Goes vormt voor derde keer decor van proloog Ster ZLM Toer Officieus Zeeuws record voor Wiskerke en Fighter 12 ZEELANE Duinkerke grijpt de wereldtitel Bruse Boys speelt in Superpoule BSC Hoondert vierde op NK derde divisie Zeeland wordt in 2016 niet verwend met grote wielerkoersen. Er is dit jaar alleen de proloog van de Ster ZLM Toer. WIELRENNEN STER ZLM TOER A Joannathan Duinkerke is met Davy Mertens wereldkampioen tijdrijden geworden bij de ID-renners. De Goese wielrenner realiseer de gisteren in het Tsjechische Racice met zijn ploegmakker een tijd van 14.41,14 minu ten. Frankrijk werd tweede (15.28,42). Het duo was eigenlijk niet van plan mee te doen omdat de wedstrijden elkaar snel op volgen, maar de organisatie stelde deelname aan de ploegentijdrit verplicht „Er bleef niets anders over dan toch mee te doen", stelde Duinkerke. Samen met Mertens gaf de Zeeuw zich volledig. Het deelnemersveld van de dertigste Borse- le Sloepoort Cup is compleet. Bij het toer nooi, dat van 6 tot en met 13 augustus op de velden van Lewedorpse Boys en Nieuwdorp plaatsvindt, komt het naar de tweede klasse gedegradeerde Bruse Boys uit in de Super poule. Tegenstanders zijn Goes, Kloetinge en Vlissingen. De andere kandidaat voor die Superpoule, het eveneens gedegradeerde Zeelandia Middelburg, speelt in de poulefa se tegen RCS, Nieuwland en Luctor'88. In totaal doen twintig Zeeuwse clubs mee. Op het NK driebanden voor derdedivisie- teams is Hoondert/de Waard vierde gewor den. De titel ging naar TOW 3 uit Vlaardin- gen. De Bevelandse equipe begon met een gelijk spel tegen de latere kampioen, maar kwam in die wedstrijd vier caramboles tekort om de zege toegewezen te krijgen. Daarom moest er om de derde en vierde plaats wor den gespeeld tegen Take 5 uit Beverwijk en die strijd ging met 2-6 verloren. Alleen Ri chard de Bruijn won zijn partij. Obstacle run Bowlen Goes eeuwse wielerfanaten kijken dit jaar extra reikhalzend uit naar de proloog van de Ster ZLM Toer in Goes. Want anders dan andere jaren is woensdagavond het enige mo ment van het seizoen dat de profs in Zeeland aan het werk te zien zijn. De afgelopen vier jaar deed het profpeloton de provincie gemid deld vier dagen per jaar aan. Maar in 2016 ondervindt Zeeland de ge volgen van het binnenhalen van de finish van een Touretappe in 2015. „Het was een leuke middag, en dat was het dan", zegt Ronald Apers, vicevoorzitter van de Ron de van Zeeland, over die overwe gend regenachtige middag van 2 juli 2025. „Daar is zoveel in geïnves teerd. Dit zijn de naweeën", zo ver telde Kees Bal, voorzitter van de Ronde van Zeeland, eerder ook al. Met de komst van de Tour naar Zeeland is een gat geslagen in de budgetten van de Zeeuws bedrij ven. Daardoor wordt de wedstrijd met de grootste Zeeuwse identi teit, de Ronde van Zeeland, niet verreden in 2016. Daarvoor is ook de provincie ver- Er is vanuit de provincie geen begrip voor ons als organisatie antwoordelijk, vindt Apers. „Die had best mogen bijspringen, maar er is vanuit de provincie geen be grip voor ons als organisatie. We hadden het succes van de Tour juist moeten continueren. En dus weer naar een meerdaagse Zeeuw se wedstrijd toe gaan, met even tueel live-uitzendingen." Maar het tegenovergestelde heeft nu plaatsgevonden. Behalve de Ronde van Zeeland, die in 1997 voor het laatst werd afgelast, staat de World Ports Classic dit jaar ook niet op de kalender. Dat is de wed strijd met twee etappes tussen Rot terdam en Antwerpen. Een groot deel van één rit voerde altijd over Zeeuwse wegen en vorig jaar werd Zeeland zelfs in beide etappes aan gedaan. Ook de organisatie van die koers kampt met een gat in de be groting. Het is dan ook niet alleen het probleem van Zeeland. In 2007 werden nog twaalf Nederlandse profkoersen gereden, tegenover ne gen in 2015 en zes in 2016. Volgens Apers is de kans fifty-fif- ty dat er daar