Zeeuwse hoofdklasser Smerdiek: na beker ook lijfsbehoud II 29 Wisseling van de wacht bij JVOZ Dit is het gevoel zoals ik VC Vlissingen altijd kende. Qua sfeer en qua voetbal weken niet echt meer in beeld, ter wijl El Hattach de motor van het elftal werd. Een soort Hakim Ziyech, die scoorde en liet scoren. Gisteren zette El Hattach net als een week eerder in Haarlem met een schitterende knal de openings treffer op het scorebord. Daarna schoot Pattinama hard raak (2-0) en rondde de topscorer ook nog een subtiele steekbal van Abdoe Abdenbi af. In de tweede helft voerden Hoessein Bouzambou (strafschop), opnieuw Pattinama - na een heerlijke aanval met Ab denbi en Hoessein Bouzambou - en invaller Geraldi Geerman de score op tot 6-0. Negentien goals Zo bleef de teller na zes nacompe- titieduels op negentien goals en slechts drie tegentreffers staan. Pattinama was topscorer, met zes goals. In de slotminuut werd hij onder applaus naar de kant ge haald door Pennings. De topscorer speelt komend seizoen voor Hoek en het duel met EDO was zijn laat ste voor Vlissingen. „In de oefenwedstrijd tegen het Zeeuws elftal doe ik vrijdag niet mee, want ik ga dinsdag op vakan tie", vertelde Pattinama. „Ik ben wel blij dat we het seizoen nu met een goed gevoel afhebben kun nen sluiten. Er is dit seizoen lange VLISSINGEN De Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) krijgt een nieuwe hoofd jeugdopleiding. Piet de Rijke gaat met ingang van volgend voetbalseizoen die functie bekleden. Hij zou in eerste instantie als trainer (Dl) vertrekken, maar blijft nu aan als hoofd opleiding. Die functie was in eerste in stantie weggelegd voor Ruud Pennings. „We konden de vacature bij de Dl moeilijk invullen", zei Pennings gisteren. „Piet wil de niet verder als trainer, maar wilde wel iets voor de JVOZ blijven doen. Mis schien is het een optie dat ik de Dl doe, heb ik toen ge zegd. Dat gaan we nu doen en het is voor alle partijen de beste oplossing." Pennings krijgt bij JVOZ Dt ondersteuning van Vlissin- gen-speler Saïd Bouzambou. Paul Telussa gaat samen met Thomas Ragut, ook speler van Vlissingen, bij de C2 aan de slag. „Thomas en Saïd gaan ook de cursus Trainer/Coach 3 volgen, omdat ze verder wil len in het trainersvak", ver telde Pennings. tijd veel onzekerheid geweest door randzaken. De nederlaag te gen Dongen was een klapje, daar na kwam het gezeur over de finan ciën en kregen we ook nog vier punten in mindering. We verlo ren soms van ploegen waar we ge woon overheen hadden moeten walsen." Het zal, zo weet Pattinama, ko mend seizoen even wennen wor den voor hem. Niet meer in het rood-wit, maar terug in het blauw-wit. „Ik laat heel veel vrien den achter, bij Vlissingen maar ook bij Groene Ster. Ik was toe aan nieuwe uitdaging, had een an dere prikkel nodig. Bij Hoek moet ik het weer vanaf de eerste dag laten zien. Over een tijdje zal duidelijk zijn hoe ik daar mee om ga" KARAKTERISTIEK De voetbalsters van IJzendijke heb ben het kunstje geflikt. Zeeland heeft na Oostkapelle (gedegra deerd in 2014) weer een hoofdklas ser. De ploeg van trainer Guust van de Velde dwong zaterdag in Groningen promotie af naar de hoofdklasse. Het werd 0-0. Na de eerdere thuiszege (1-0, doelpunt Thea de Blaeij) was dat genoeg. Na het laatste fluitsignaal vier den de Zeeuws-Vlamingen hun feestje op het Groningse sport park Coendersborg. Er was geen champagne. „Maar we hebben wel kriekbier. Daar houden de mei den meer van", zei de euforische trainer. Na een lange busreis werd zaterdagavond de promotie ge vierd in IJzendijke. De opmars van de IJzendijke in het vrouwenvoetbal mag indruk wekkend