Ms HuSS f 4 NI Elf dagen na hun bruiloft eindigt het leven van Jeroen Venema (31) en Michou de Graaf (28). Ver van huis, omgeven door onduidelijkheid. Een stralende foto op een wit strand vol palmbomen. Dit is het paradijs, lijkt Michou de Graaf af gelopen zaterdag nog te willen zeggen. Met een zongebruind ge zicht lacht ze haar vrienden op Facebook tegemoet. Ze moet de fo to hebben gedeeld als ze net terug is van een excursie naar het 'boun- ty-eiland' Saona. Hier zijn de stranden nog witter en is het wa ter nog blauwer. Maar van nagenieten van alle pracht in dit deel van het Caraï- bisch gebied komt het nauwelijks. In de loop van de avond na hun te rugkomst in het resort in Punta Cana in de Dominicaanse Repu bliek gaat het helemaal mis met de echtelieden. Hun klachten doen denken aan een voedselver giftiging, zal reisorganisatie Tui er later over zeggen. De volgende ochtend komt de hotelarts op hun kamer, die adviseert hen naar een privé-kliniek in La Romana te gaan. Ze worden opgenomen. Nog diezelfde dag overlijden ze allebei. Een huwelijksreis die de 'grande finale' had moeten worden van een fantastische bruiloft eindigt zo elf dagen later in een myste rieus drama. Wat is hier in hemelsnaam ge beurd, vragen familie, vrienden en collega's zich vertwijfeld af. Hebben ze inderdaad iets ver keerds gegeten? En zo ja, wat dan? Volgens de lokale media in de Do minicaanse Republiek heeft het stel die middag kreeft gegeten en 's avonds picaderas, lokale hapjes. Ongelooflijk Eigenaar Hans Richel van het Haagse restaurant De Tapperij is werkelijk met stomheid geslagen als hij een dag na het drama wordt gebeld met het tragische nieuws. Jeroen Venema werkt sinds acht jaar bij hem als sous-chef. „Dit is werkelijk onge looflijk hard en niet te bevatten", zegt hij. „Jeroen was niet alleen mijn plaatsvervanger, maar ook mijn linker- en rechterhand. Ik ga een geweldig persoon missen." Ook op het kinderdagverblijf Curious Kids in Den Haag komt Witte stranden en wuivende palmen: de pasgetrouwden genoten volop in de Dominicaanse Republiek het nieuws aan als een mokerslag. Michou werkt hier sinds vorig jaar als peuterleidster. „Dit is heel, heel triest", laat een medewerk ster weten. Bijna het voltallige team was op t juni aanwezig toen Michou 'ja' zei. „Een mooie avond en een prachtig bruidspaar!", la ten de collea's na afloop weten. Ontroerd Kort na de bruiloft vertrekken ze naar Punta Cana in de Domini caanse Republiek waar ze even kunnen bijkomen van alle feeste lijkheden. Ontroerd zijn ze bij het zien van de eerste trouwfoto's. „Daar zitten we dan op de Dominicaan se. Zonnebril op en een cocktail in onze hand. In onze andere hand onze telefoon met de voorproefjes waar we al dagen naar uitkeken", sturen ze op 9 juni in een bericht naar hun trouwfotograaf Tamara Steijger. „Onder onze zonnebril glijdt een traan naar beneden! WoW! Zijn wij dat!! Wat een gave foto's." Steijger maakt met het kersver se bruidspaar een reportage bij landgoed Clingendael en feest met ze tot 3 uur in de nacht. „Ze waren zulke bijzondere mensen. Hij een rustige jongen, zij iets drukker. De liefde spatte er van af." Petra Kok, woordvoerder van Tui-Kras, noemt de ontwikkelin gen 'bizar en afschuwelijk'. Of het stel een voedselvergiftiging op liep, is nog onduidelijk. „We heb ben navraag gedaan in het hotel en bij deelnemers aan de excursie, maar niemand had verder klach ten." De lichamen zijn inmiddels overgebracht naar een forensisch lab in Santo Domingo waar autop sie zal worden verricht. De lokale autoriteiten zijn een onderzoek ge start. De familie van het Michou en Jeroen zijn inmiddels naar de Dominicaanse Republiek en ver blijven in hetzelfde hotel. Champions League gaat naar Veronica Miljoenenstrop nieuwe brug Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Nis. (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 12 dage Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 10 dagen Toscane - Umbrië en Rome 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Venetië en Zuid-Tirol 10 dagen Rome en Florence dinsdag 14 juni 2016 Mysterie rond dood echtpaar Caraïben Raymond Boere Punta Cana Een van de trouwfoto's van Jeroen en Michou. „Een mooie avond en een prachtig bruidspaar", zeggen collega's later. HILVERSUM De UEFA Champions Lea gue wisselt van zender. Van af 2017 is het voetbal niet langer bij SBS 6, maar bij Veronica te zien. Dat zegt CEO Peter de Mönnink van Sanoma en zendergroep SBS (SBS 6, Veronica, Net 5 en SBS 9). Met de verhui zing wordt gehoopt op bete re kijkcijfers voor het kwak kelende Veronica. SBS 6 moet met meer nieuwe Ne derlandse programma's en nieuwe presentatoren ver der groeien als familiezen der, aldus De Mönnink. De politie in Bangla desh heeft zeker 103 ex tremisten opgepakt. Het offensief tegen islamis- ten begon na een reeks moorden op activisten. ROTTERDAM Sinds de opening voor het wegverkeer in juni 2015 is de nieuwe Botlekbrug over de Oude Maas tot vorige week bijna 70 keer in sto ring geweest. De brug is een enorme kostenpost voor Rijkswaterstaat. Zo zijn sleepboten ingezet voor scheepvaartbegelei ding en waren permanent monteurs ter plaatse om problemen snel te verhel pen. Per saldo heeft Rijks waterstaat nu ruim 2,7 mil joen euro uitgegeven aan de haperende brug. v.a. slechts Vertrekdata: 18 juli 15, 29 aug 12, 26 sep 10 okt Vertrekdata: A, 18 juli 22 aug 5,12 sept Vertrekdata: 27juni11, 25 juli 29 aug 12,26 sept 10 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 4 juli/1,29 aug12, 26 sep 10 okt Brochure en boekingen: Vertrekdata: 18 juli 15, 29 aug 12, 26 sept/10 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4