Plannen Roompot komen nu uit T 27 Goddelijke Kanaries uitgeschakeld na handsbal Peru Door een nederlaag tegen Peru heeft Brazilië nu al afscheid genomen van de Copa América. Het is de zoveelste deceptie voor de Selegao. De Brazilianen waren woedend, na afloop van het duel met Pe ru (o-i) in de groeps fase van de Copa América. En die boosheid was niet onterecht. Invaller Raül Ruidiaz werkte de bal van dicht bij met zijn arm achter doelman Alisson, die direct protesteerde. Ar biter Andrés Cunha raadpleegde zijn grensrechter en de vierde man, er was vier minuten lang koortsachtig overleg tussen de vier officials, maar de Uruguayaan keurde de treffer toch goed. „Iedereen heeft kunnen zien wat er gebeurde, de beelden zijn over duidelijk. Wij hebben vandaag niet voetballend verloren", aldus bondscoach Dunga. „Het is onbe grijpelijk dat de tv-beelden niet gebruikt mogen worden. Het is ook niet te bevatten dat de grens rechter het niet heeft gezien en het vier minuten moest duren eer de scheidsrechter de goal toeken de. Al ons werk is voor niks." Commotie De maker van het 'doelpunt' was zich van geen kwaad bewust. „Ik snap de commotie niet, de bal ging via mijn dij het doel in", loog de man die even daarvoor breedla- chend als matchwinner het veld van het Foxborough stadion in Boston was afgelopen. Peru, waar Feyenoorder Renato Tapia na twee eerdere basisplaatsen in de slotfase inviel, ontmoet nu Colom bia in de kwartfinale. 'De dij van God' kan de werkelij ke problemen van Brazilië niet verhullen. De ploeg van Dunga mist creativiteit en schotkracht en de defensie is wankel. De neder laag tegen Peru, dat bij de vorige twee edities van het Zuid-Ameri kaanse landenkampioenschap als derde eindigde, was de eerste in 31 jaar. De eerste uitschakeling in de groepsfase sinds 1987 zal Dunga bij de komende evaluatie van zijn eerste twee jaar als bondscoach zwaar worden aangerekend. De aanvoerder van de Braziliaanse ploeg die in 1994 in de VS wereld kampioen werd, is er in zijn twee de periode als bondscoach niet in geslaagd de neergaande spiraal van de nationale selectie om te buigen. Op het desastreuze WK in eigen land (2014) volgde vorig jaar een belabberde Copa América in Chili, waar Brazilië via straf schoppen in de kwartfinales werd uitgeschakeld door Paraguay. Kwalificatie Na zes van de achttien wedstrij den staat Dunga's ploeg in de Zuid-Amerikaanse WK-groep zes de, niet genoeg voor kwalificatie voor Rusland 2018. Van de dertien officiële wedstrijden sinds Dunga na het WK Felipe Scolari opvolg de, won zijn elftal er slechts vijf. Op nog geen twee maanden van de Olympische Spelen, waar Dun ga de Braziliaanse ploeg naar het goud moet leiden, komt een ont slag ongelegen. Toch speculeren Braziliaanse media daar wel over. Zelf zegt hij er niet bang voor te zijn. „De mensen in Brazilië wil len altijd snel resultaat, maar we zijn bezig het Braziliaanse voetbal te veranderen. Duitsland deed daar veertien jaar over. Hoe kun nen wij het dan in twee jaar voor elkaar hebben?" De bergkoning van de Ronde van Zwitserland komt uit Yerseke. Hij heet Antwan Tolhoek en is pas 22 jaar oud. Hoe Tolhoek in de derde etappe - samen met zijn ploegge noot Huub Duyn - succesvol jacht maakte op het blauwe bergtricot, past perfect in de voorzichtige op mars die Roompot-Oranje Pelo ton dit seizoen maakt. Voor de dagprijs kwamen de oran- jehemden weer tekort, toen we reldkampioen Peter Sagan even de turbo aanzette. Maar met twee man mee in de vlucht en uiteinde lijk de bergtrui als resultaat, hield de pro-continentale ploeg, uitge nodigd met een wildcard, zich voor de tweede dag op een rij pri ma staande in het grote World Tour-peloton. In het zeiknatte kanton Aargau reden Tolhoek en Duyn vooruit met duurbetaalde profs als Rou- baix-winnaar Matthew Hayman en thuisrijders Gregory Rast en Silvan Dillier. Op alle gecategori- seerde bergjes verslikten zij zich echter in de Zeeuwse spriet, die al ver voor de finish zeker was van zijn blauwe trui. „En die gaat niet meer uit vannacht." Werden er vorig jaar bij Room pot nog stoute plannetjes ge smeed, een jaar later komen ze uit. Eerst won Pieter Weening een rit en de trui in de Ronde van Noorwegen. Daarna pakte Maurits Lammertink de zege in de Ronde van Luxemburg. Een val van diezelfde Lammer tink zorgde gisteren voor een gro te domper bij Roompot. Lammer tink reed tegen een paaltje en be landde met meerdere breuken en snijwonden op de intensive care. Zijn situatie is inmiddels stabiel. Fraser tekent voor twee jaar bij Vitesse Mahut sterkste in Rosmalen Pittsburgh pakt Stanley Cup dinsdag 14 juni 2016 i Raül Ruidiaz werkt de bal met de hand achter de Braziliaanse doelman Alisson. Door dit doelpunt werd Brazilië al in de groepsfase van de Copa América uitgeschakeld, fotoafp Woede om 'dij van God' Joost de Jong Rio de Janeiro Jonkie Antwan Tolhoek verover de in Zwitserland de bergtrui. De harde val van Roompot ploeggenoot Maurits Lammer- tink zorgde voor een domper bij de succesvolle ploeg. Arjan Schouten Rheinfelden 4 Antwan Tolhoek krijgt de blauwe trui. foto cor vos VOETBAL Vitesse heeft met ADO Den Haag een akkoord be reikt over de komst van Henk Fraser. De 49-jarige coach werd gistermiddag gepresenteerd in Arnhem, nadat hij een contract voor twee seizoenen had onder tekend. Fraser, die de afge lopen 2,5 jaar als hoofdtrai ner bij ADO Den Haag werkte, is de opvolger van de vertrokken Rob Maas. „ledereen wil graag wer ken bij een club met deze faciliteiten en potentie. Ik heb nu al zin in de eerste training", aldus de geboren Surinamer, die op 26 juni voor het eerst de training van Vitesse leidt. TENNIS Nicolas Mahut (foto) heeft gisteren tussen de buien door voor de derde keer het grastoernooi van Ros malen gewonnen. In een historische finale, voor de eerste keer op maandag, won de Fransman van de Luxemburger Gilles Muller: 6-4, 6-4. De partij was zon dagavond na één set afge broken vanwege regen en onweer. Mahut won het toernooi eerder in 2013 en 2015 en staat nu op vier ti tels in het enkelspel, alle maal behaald op gras. Op vallend genoeg reikte hij op Wimbledon nooit verder dan de derde ronde. IJSHOCKEY De ijshockeyers van Pitts burgh Penguins hebben voor de vierde keer in de clubgeschiedenis de Stan ley Cup veroverd. De ploeg van aanvoerder Sidney Crosby won de zesde wed strijd in de best-of-seven- serie tegen San José Sharks met 3-1 en stelde daarmee de titel in de NHL veilig. Bij de Penguins staat de jonge Nederlander Da niel Sprong onder con tract. Na achttien optre dens in de reguliere compe titie moest de geboren Am sterdammer in de play-offs genoegen nemen met een plek op de reservelijst. [ni* Pe»ot(

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27