5 Koninklijk plezier in noordwest Friesland Voorwaardelijk en boete voor Utrechtse die drie maanden in cel Qatar zat lk ben zo blij, ik huil en lach van geluk. Ik wil haar zo graag vasthouden STREEKBEZOEK Ze was zelf niet aanwezig bij haar rechtszaak gisteren in Doha, die erop neerkwam dat de rechter haar schuldig achtte aan 'seks bui ten het huwelijk' en dronken schap. De Utrechtse zegt ver kracht te zijn, maar belandde drie maanden geleden zeifin de gevan genis toen ze aangifte ging doen. Ze kreeg een jaar voorwaardelijk cel en een boete. Moeder Marian maakte die thuis in Odijk de afschuwelijkste weken van haar leven door. Gister middag kreeg ze haar dochter aan de telefoon: „Ze was er nog be duusd van. Overweldigd. Alsof het kwartje dat ze echt naar huis mag nog niet helemaal is geval len", zegt Marian. „Het was maar een kort gesprek, maar er viel dui zend kilo van me af. Dit telefoon tje had ik nog nodig. Ik ben zo blij, ik huil en lach van geluk. Ik heb ook nog zoveel vragen, vooral: wat is nou precies de rol geweest van die vriendin Lisa? Maar ach, ze kómt naar huis. Ik wil haar zo graag vasthouden." Opgelucht De rol van vriendin Lisa blijft in derdaad vragen oproepen. De 23-jarige Haagse met wie Laura in Qatar was, heeft toegegeven als prostituee te werken, wat ook met een vele vragen opriep over Lau ra's vakantie naar Qatar. Lisa rea geert kort op Laura's vrijlating: „Ik ben enorm opgelucht. Verder wil ik niks zeggen, want alles wordt steeds verdraaid en zo." Op vra gen over wat zij en Laura deden in Qatar, zegt Lisa niets. Laura (22) kwam 14 maart in de problemen nadat ze zou zijn ver kracht door een Syrische man, die - bleek gisteren - Omar Abdullah Al-Hassan heet. Ze deed aangifte tegen hem maar belandde zelf in de cel vanwege 'seks buiten het huwelijk'. Omar heeft van het be- gin af aan beweerd dat Laura geld wilde voor seks. Laura zelf was in maart, kort na haar aanhouding, tegen ambassademedewerkers on duidelijk of ze nou wel of niet was verkracht. Tegen vrienden en familie had ze nooit verteld dat ze in het emiraat Qatar zat. Volgens een bron in de Qatarese hoofdstad Doha denkt justitie daar dat Laura seks met de man heeft gehad in haar eigen apparte ment of hotelkamer. Het lijkt ze ker dat daarna ruzie is ontstaan. Laura zou die seks overigens nog steeds ontkennen, net als het an dere feit waarvan ze is beschul digd: openbare dronkenschap. Zweepslagen Omar Abdullah Al-Hassan werd gisteren voor dezelfde feiten ver oordeeld als Laura, maar niet voor verkrachting. Al-Hassan kreeg met 140 zweepslagen een veel bar baarsere straf dan Laura. De rechter woog bij Omar mee dat hij moslim is en dus 'moet we ten' dat ongetrouwde seks en alco hol taboe zijn. Ook Laura bekeer- de zich een paar jaar terug tot de m islam maar kennelijk niet overtui- T3 gend genoeg want de rechter tel- 2 de dat bij haar niet mee. Of de am- rc bassade daar invloed op heeft uit- geoefend, is onduidelijk. dinsdag 14 juni 2016 Koning Willem-Alexander en koningin Maxima hadden duidelijk plezier tijdens hun streekbezoek gisteren in het noord westen van Friesland. Ze lieten zich bij praten over de regionale ontwikkelin gen. Speciale aandacht was er voor de leefbaarheid in de regio, die kampt met teruglopende inwonersaantallen, 's Mid dags werd een muziekstuk ten gehore bracht ter gelegenheid van het konink lijk bezoek. FOTO ROBIN VAN LONCKHUISEN/ANP Laura is nog beduusd, maar Laura de Bije mag Qatar verla ten. Sterker: ze móet weg uit het islamitische land en dat zal ge beuren, zodra de boete van 750 euro is betaald en haar uitreisver bod is opgeheven. Een giganti sche opluchting voor moeder Ma rian, die Laura gisteren heel even aan de lijn had. Victor Schildkamp Doha/Odijk Marian, moeder van Laura

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5