Museum voor 'keizer van de kaftan' in Nijkerk IOW CULTUUR 19 40 UP ZOMERFESTIVAL UTRECHT Weinigen in de popmuziek valt de eer ten deel te worden herin nerd met een eigen museum. De- mis Roussos (1946-2015), de kolos sale Griekse zanger die meer dan 60 miljoen albums verkocht en met hits als Forever and Ever en My Friend the Wind een zwoel me diterraans zeewindje door de mondiale hitparades blies, heeft vanaf heden zijn eigen expositie gebouw. Het museum staat in het Gelder se Nijkerk en is een initiatief van platenbaas en vriend van Roussos, Bert van Breda. Morgen wordt het geopend door Cyril (40) en Emily (45), de kinderen van de zanger die vorig jaar overleed aan klier- kanker. Tevens verschijnt het com plete oeuvre van de Griekse zan ger, liefst 28 cd's, vergezeld van de documentaire Journey with my Fa ther, die dochter Emily maakte. Emily volgde haar vader tien jaar lang met de camera in de drie landen die van grote invloed wa ren op zijn leven. „Zijn geboorte land Egypte (mijn vader werd in Alexandrië geboren), Grieken land, het land van zijn ouders en zijn taal, en Frankrijk, waar hij lang woonde." De nazaten van Roussos zijn 'buitengewoon vereerd' dat hun vermaarde vader een eigen mu seum krijgt. Maar het is voor bei den ook een 'emotioneel mo ment' wanneer zij het Demis Roussos Museum morgen voor ge opend verklaren, bijna anderhalf jaar na zijn dood. Cyril Roussos, zelf musicus en producer: „Natuurlijk gaan mijn gedachten terug naar de geweldi ge zanger en vader die hij was. Een bon vivant, die het leven elke dag inhaleerde." Emily Roussos, filmactrice: „Ik denk dagelijks aan hem. Een prachtige man. Ik mis hem enorm." Het museum zal volgens Cyril Roussos zonder twijfel een pleis terplaats worden voor fans van over heel de wereld. „De collectie omvat gouden platen, foto's uit privéverzamelingen, maar ook kle ding zoals zijn vermaarde kaftans. Mijn vader heeft nog altijd honds trouwe aanhangers. Er zijn fan clubs die zich in fanatisme kun nen meten met hardcore bewon deraars van Motörhead." Volgens Emily Roussos was de Griekse bard met zijn lange haar, hippiebaard en ijle stem, ook een gecompliceerd mens. „Hij was veeleisend en zuchtte soms onder de druk van zijn carrière. Voor ve len was hij een absolute god. Dat benauwde hem, tegen het angsti ge aan. Dat was de keerzijde van zijn grote succes." En Cyril Roussos: „Ik herinner me mijn vader ook als een zeer moedig man. Hij vierde als lead zanger en bassist van Aphrodite's Child triomfen, maar begon in 1971 een solocarrière. Dat was ge durfd, het had dramatisch kunnen aflopen. Maar als hij ergens in ge loofde, ging hij zijn eigen weg. En daarmee heeft hij toch miljoenen mensen gelukkig gemaakt." Het leukste zomerfestival van Nederland met meer dan 40 jaar dansmuziek! Harry de Winter en Rob Stenders presenteren de grootste muzikale hits uit de jaren 70,80 en 90. Met live optredens van: Earth, Wind Fire experience met Al McKay, Jocelyn Brown, Het Goede Doel, Lois Lane en nog vele anderen! Zondag 26 juni Botanische Tuinen Utrecht 15.00-22.30 uur BESTEL DIRECT OP PZC.NL/40UP dinsdag 14 juni 2016 De vorig jaar overleden Griekse zanger Demis Roussos wordt geëerd met een museum in Ne derland, het enige in de wereld. Arno Gelder Wijlen Demis Roussos krijgt zijn eigen museum, fotojamalsaidi 10-JARIG JUBILEUM "prijzen zijn excl. servicekosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19