Doorstart van stichting Droom Jonge dieven melden zich na Facebookdreigement 6 WALCHEREN U OPEN WINDDAG VLISSINGEN De gemeente zoekt een 'doorstart' voor stichting Droom, dat een veelzijdig wijk centrum voor het Middengebied van Vlissingen heeft opgezet in de voormalige school Het Vlot. Dat zegt wethouder Albert Vader. Er is veel waardering voor de ac tiviteiten van Droom, zoals steun voor kleine ondernemingen, dag besteding en re-integratie van mensen met problemen en onder steuning van activiteiten in de wijk, maar de stichting kampt met grote schulden en chronisch geldgebrek. De stichting, waar en kel vrijwilligers werken, heeft een schuld van enkele tienduizen den euro's aan onder meer huur, gas, licht, water en communicatie middelen. De gemeente Vlissin gen weigert subsidie. Grote schuldeiser van Droom, voor tienduizenden euro's is de eigen accountant, Matthijsse Matthijsse. Die houdt volgens Droomdirecteur Chris van Wezel om onbekende redenen de jaarre keningen 2014 en 2015 van Droom achter. Zonder die gege vens krijgt Droom geen subsidie van het Oranjefonds en de stich ting Doen!, die 'maatschappelijke ondernemingen' als Droom on dersteunt. Bemiddelaar Wim Meulmeester, adviseur voor Ko ninklijke Nederlandse Heidemij, wil dat Droom een bedrijfsplan le vert en dat directeur Van Wezel (67) plaats maakt voor nieuwe lei ding. Die is er ook: Ineke van Rijs wijk. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD INBRAAK STRANDPAVILJOEN Ik wilde de jongens vertellen wat ze me hebben aangedaan, ik leef in angst dinsdag 14 juni 2016 OOST-SOUBURG Geloofsopbouwen- de bijeenkomst De Christelijke be weging Aglow houdt morgen om 19.30 uur een bijeen komst in De Ark in Oost-Souburg. Tijdens deze geloofs- opbouwende bijeen komst worden er ge tuigenissen gege ven en zal er gezon gen worden, leder een is welkom. VLISSINGEN Bijeenkomst 'Over stappen naar Win dows 10' Bibliotheek Vlissin gen houdt morgen in samenwerking met SeniorWeb de gratis bijeenkomst 'Overstappen naar Windows 10'. De bijeenkomst richt zich op senio ren en geeft uitleg over de overstap van het nieuwe be sturingssysteem. Om 14.00 uur start de bijeenkomst en deze is om 16.00 uur afgelopen. Aan melden kan bij de Di gidesk in de biblio theek of via www.bi- bliotheekvlissin- gen.nl/overstapwin dowslO. MIDDELBURG Klavecimbelcon cert in Hoogelande Groninger klaveci- nist Johan Brouwer geeft zaterdag een concert in de Maar- tenskapel van Hoo gelande. Johan Brouwer be speelt een kopie van een 17e-eeuws Frans klavecimbel. Op het programma staat muziek van Louis en Francois Couperin, Georg Böhm, Vincent Lu- beck en Johann Se bastian Bach. Het concert vindt plaats om 20.00 in de Maartenskapel van Hoogelande en de toegang is gratis. NIEUWDORP Zeeuwind stelt zaterdag haar allernieuwste windturbine open voor publiek in het kader van de Nationale Open Winddag. In heel Nederland worden op initiatief van de Nederlandse Windenergie Associatie op deze dag activitei ten georganiseerd om windenergie onder de aandacht te brengen. Deze dag is het mogelijk om een kijkje te nemen in een windturbine en alles te weten te komen over wind energie. Bezoekers zijn welkom in de windturbine van Zeeuwind van 11.00 tot 16.00 uur aan de Estlandweg in Nieuwdorp. Naast deze turbine is ook het vernieuwde kan toor van Zeeuwind aan de Edisonweg 53F in Vlissingen, geo pend. Elk halfuur rijdt er een gratis pendelbus tussen de loca ties in Nieuwdorp en Vlissingen. DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur- Soos voor senioren GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 13.30-17.00 uur- Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur- Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG Leger des Heils, Zwin 1,10.00-12.00 uur - Crea Café; Zenc, 10.15-12.15 uur-Schrijfcafé voor vrouwen; ZB