Challenger na zevende editie op de schop Engels pakt vier plakken op NK voor masters Crossers winnen Vier keer zilver voor turners Delta Sport ZEELAND 13 2016 2015 2014 2012 2013 PROFPELOTON IN ZEELAND De proloog van de Ster ZLM Toer voert het prof peloton morgen door Zeeland. Het is dit jaar de enige kans om de profs in de provincie in actie te zien. Dat was in het verleden wel anders. Aantal dagen per jaar dat prof peloton door Zeeland voert: De Driekleur Challenger Zeeland krijgt vanaf 2017 een andere opzet. Dat laat toernooidirecteur Sander van Buren weten, ruim een week voor het begin van de zevende edi tie van het internationale tennis- evenement. „We gaan óf het man nen- óf het vrouwentoernooi flink opwaarderen", zegt hij. „Eén van de twee krijgt minimaal 50.000 dollar aan prijzengeld." De wens om het evenement te laten groeien, bestaat al langer. Al in de beginjaren hadden Sander van Buren en zijn toenmalige part ner Sven Vermeulen het idee om het toernooi jaarlijks een upgrade te geven. Maar nu lijkt het er dan toch van te gaan komen. „Dat komt doordat het een uitdrukkelij ke wens van de sponsoren is", stelt Van Buren. „Met meer prij zengeld kunnen de betere tennis sers naar Middelburg komen, waardoor het voor bedrijven nog aantrekkelijker wordt om aan te haken. Dan wordt het voor de hui dige sponsoren, die voor dat extra geld willen gaan zorgen, nog mooier om hier te netwerken." Of hij voor de mannen of de vrouwen zal kiezen, weet Van Bu ren nog niet. Voor allebei valt wat te zeggen. „Bij de mannen kun nen we aansprekende namen ha len: Igor Sijsling, Thiemo de Bak ker. Maar ja, we hebben natuur lijk ook onze eigen Lesley Kerkho- ve. Zij staat nu rond de 170ste plaats. Eigenlijk is ons huidige toernooi, met 25.000 dollar aan prijzengeld, net te klein voor haar. We zouden dus met haar mee kunnen groeien." Deelnemerslijst Kerkhove is er dit jaar gewoon bij. Direct na haar grasseizoen in En geland speelt de Zierikzeese op het gravel in Middelburg. Ze zal dan, zo als het er nu naar uitziet, als tweede geplaatst zijn. De Rus sin Evgeniya Rodina, de winnares van de Zeeuwse challenger in 2014, staat nog iets hoger op de wereldranglijst en de voorlopige deelnemerslijst. Zij zal - als ze ten minste niet al te ver komt op Wimbledon en dus af moet zeg gen - de favoriet zijn voor de eind zege. „We hopen ook nog op de komst van Arantxa Rus", vertelt Van Buren. „Zij is van plan in Ita lië te gaan spelen, maar we willen proberen haar over te halen naar ons toernooi te komen." Bij de mannen, die 10.000 dollar aan prijzengeld te verdelen heb ben, zal Jesse Huta Galung de blik vanger zijn. Hij is ook de titelver dediger. Met de komst van talent Tim van Rijthoven is de toernooi directeur ook blij. „Hij is één van de beste jonge spelers van Neder land." De Driekleur Challenger Zee land begint op zaterdag 25 juni met de kwalificaties. Op 27 juni worden de eerste partijen in het hoofdtoernooi gespeeld. De Zeeuwse atleten hebben op het NK voor masters in Amers foort veel eremetaal veroverd. De koningin was Anjolie Engels. De Middelburgse, die uitkwam na mens de Vereniging Zeeland Atle tiek, greep in de de categorie V35 tweemaal goud, één keer zilver en één keer brons. Op de 400 meter was Engels de snelste in een Zeeuws record van 59,94 tellen. Daarnaast won ze de 200 meter in 27,14. Het versprin gen (4,92 meter) leverde haar een zilveren plak. Op de 100 meter was brons haar deel met 13,45. Daphne