Met I Jzendijke weer een Reimerswaalcup blijft in Yerseke De Schelde tussen hoop en vrees Van de Goor ontwaakt uit coma 28 NACOMPETITIE HOOFDKLASSE Net als vorig jaar heeft Yerseke beslag ge legd op de Reimerswaalcup. Op het eigen sportpark hield de ploeg van trainer Gerrit Petersen zaterdag rivaal Kruiningen op doel saldo achter zich. Rillandia werd derde, Krabbendijke vierde en Waarde vijfde. Hansweertse Boys moest afzeggen. Lang leek Kruiningen er met de trofee van door te gaan. Yerseke moest de laatste wed strijd winnen van Krabbendijke om als eer ste te eindigen, maar bleef lang op o-o ste ken. Guus de Leeuw zorgde in de slotfase echter alsnog voor de winnende goal, nota bene tegen zijn oude club. Ook na de inhaaldag in de eredivisie weten de tennissters van De Schelde nog niet of ze mee mogen doen aan de play-offs om het landskampioenschap. De Schelde en Leeuwenbergh hebben hun gestaakte duel opgegeven als niet gespeeld, terwijl ALTC DDV alle zes de partijen van de wedstrijd tegen Gooiland heeft weggege ven. Gooiland mag daarom sowieso mee doen aan de play-offs, De Schelde en ALTC DDV staan gelijk. Onduidelijk is nu wat de doorslag geeft voor de laatste play-off-plek: gewonnen duels of onderling resultaat. MOTORCROSS Motorcrosser Jeremy van de Goor uit Vlis- singen is in het Universitair Ziekenhuis van Antwerpen uit zijn al dan niet kunstmatige coma ontwaakt. Van de Goor kwam veer tien dagen geleden in Rilland ongelukkig ten val en liep daarbij hersentrauma op. „Hij is sinds een paar dagen uit zijn coma ontwaakt, maar het nog veel te vroeg om nu al conclusies te trekken", zegt vader My- kel van de Goor. „Het is koffiedik kijken." Van Noorden Quick Boys Atletiek Na een 2-0-overwinning in Haarlem eindigt de return in Vlissingen in een klinkende overwinning: 6-0. De naar Hoek vertrekkende Josimar Pattinama maakt drie goals en neemt met een goed gevoel afscheid van de Walcherse club. Ruud Pennings gaat, samen met zijn spelers, met een heel goed gevoel de zomerstop in. Het toetje waar een paar weken gele den helemaal nie mand op zat te wachten, bleek de afgelopen periode prima te sma ken voor VC Vlissingen. De Walcherse ploeg kreeg zes wed strijden voor de kiezen om lijfs behoud in de hoofdklasse veilig te stellen en slaagde met vlag en wimpel. Nadat de heenwed strijd tegen EDO vorige week in een 2-o-overwinning was geëindigd, volgde gistermiddag ter afsluiting een galavoorstel ling. De ploeg uit Haarlem werd met 6-0 van het veld ge blazen. Eind goed, al goed dus voor Vlissingen, dat een moeizaam seizoen kende. Na het vertrek van Jurriaan van Poelje kreeg Ruud Pennings de ploeg in eer ste instantie ook niet echt aan de praat. Vlissingen eindigde, mede door vier punten in min dering, als elfde in de hoofd klasse B en werd veroordeeld tot de nacompetitie. Juist in die duels, tegen Meerssen, HVCH en EDO, keerde de schwung te rug in de ploeg. „Het was vreemd om met de ze ploeg, met deze kwaliteiten, in de nacompetitie terecht te komen", zei Ruud Pennings. „Maar achteraf gezien is het ook ons geluk geweest. Als we er op de laatste speeldag in waren gebleven, zouden we toch met een rotgevoel de zomerstop in zijn gegaan. Nu doen we dat met een heel goed gevoel. Dat vind ik de winst. We hebben elkaar de af gelopen weken echt weer gevon den. Dit is het gevoel zoals ik VC Vlissingen altijd kende. Qua sfeer, maar ook qua voetbal." Spelverdeler In de kleedkamer heerste een uit bundige stemming, na een soms sprankelende veegpartij. Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere; voormalig topklasser EDO kon maar ruim twintig minuten een beetje weerstand bieden. De club uit Haarlem degradeerde gis teren voor de tweede keer op rij en deed dat ook nog eens met het schaamrood op de kaken. EDO had niets in te brengen te gen Vlissingen, dat net als in de af gelopen weken met Regilio Pinas als rechtsback, Quincy Gooding als controleur op het middenveld en Khalid El Hattach als spelverde ler voetbalde. „We spelen nu ei genlijk al een paar weken met een vaste basis", stelde Pennings tevre den vast. „De omzettingen heb ben goed uitgepakt." Pinas viel gis teren na tien minuten uit met een knieblessure, hij werd vervangen door Thomas Ragut. De routinier was de afgelopen maandag 13 juni 2016 VOETBAL TENNIS Arjan Poleij heeft zaterdag een wedstrijd voor nieuwelingen gewonnen. De wielrenner uit Kruiningen was in Stekene na 67 kilometer de sterkste. