De Groot groeit in het toernooi Perdaen onderstreept haar titelaspiraties Finding Dory vakantiedoeboek! Kortingsbon 31 Zeeuwse dominantie Slechts één keer per jaar doet de zelfbe noemde bierpingpon ger Stefan de Groot (31) mee aan een toer nooi, het ABM ICT tafeltennis toernooi van zijn eigen vereni ging TTV Arnemuiden. En met succes, want zaterdag schreef hij het evenement alweer voor de ze vende keer op zijn naam. „Dit had ik écht niet ver wacht", was de eerste reactie van De Groot op zijn toernooizege. Voorafgaand aan de finaledag vreesde hij namelijk het sterke deelnemersveld. „Zes van de acht spelers uit mijn poule zou den normaal gesproken mee kun nen doen om de ereplaatsen. Maar er kunnen er maar vier door naar de kruisfinales." En ook ging de thuisspeler niet vlekkeloos van start. Zijn tweede wedstrijd in de groepsfa- se verloor hij al. „Dan weet je dat je eigenlijk niet nog eens mag verliezen. Wanneer je dat wel doet, wordt het al lastig om door te gaan. Maar gelukkig heb ik het gehaald. Ik ben een speler die in een toernooi moet groeien." Met een fles bier aan zijn zijde - pas toen hij zeker wist dat hij doorging naar de knock-outfase had hij het eerste biertje openge trokken - werkte hij vervolgens op speelse wijze de kruisfinales af. Brabander René Lauwerijssen en clubgenoot Arnold de Gier werden achtereenvolgens uit het toernooi geknikkerd, zonder dat De Groot zich écht 100 procent hoefde in te spannen. Pas in de finale moest hij weer vol aan de bak, tegen de pas ze ventienjarige Middelburger Julian Flamman. „Ik had eigen lijk niet verwacht dat ik zou win nen", gaf De Groot eerlijk toe. „In de poulefase hadden we ook al tegen elkaar gespeeld. Toen won ik nipt, na een beslissende vijfde game." Het werd uiteinde lijk, ietwat geflatteerd, 3-0 in de eindstrijd. Met gamestanden van 11-7 en twee keer 13-11 was het verschil zeer klein. „Julian heeft écht een heel goed toernooi gespeeld. Ik zie hem hier in de toekomst met ge mak winnen, als hij het niveau niet al snel ontstijgt. Want je mag slechts tot speelsterkte D in schrijven", was de winnaar com plimenteus richting zijn tegen stander. „Hij is gewoon echt een heel goede tafeltennisser. En dat al op zo'n jonge leeftijd." Flamman zelf had, ondanks de nederlaag in de finale, ook een goed gevoel overgehouden aan zijn optreden in Arnemuiden. „Vooral de finaledag vond ik heel erg tof', zei hij. „Het was mijn doel om het beter te doen dan vorig jaar. Toen werd ik zes de, nu tweede. Ik heb het dus heel erg goed gedaan. Boven dien: Stefan is ook een heel ster ke speler." Waar het toernooi in Arnemui den voor de meeste tafeltennis sers in Zuidwest-Nederland als seizoensafsluiter geldt, is Flam man echter nog niet uitgespeeld. „Ik zit namelijk in de halve fina le van het Nederlands kampioen schap voor spelers met een D-li- centie", vertelde hij trots. Om die reden betwijfelt de jon ge Middelburger of hij zijn pres tatie van afgelopen zaterdag op het ABM ICT-toernooi in de na bije toekomst nog wel kan verbe teren. „Want als ik een C-licen- tie haal, door genoeg wedstrij den te winnen, mag ik hier niet meer meedoen." Waar de Brabanders als de grote favorieten begonnen aan de finaledag van het ABM ICT tafeltennistoer nooi, waren het juist de Zeeuwen die de slotdag kleur gaven. Want niet al leen de eerste twee ere plaatsen bleven in de pro vincie. Met Arnold de Gier uit Arnemuiden, die derde werd, had het toernooi een compleet Zeeuws podium. En dat is een zeldzaam