Planbureau en Bibli otheek van Zeeland, 14.00 uur-Leesca- fé; 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, 14.00-16.00 uur- Contactmiddag voor stoma-patiën ten; Doopsgezinde Kerk, 19.30 uur - Ge- spreksavond over spiritualiteit OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur- Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; De Ark, Oranjeplein 2, 19.30-21.00 uur- Geloofsopbouwen- de bijeenkomst door Aglow SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur- Seniorenvolleybal voor mannen VEERE De Korenmaat, Kerk straat 6,19.00 uur- Start Avondvier daagse VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473,16.00 uur- Kleutergym WESTKAPELLE Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00-16.30 uur - Soos voor se nioren met o.a. koersbal ZOUTELANDE Minicamping De Vis ser, 07.00 uur-Fo towandeling met ontbijt; Willibrordus- plein en Langstraat, 10.00-19.00 uur- Seizoensmarkt; Ten nisbanen Westkapel- seweg, vanaf 10.00 uur-Tennisevene- ment voor 50+'ers Joanne Karkdijk Koudekerke Welgeteld 35 euro aan kleingeld maakten vier jongens van 14,15 en 16 jaar zaterdag buit. En eige naar Jan Verduin (foto) van het gloednieuwe strandpaviljoen De Zeebries in Koudekerke? Die zit met de gebakken peren. Ver duin schat dat de vier jongens met de inbraak in het vorige week heropende paviljoen voor zo'n zesduizend euro schade hebben aangericht, vooral aan net aangeschafte elektronica. Drie van de vier jongens zijn in middels door de eigenaar over gedragen aan de politie. Zij meldden zich zondagmiddag bij Verduin, nadat hij op Face- book dreigde de beelden van de beveiligingscamera's te publice ren. De vierde jongen is sinds de inbraak spoorloos. Verduin heeft al wel contact met de va der van de vierde verdachte. De daders klommen zaterdag rond 05.30 uur vermomd over de omheining van het strandpa viljoen, sloegen een raam in met een kandelaar (die de eigenaar de avond daarvoor nog had ge verfd), lieten zichzelf binnen en namen de kassalade mee. Maar voordat ze dat deden, keken ze via de strandtrap naar binnen bij het paviljoen. Vervolgens liepen ze weg en kwamen vermomd te rug. Ze hadden er alleen geen re kening mee gehouden dat ook aan de zijkant van het paviljoen camera's hangen. Verduin heeft —Jan Verduin, eigenaar paviljoen daardoor beelden waarop zij dui delijk herkenbaar zijn. Een paar uur na het Facebook- bericht boden drie van de da ders persoonlijk hun excuses aan bij Verduin. En daar ging het hem om, al blijft de aangifte staan. Verduin: „Ik wilde hen vertellen wat ze me hebben aangedaan. Drie jaar geleden werd ik over vallen terwijl ik geld afstortte, een halfjaar erna is er bij mij thuis ingebroken. Ik krijg nog steeds psychische hulp, ik leef in angst. De jongens zeiden dat ze hebben ingebroken omdat ze te veel hadden gedronken. Ze hadden beter hier kunnen ko men werken, dan hadden ze veel meer geld verdiend." Toen de drie daders zich meld den, heeft de beroofde eigenaar hen wat te drinken aangeboden en is met hen om tafel gaan zit ten. „Het zal misschien door de medicijnen komen, maar ik heb rustig met ze gepraat. Het wa ren best aardige jongens, ik had ze bij een sollicitatie zo aangeno men. Overigens leverde de in braak Verduin ook nog iets posi tiefs op: tweehonderd nieuwe li kes voor de Facebookpagina van de Zeebries. Dieven opsporen via Facebook gebeurt vaker. Gisteren plaatste Groenrijk Middelburg een foto van een man die het tuincen trum uitloopt, met het bijschrift zich snel te melden omdat hij 'iets belangrijks is vergeten'. Op de foto is hij van de achter kant te zien. Als hij zich niet zou melden, zou Groenrijk een foto plaatsen waar hij herkenbaar op staat. Omdat de man zich niet meldde, plaatste Groenrijk de fo to gisteravond op Facebook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34