Zerbib-Jasperse was goed voor twee zilveren plakken in de categorie V40. Bij het ver springen kwam ze tot 4,63 meter en bij het speerwerpen noteerde ze 27,14 meter. Er was ook een medaille voor Scheldesport-atleet Jacques Za- man. Hij won in de klasse M50 goud op de 400 meter (58,85). Op de 100 meter werd hij vierde in 13,56. Sebastiaan Heikoop (Delta Sport) werd tweede op de 800 meter H45 (2.07.25). Ronald Ra- senberg eindigde op de 100 meter (13.83) als zesde in de klasse M50. Wim Buter (M45) werd vijfde in de finale van de 400 meter (59,10). In de serie liep de hardlo per van Scheldesport sneller: 58,63. Ivar van de Bos (M40, Dy namica) miste net het podium op de 400 meter. Hij klokte 58,68. ZEMST Mark Boot en Dailey van de Ketterij boekten zeges tijdens een wedstrijd van de Vlaamse Mo torcross Federatie. Boot won in Zemst bij de Inters in de MX 2 klasse, terwijl Van de Ketterij de sterkste bleek bij de beloften. In de eerste manche werd Boot derde, hetgeen een eerste positie bij de MX 2 opleverde. In de twee de manche raakte zijn achterband lek, maar de crosser uit Burgh-Haamstede besloot toch door te rijden. Dat pakte goed uit. Bij de beloften sloot Van de Kette rij de eerste manche winnend af, Jochem van de Wiele werd vierde. In de tweede manche werd Van de Ketterij vierde, maar dat was voldoende voor de dagwinst. Van de Wiele werd zevende. ALPHEN AAN DEN RIJN De tur ners van Delta Sport hebben tij dens de toestelfinales van het NK turnen in Alphen aan de Rijn goed gepresteerd. Er wer den vier zilveren medailles be haald. Stan de Looze (derde divisie pupil) uit Zierikzee mocht twee keer het podium beklimmen. Hij greep zilver op sprong (19.10 pun ten) en bij de vloeroefening (18.25). Bij voltige werd hij zesde (16.25) en bij de brugoefening eindigde hij als vijfde (18.85). Jur van der Wel (tweede divi sie instap) haalde zilver met zijn brugoefening (18.55 punten). De turner voerde een mooie hand stand op de brug uit, die hoog ge waardeerd werd door de jury. Bij de voltige moest Van der Wel ge noegen nemen met een zevende plaats. Slotakkoord Chris Leenheer uit Zierikzee (eerste divisie instap) zorgde voor een mooi slotakkoord. Hij liet zeer strakke oefeningen zien en voerde perfecte salto's uit. Dat leverde de turner een zilve ren medaille op met een punten totaal van 18.20 punten. Een dag eerder kwamen Stan de Looze en Jur van der Wel ook uit in de finale van het Neder lands kampioenschap meer kamp. De turners werkten zes onderdelen af en eindigden in hun categorie op een zesde plaats. dinsdag 14 juni 2016 etixKi 1. Ster ZLM toer, proloog* ~Z 1.World Ports 1-Ronde van Zeeland C|assjCj 1e etappe Seaports* 2.Rondevan 2.World Ports Zeeland Seaports* Classic, 1e etappe 3.EnecoTour, 3World Ports 1e etappe* Classic, 2e etappe 4.Ster ZLM Toer, proloog* 5.Tour de France, 2e etappeA I.Ronde van Zeeland Seaports* 1-Ronde van Zeeland Seaports* 2.Eneco Tour, 1e etappe A 2-Ster ZLM Toer, proloog* 3.Eneco Tour, 5e etappe 3.Eneco Tour, 3e etappe 4.World Ports Classic, 1e etappe 4.World Ports Classic, 2e etappe profs te zien Start en finish in Zeeland A Finish in Zeeland Alle andere koersen voerden voor een deel door Zeeland Roeland van Vliet Middelburg In 2017 wil men in Middelburg graag een tennistoernooi met 50.000 dollar aan prijzengeld houden. Of die voor mannen of vrouwen zal zijn, is nog niet dui delijk. Sjaak Sinke Amersfoort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41