heten. Binnen drie jaar is de ploeg van de tweede klasse naar het niveau van de hoofdklas se gestegen. Volgens Van de Velde is het succes te danken aan het sterke collectief van zijn ploeg. Binnen dat team zijn Thea de Blae ij, Rosanne Lammers en Maud Kuijpers de belangrijkste pion nen. Tot de slotdag deed IJzendijke mee om het kampioenschap in de eerste klasse. De ploeg greep ech ter naast de titel. Het seizoen was desalniettemin geslaagd. En het toetje, de nacompetitie, volgde nog. Daarin werd eerst het sterke Stiens uit Friesland, dat de dis trictsbeker won, opzij gezet. In de finale bleek IJzendijke te sterk voor Oranje Nassau, dat nu uit de hoofdklasse degradeert. De wedstrijd van zaterdag was spannend. Na een sterke beginfa se van de thuisclub, dat een paar goede kansen kreeg, was het duel in evenwicht. Na rust drong Oran je Nassau aan, maar stuitte op een goede IJzendijkse verdediging. IJzendijke behaaide de promotie na een lang en slopend seizoen. Van de Velde ziet de hoofdklasse met vertrouwen tegemoet. De se lectie, die vrijwel intact blijft, wordt versterkt met middenveld- ster Marjolein D'Hondt (Terneu- zen), het jonge talent Yente van Cuijck (Groede) en keepster Mar- lous Eggebeen (Wolfaartsdijk). Li za Catseman vertrekt naar HW'24. Van de Velde hoopt dat het ni veau van de hoofdklasse aantrek kingskracht heeft op meer speel sters. „De overschrijvingstermijn verloopt al over enkele dagen." Thea de Blaeij plakt er nog een sei zoen aan vast. De routinier is de enige speelster die al in de hoofd klasse heeft gespeeld. Smerdiek speelt ook volgend jaar in de eerste klasse van het vrou wenvoetbal. Nadat er vorige week in de nacompetitie al met 2-1 gewonnen werd van Brielle, werd deze tegenstander dit keer met een 4-1-nederlaag naar huis gestuurd. Daardoor verzekerde de equipe uit Sint-Maartensdijk zich van lijfsbehoud. Smerdiek kwam na dertig mi nuten op voorsprong. Opnieuw was Anne Hage trefzeker in de nacompetitie. Nog geen tien mi nuten later prikte Griffith Vais- saire raak vanaf de strafschop stip. Vaissaire zette later na een mooie solo ook de 3-0 op het bord. Uit een counter redde Brielle de eer door de 3-1 te maken. Het slotakkoord was van Angelique Hage. Zij dolde drie opponentes en rondde bekwaam af. Versterkingen Volgens Smerdiek-trainer Wim Scherpenisse was het een dikver diende zege. „Het had eigenlijk 6-1 of 7-1 moeten zijn. Maar 4-1 is een goed resultaat. Vooral An ne Hage heeft ons door de na competitie gesleept met haar doelpunten. Al met al zijn wij achteraf gezien wel tevreden met dit seizoen. Want we heb ben de beker gewonnen en we spelen volgend jaar weer in de eerste klasse. Om de nacompeti tie volgend jaar te kunnen ontlo pen, komen er versterkingen. On ze spelersgroep was dit jaar te klein." maandag 13 juni 2016 voor V C Vlissingen Ruud Pennings, trainer Vlissingen Aanvoerder Hoessein Bouzambou en Joan van Belzen (rechts) vieren het lijfsbehoud na de zege op EDO (6-0). foto s ruben oreel VC Vlissingen-EDO 6-0 (3-0). 24. Khalid El Hattach 1-0,34. Josimar Pattinama 2-0, 42. Josimar Pattinama 3-0,48. Hoessein Bouzambou 4-0 (strafschop), 54. Josimar Pattinama 5-0, 80. Geraldi Geerman 6-0. Scheidsrechter: R. Schul (Leidschendam). Aan tal toeschouwers: 300. VC Vlissingen: Joan van Bel zen; Regilio Pinas (13. Thomas Ragut), Perry Bierkens, Roysel James, Daniel Jansen; Salim Ben Sellam (56. Saïd Bouzam bou), Khalid El Hattach, Quin- cy Gooding; Abdoe Abdenbi (64. Geraldi Geerman), Josi mar Pattinama en Hoessein Bouzambou. Aector Doorns Groningen Robin Hamelink Sint-Maartensdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61