heid, zo liet de toernooior- ganisatie weten. „Zeker de laatste jaren gebeurt dat niet vaak meer." Cindy Perdaen en haar ruin Gum bo Mumbo vormen over veertien dagen ongetwijfeld de te kloppen combinatie in de finale van Springtour Zeeland. De amazone uit Philippine onderstreepte zater dag, op het concours van de Weel- ruiters in Nisse, met een schitte rende overwinning in de klasse L haar titelaspiraties. Zeven combinaties meldden zich in L voor de barrage. Met een foutloze rit in 44,43 seconden gooiden de Middelburgse Miranda van den Broeke en haar paard Cross Roads Linn de knuppel in het hoenderhok. Maar Brian Kommers en de ruin Galliano K toonden zich negentienden snel ler. Daarmee leek het kat in het bakkie voor de Brabantse combi natie. Maar Perdaen had het laat ste woord. Met een perfect uitge kiende rit stuurde ze Gumbo Mumbo in 41,13 seconden overtui gend naar de zege. Perdaen: „Gumbo springt heel het seizoen al super. Ook in deze competitie heeft hij nog geen fout gemaakt. Hij is snel en kan draaien op een dubbeltje." Met een foutloos parkoers in 37,55 seconden leek Marit Huige met de merrie Donna Corra op haar geboortegrond in de klasse M met de overwinning te gaan strij ken. Maar net als in L zat ook hier het venijn in de staart. Laatste star ter Joyce de Koeijer en haar ruin Living Vulcano bleken beter. In hoog tempo begon de combi natie uit Yerseke de rit, om de hin- dernissen met speels gemak te ver slinden en in 34,96 seconden te winnen. „Vulcano is een geweldig paard. Door mijn werk heb ik de ze week bijna niet kunnen trai nen, maar qua karakter zijn we ge lijk geaard. Hij gaat er altijd voor en wil winnen. Hij vrat de hinder nissen gewoon op en wilde geen fout maken", aldus De Koeijer. Milou van Sikkelerus en Ilyo de Loos eisten zaterdag, in de dres- suurwedstrijd van de PSV Hulst, in de klasse Li de overwinningen op. In de warmloopronde waren Van Sikkelerus en de fijn schake lende merrie Una Diva met 63,83 procent de besten. „Una Diva is een fijn leerpaard. Ze geeft me veel vertouwen. Dat maakte de overstap van de pony's naar de paarden voor mij toch makkelij ker. Binnenkort stap ik over naar L2", vertelde de 17-jarige amazone uit Kloosterzande. Na een tweede plaats in de eer ste proef (63,00 procent) stuurde Ilyo de Loos uit Zaamslag de zwar te merrie Londovina in de herkan sing met 67,00 procent naar de overwinning. De Terneuzense Na- tascha Verhoef liep met Giant Sun naar de tweede stek (65,5 pro cent). 23 juni in bioittttP Zwero^ Finding Dory Doeboek 64 prvgófuUs pM.z.z^bSj e-H. yfvcfcers.' Ga nü naar de winkel! maandag 13 juni 2016 'Bierpingponger' Stefan de Groot won zaterdag voor de zeven de keer in Arnemuiden. foto ruben oreel Daniel Vervelde Arnemuiden Lucien Roelandt Nisse Over veertien dagen staat de finale van Springtour Zeeland op het programma. Amazone Cindy Perdaen en haar ruin Gum bo Mumbo zijn dan dé te klop pen combinatie. ©2016 Disney/Pixar Uw (klein)kind verveelt zich geen moment in de spannende wereld van Dory! Met het grote Finding Dory doeboek heeft uw (klein)kind altijd iets leuks te doen tijdens de vakantie. Laat ze meespelen met Dory, Nemo en al hun vrienden in dit superleuke doeboek vol spelletjes, kleurplaten en stickers! f1 Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: AKO, Attent, Blz., Bruna, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar en Vivant. Geldig t/m 6 augustus 2016. 0P=0P ij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63