volgend jaar weer een bij komt. „We zijn achter de schermen druk bezig met een doorstart van de Ronde van Zee land. Er moet een nieuwe bodem gelegd worden. Daarvoor worden nu talloze gesprekken gevoerd. Dat we hier in Zeeland kunnen organi seren, hebben we al bewezen." Met Fighter onder het zadel eiste Emily Wiskerke tijdens de dres- suurwedstrijd van De Eendracht in Vrouwenpolder met twee fraai uitgevoerde proeven de absolute hoofdrol op. De amazone uit Kam perland stuurde de vosruin in de tweede proef van de klasse Zi met de uitzonderlijke hoge score van 75,73 procent - voor zover bekend een Zeeuws record - naar de over winning. De Noord-Bevelandse combina tie was ook al de beste in de eerste proef (72,74 procent). Annemijn Boogaard uit Oudelande eindigde met de ruin Fullspeed TC op de tweede stek (69,55 procent). De in In Vrouwenpolder schreef Emily Wiskerke met haar paard Zeeuwse geschiedenis. de klasse Zi debuterende Saman- tha Miltenburg uit Ritthem eiste in de tweede proef met de ruin Fi nal de tweede plaats op (68,52 pro cent). Valeska Nastaly en Fareosa toonden vormbehoud. De amazo ne uit Zierikzee liep met de rood bonte merrie in beide proeven naar een fraaie derde plaats (67,35 en 68,38 procent). In de klasse M2 lijkt aan de hege monie van Maaike Zeeveld uit El- lewoutsdijk en Formidable geen eind te komen. Zij stuurde de schimmelhengst alweer naar twee afgetekende overwinningen (72,33 en 68,00 procent). Emma Sophie Peters uit Clinge behaalde met haar paard Withofs Galahad in beide proeven de tweede plaats (66,16 en 65,00 procent). dinsdag 14 juni 2016 RACICE NIEUWDORP DOETINCHEM David Bassing verruilt VC Vlissingen toch niet voor Rood Wit W. De doelman, die dit sei zoen vijf duels voor de Walcherse hoofdklas ser keepte, heeft besloten over te stappen naar Brasschaat. De Belgische club komt uit in de eerste klasse provinciaal. Rick Mulder keert terug bij SSV'65. De aan valler speelde vorig seizoen al een jaar bij de zaterdag-tweedeklasser, maar keerde toen te rug naar Kloetinge. Vier Zeeuwse judoploegen hebben zich geplaatst voor het NK teams in Nijmegen op 25 juni. Binnen verschillende formaties heb ben judoka's van de judoscholen Frans de Boevere, JudoGoes, Sportschool Geelhoed, Sportcentrum Delta en Judovereniging Bres- kens de krachten gebundeld. De teams die naar het NK gaan zijn: jongens -12 jaar; meis jes -15 jaar; meisjes -12 jaar; gemengd team Geelhoed/Van de Pol. 1 Ivo van den Broe- ke (32) uit Vlis singen is tijdens het Europees kampioenschap obstacle run ze vende geworden in de leeftijdsca tegorie 30-34 jaar. In het Gel derse Wijchen legde hij een hin- dernissenpar- koers van zo'n 16 kilometer af in 2.14 uur. Later dit jaar neemt Van den Broeke ook deel aan het WK in Canada. l Twee jeugdle den van de Mid delburgse bow lingvereniging de Kruitmolen, Brent de Ruiter (15) en Owen Glansdorp (18), zijn in Assen uit geroepen tot bowler van het jaar. Tijdens het seizoen 2015-2016 heb ben ze tien toer nooien gespeeld door heel Neder land en daarbij de meeste pun ten binnenge haald binnen hun categorie. De Ruiter is aspi rant, Glansdorp zit bij de junio ren. ■E o a Eén kans om de Arwin Willemsen Ronald Apers, Ronde van Zeeland Voor de derde maal vormen de straten van Goes morgen het de cor van de proloog van de Ster ZLM Toer. Dat is niet zomaar. Het heeft alles te maken met de locatie waar het kantoor van de hoofdsponsor gevestigd is, op een goede kilometer van de plek waar het spektakel om 18.00 uur van start gaat. ZLM stapte in 2011 als hoofd sponsor in bij de meerdaagse wedstrijd, die in 2013 en 2015 voor het eerst over Zeeuwse grond voerde. Beide keren won een Duitser: in 2013 Robert Wag ner, twee jaar later Roger Kluge. Morgen in deze krant: het par koers van de proloog en op wie moet je letten? Lucien Roelandt Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60