rl Duitsland kan nog beter SJOERD MOSSOU Kuipers krijgt kraker 22 EURD2016 EK VOETBAL VANDAAG <^4 En route De man draagt een soort parapluhoed je in de kleuren van Georgië. In zijn oren hangen enorme roodwitte oor bellen, zo groot als kerstballen en op zijn rug heeft hij slim een Georgische vlag be vestigd. „Hallo", zegt de man, als hij naast me komt zitten op de perstribune. „Ik kom uit Georgië." Hij geeft me zijn visitekaartje, waarop in vetgedrukte letters staat dat hij journalist is. Voor de goede orde: uit Georgië. Daarna begint hij te ratelen over Vitesse en over Merab Jordania en hij vertelt dat die ook uit Georgië komt. Ik zeg dat ik dat weet. Mijn andere buurman komt uit Azer beidzjan, maar dat zie je aan zijn outfit niet perse af. Gisteren zat ik naast een journalist uit Israël. Iets verderop in onze rij: een ver slaggever uit Bulgarije. De UEFA heeft journalisten uit niet-ge- plaatste landen bij elkaar ingedeeld, als een soort kneuzenclubje. Hoog op de perstribu ne, in de uiterste hoek, ter hoogte van de corn- ervlag, zo ver als je maar van het veld kunt zitten. In het Stade Vélodrome zit ik achter een soort balkon, waar door ik geen zicht heb op het rechterdoel. In dat beroemde doel scoorde Dennis Berg kamp in 1998, weet u nog, maar daar hoef ik bij de UEFA nu niet mee aan te komen. Het zal ze verdorie worst wezen. Het is zoals het is: wij Nederlanders doen er niet toe in Frankrijk. We mogen blij zijn dat we een accreditatie hebben gekregen, want onze voetbalploeg is er toch ook niet? Nou dan. Gaat u maar daarboven zitten me neer, achter die paal. Naast die man met dat parapluhoedje. Begrijp me goed; ik ervaar dat niet als een belediging. Hooguit drukt het je nog eens met de neus op de waarheid. Michael van Praag is in Frankrijk op campagne voor het voorzitterschap voor de UEFA, maar ik mag toch aannemen dat hij zich ongeveer het zelfde voelt. Af en toe zie je hier een Nederlandse cara van voorbij tuffen en in Fréjus stikt het van de Hollandse bejaarden. Wat al het andere betreft, zijn wij als Georgië. We mogen blij zijn dat we een accreditati e hebben gekregen RUSLAND ,v:' V' g>:.- - -K :-v*- Maar ach, met Manuel Neuer, de beste keeper van de wereld, heb je een uitstekend slot op de deur. Al zal de defensieve kwetsbaarheid later in het toernooi tegen andere toplanden de ploeg wellicht duur der komen te staan. Daarom was het goed nieuws dat Mats Hum mels een geruststellend knikje gaf na de vraag of hij donderdag in de tweede wedstrijd tegen Polen na eerder blessureleed kan spelen. In balbezit was het soms wél smullen. Het tempo, de balbehan deling, het continu wisselen van positie. En als de voortekenen niet bedriegen, wordt het alleen maar beter. Onder anderen door de te rugkeer van Hummels. Bovendien is Schweini terug. Bastian Sch- weinsteiger kende een dramatisch seizoen bij Manchester United, vol blessures. Gisteren scoorde hij als invaller de 2-0. Maar zijn rol in de Duitse ploeg is veel groter dan dat.Als er iemand de 'toernooi- vechtersmentaliteit' van de Duis ters symboliseert, is het Schwein- steiger wel. Özil zegt het zo: „Bastian is voor ons altijd een belangrijke schakel. Als hij speelt, maar ook als hij niet speelt. Ervaring is al tijd cruciaal in een selectie." Zin speelt Löw er op om van Schwein- steiger langzaam een basisspeler te maken? Dan zou Sami Khedira moeten sneuvelen. Maar ook hij is juist een soort personificatie van de moderne voetballer: een contro leur die óók nog eens sterk aan de bal is en soms zelfs voor het doel opduikt. Luxe in optima forma. En Özil zelf? Die speelde niet eens zo'n bijzondere wedstrijd te gen Oekraïne. De speler van Ar senal hoeft niet te vrezen. Löw zei al voor het toernooi dat hij nooit twijfelt om Özil op te stellen. Als hij óók nog in vorm raakt... dinsdag 14 juni 2016 H. FRANCE @sjoerdmossou Kneuzen Sjoerd Mossou rijdt een maand lang kris kras door Frankrijk, langs speelsteden, trainingskampen en wedstrijden. Elke dag een impressie. Vandaag deel 3: Fréjus. Groep F: Oostenrijk - Hongarije Speelstad: Bordeaux Scheidsrech ter: Turpin (Fra) Historie: 136x gespeeld, 40x winst Oostenrijk, 66x winst Hon garije. Doelsal do: 252-297. Groep F: Portugal - IJsland v Speelstad: Saint-Etienne Scheidsrech ter: Qakir (Tur) Historie: 2x gespeeld, 2x winst Portugal. Doelsaldo: 8-4. 3 Volgens Eduard Bezoeglov, team arts van de Rus sische ploeg, zijn de doping- controleurs al drie keer langs- geweest in het trainingskamp van de Russen, waarvan één keer om half ze ven 's ochtends. ■E o a y -• •- - F.t '1 K N. v, 1 Mi* v!-„' 1 'O' Ki ~tr TOBntëkaAS! g Marouane Fellaini (links) en de Italiaan Daniele De Rossi, fotoafp en stijlvol luchtduel tussen de Belg Zaligmakend? Nee, dat was het spel van Duitsland niet. Want te gen het verrassend speelse Oek raïne kwam de ploeg een paar keer goed weg. Gapende ruim tes lagen er soms. Daniël Dwarswaard Liïïe Björn Kuipers (foto) leidt donderdagavond voor het eerst een wedstrijd op het EK. De Nederlandse arbiter moet in het Stade de France van Saint-Denis de kraker in groep C tussen Duitsland en Polen in goe de banen leiden. Beide lan den wonnen afgelopen zon dag hun eerste wedstrijd. Duitsland van Oekraïne (2-0) en Polen van Noord- Ierland (1-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22