11 Stad wordt met medeleven overspoeld DJ Infinite van nachtclub Pulse wil zo snel mogelijk weer achter de draaitafels. De homogemeenschap in Orlando blijft het leven vieren. Ê^KOOPJEPEALNI.) dagaanbiedingen van suaveoeL DJ Infinite is vooral doodmoe. Het lukte hem om krap vijf uur te slapen in zijn eerste nacht na die ene waarin hij het volume van zijn reggae zachter zette omdat hij vuurwerk dacht te horen. Maar hij wil nu, na een interview met een van de grote Amerikaan se ochtendshow die de omgeving van Pulse tot tv-studio hebben gemaakt, vooral naar huis. En als hij dan uitgerust is, weer aan het werk. „Dat doe ik al zestien jaar, en ik laat me niet stoppen." De zon is net voor de tweede keer opgekomen nadat een IS-be- wonderaar ongeveer een derde van Rivera's publiek heeft neerge- maaid. Omdat de DJ de muziek zachter en later uit zette, werd het bezoekers duidelijk wat er gaande was. Rivera grijpt pen en papier en tekent het uit. Daar, bij de voordeur, kwam Omar Mat- een binnen. De draaitafel stond tegen een zijwand. De DJ ver borg zich erachter, hoorde de schutter dichterbij komen en ren de voor zijn leven naar de achter uitgang van het pand waar hij el ke zaterdagavond draaide - en blijft draaien, als het aan hem ligt. „We kunnen Pulse herbou wen. Dat vieren we dan met een groot openingsfeest." Zoals het hoort in Orlando, waar normaal gesproken alles om firn draait. Dit is de stad van Walt Disney World en nog zeven andere pret parken - wie niet van Mickey Mouse en achtbanen houdt heeft er niet zoveel te zoeken. „Wij zijn geen New York, Los Angeles, of Parijs," zegt Lindsay Kincaide. „Wie verwacht er nou dat zoiets hier gebeurt? Wij zijn de vrolijk ste plek op aarde!" Bevatten Het maakt het des te moeilijker om de gebeurtenissen te bevat ten, merkt Kincaide. Ze is coördi nator van de hulplijn die is opge richt door het grootste gay-ge meenschapscentrum van Cen traal Florida, The Center. „Pulse was een plek waar haast iedereen in de homogemeenschap wel eens kwam. Iedereen van ons had slachtoffer kunnen zijn, is het gevoel." The Center is de spil van het medeleven dat Orlando overspoelt. Directeur Terry De- Carlo kreeg telefoontjes uit Euro pa en Australië, Amerikanen uit alle delen van het land bellen om hun hulp aan te bieden. Er wordt geld ingezameld voor de begrafe nissen van de slachtoffers. Hecht Dee Richter, moeder van een ho moseksuele zoon, zet tafels vol met fruit, bagels en koffie klaar. „Dit is een sterke, hechte gemeen schap, we slaan ons hier door heen", zegt ze ferm, maar de tra nen biggelen iets later over haar wangen. Ze heeft net de lijst met de eerste namen van slachtoffers gezien. Hoeveel steun er ook komt, er is ook angst, nu een gay club een weloverwogen doelwit van een geradicaliseerde moslim is gebleken. Wie naar binnen wil bij The Center, moet zijn tas la ten controleren. Directeur DeCarlo dwingt zich zelf om het goede voorbeeld te ge ven, zegt hij. Met zijn man Bill is hij hét gezicht van de homoge meenschap in Orlando. „Als wij ons verstoppen, verstoppen ande ren zich ook. We mogen niet stoppen met leven. Vertel je naas ten dat je van ze houdt, maar ga uit, maak plezier." DJ Ray Rivera is dat vast van plan. Het leven gaat door, ook het nachtleven. Of dat lukt in een ge wonde stad moet vrijdag blijken, bij het feest Trapzoo in down town Orlando. Organisator Terry Enzo is vastbesloten: „We gaan de beveiliging verhogen en een heel groot stiltemoment voor ie der die er niet bij is inlassen, maar het gaat door. We gaan la ten zien dat we niet bang zijn." 299,95 67% 200,- Vanaf slechts €99,95 75% korting 59,95 75% €45,- Vanaf slechts €14,95 49,95 56% €28,- Nu slechts 21,95 29,95 83% €25,- Nu slechts €4,95 69,95 64% €45,- Nu slechts 24,95 €39,95 75% €30,- Vanaf slechts 9,95 dinsdag 14 juni 2016 Jongeren zoeken troost bij elkaar na de bloedige schietpartij in Orlando, fotojohn g mabanglo/epa De vrolijkste plek ter wereld huilt, troost én veert op Karlijn van Houwingen Orlando Luxe Uittrekbare Wind- Zonneschermen Nooit meer last van de wind in de tuin Ideaal op een terras/balkon voor meer privacy Voorzien van automatische roll-back functie Beschikbaar in zwart en crème en in 2 maten Adviesprijs Korting U bespaart: Revolutionaire uittrekbare tuinslangen Beschikbaar in: 7,5,15, 22 en 30 meter lang! Compact en licht; wordt 3 x zo lang als er water in loopt Raakt nooit in de knoop Met GRATIS krachtige spuitkop t.w.v. €19,95 Adviesprijs Korting U bespaart: 108 Rollen Dubbellaags Toiletpapier Grootverpakking Slechts €0,20 per rolletje; bespaar een hoop op het alledaagse Van de bekende Europese toiletpapier fabrikant Suavecel uit Portugal Comfortabel, zacht maar ook sterk dubbellaags papier Adviesprijs Korting II bespaart: korting DUOPACK Siliconen Teen Ondersteuners - verhelpt pijn! Helpt tegen pijnlijke eeltknobbels v Bescherming van je voet tegen stoten/ schuren in de schoen Helpt de grote teen uit te lijnen naar de natuurlijke stand Adviesprijs Korting U I Zuinige en waterdichte LED-balken van 60 of 120 cm Robuuste verlichting kan tegen een stootje v Ideaal voor kelder, garage of schuur Besparende en duurzame technologie Oplopende korting vanaf 2+stuks Adviesprijs Korting U bespaart: korting Energiezuinige LED TL-Buizen van 60,120 of 150 cm Ideaal voor kantoren, bedrijfsruimtes, de zolder, schuur of garage Past gewoon in je huidige armatuur; je hoeft er niets voor aan te passen Bespaar fors op je energiekosten door LED-technologie Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! fiPberPay (^Kl I) NIET TEVRE0EN? GEL0 TERUG! korting suaveoeL korting korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11