimte. Volgens B en W van Tho len is het noodzaak hier meer op te controleren, zeker nu de politie zich op dit terrein wat terugtrekt. Het aantal meldingen van allerlei soorten overlast in straten en wij ken is de afgelopen jaren toegeno men in Tholen. Van alle kleinere gemeenten in de regio behoort Tholen tot de koplopers als het gaat om het aantal meldingen. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met deelname aan de boa-pool en de afname van de uren. Goes Het huisvestingsbeleid voor jonge ren van woningcorporatie RWS is succesvol. Het afgelopen jaar zijn 55 jongeren aan een woning gehol pen in Goes, Kapelle of Noord-Be veland. Voorheen lag dat aantal rond de 35. „Jongeren tot 23 jaar kwamen voorheen niet zo snel in aanmer king voor een woning omdat zij nauwelijks wachttijdpunten heb ben opgebouwd", zegt Henry de Miranda, manager wonen bij RWS. De vorig jaar geïntroduceer de 'jongerenwoning' is voor hen een uitkomst. Een jongerenwo ning wordt aan de hand van lo ting toegewezen. Het opgebouw de aantal punten speelt bij loting geen rol. Gemiddeld vindt een wo ningzoekende tot 23 jaar binnen zes maanden een woning. Een jon gerenwoning is een woning met een eigen toilet, keuken, badka mer en maximaal twee slaapka mers. Een jongere met een jaarin komen onder 22.100 euro komt in aanmerking voor jongerenkorting, de huurprijs wordt dan verlaagd tot de huurtoeslaggrens. HANDTEKENINGENACTIE OPEN WINDDAG dinsdag 14 juni 2016 GOES Orgelconcert Stichting Muziek in de Grote Kerk houdt vrijdag een or gelconcert in de Grote of Maria Mag- dalenakerk in Goes. Dit concert is het openingsconcert van de serie zomer- orgelconcerten in de Grote Kerk waar in naast Zeeuwse or ganisten ook bin nen- en buitenland se organisten het or gel bespelen. Te vens is dit het eer ste concert na de restauratie van het orgel. Het concert wordt gegeven door Arno van Wijk. Het programma heeft als thema Zoals Bach, maar dan an ders'. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangs prijs bedraagt 8 eur. HOEDEKENSKER- KE Familie-evenement met mini-treinen Stoomtrein Goes- Borsele houdt zater dag en zondag het familie-evenement 'Stoompluimen in de Pluimweide' in Hoe- dekenskerke. Tijdens dit weekend rijden er minitreinen en zijn er andere ac tiviteiten, zoals een modelbouwshow en klederdrachtende monstraties. Op za terdag vanaf 14.30 neemt burgemees ter Gelok van Borse- le een aantal nieu we aanwinsten in gebruik. Op beide dagen zijn er tussen 10.30 uur en 17.00 uur activiteiten. De toegang is gra tis. NIEUWDORP Zeeuwind stelt zaterdag haar allernieuwste windturbine open voor publiek in het kader van de Nationale Open Winddag. In heel Nederland worden op initiatief van de Nederlandse Windenergie Associatie op deze dag activitei ten georganiseerd om windenergie onder de aandacht te brengen. Deze dag is het mogelijk om een kijkje te nemen in een windturbine en alles te weten te komen over wind energie. Bezoekers zijn welkom in de windturbine van Zeeuwind van 11.00 uur tot 16.00 aan de Estlandweg in Nieuwdorp. Naast deze turbine is ook het vernieuwde kan toor van Zeeuwind aan de Edisonweg 53F in Vlissingen, geo pend. Elk halfuur rijdt er een gratis pendelbus tussen de loca ties in Nieuwdorp en Vlissingen. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30-11.30 uur- Spreekuur Maat schappelijk werk; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open atelier schil dersgroep; Erasmus- park, vanaf 14.00 uur - Activiteiten voor senioren HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Koersbal en Biljar ten voor senioren Heinkenszand Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur-Di gitaal inloop- en ad- viespunt voor onder steuning bij gebruik bijvoorbeeld iPad, ta blet, laptop of mo biele telefoon KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41,12.00- 13.00 uur - Activiteit 'Heel Kruiningen Luncht'; 13.30-15.00 uur - Feestelijke start Ter Weel Ac tief; Markt, 13.00-17.00 uur- Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', Berg hoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uitje huis mid dag', spelletjesmid dag voor senioren LEWEDORP Zorgcentrum De Kraayert, Delta straat 2,18.15 uur- Start Avonddrie- daagse RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,13.45-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senioren WEMELDINGE Sluisplateau 29, 10.00-12.30 uur- Kennismakingsles Zeilschool Witte Waaier voor begin ners; OBS de Hoek steen, Bierweg 1, 18.30 uur-Avond vierdaagse Rob Paardekam Tholen Luc Oggel Rosanne Langenberg Bergen op Zoom Dat ze eigenlijk best moe is, laat ze aan niemand zien. De 14-jari- ge Larissa Soeprigian uit Oud-Vossemeer lijkt stevig in haar schoenen te staan, on danks alle camera's die gister middag onder haar neus gescho ven werden. Het besluit van staatssecretaris Dijkhoff om de leerlinge met haar broertje en moeder naar Ar menië te sturen, het land waar haar moeder vandaan komt, maar waar Larissa zelf nog nooit is geweest, heeft heel wat losge maakt in het hele land. Nadat vrijdag op Larissa's school in Bergen op Zoom, 't Rijks, het besluit van Dijkhoff bekend werd, begonnen twee leerlingen meteen met een petitie op Face- book. Rector Leon de Rond zelf begon met een petitie op papier. Inmiddels zijn er al bijna 5.000 handtekeningen binnen. „Die uit zetting mag niet gebeuren", con cludeerde De Rond gistermiddag nog maar eens. „Een meisje dat hier haar hele leven woont, kun je toch niet zomaar naar een voor haar vreemd land sturen?" Larissa heeft gisterochtend in al le klassen van 't Rijks haar ver haal verteld. „Zelfs mensen die een sterke me ning hebben over vluchtelingen, zag ik nu van gedachten verande ren", vertelt ze. „Best fijn, want stiekem was ik bang voor reac ties van sommige schoolgeno- ten. Dat zoveel mensen achter me lijken te staan, doet wel wat met me." De Rond en de rest van het schoolbestuur maken zich ko mende dagen nog hard om zo veel mogelijk handtekeningen in te zamelen. Donderdag wordt dit alles persoonlijk afgegeven aan de staatssecretaris. „We zullen zien of hij net zo dapper is als La rissa", concludeert De Rond vast beraden. „We laten dit niet zo maar gebeuren." „Het doet wel wat met me", zegt Larissa, „dat er zoveel mensen achter me staan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65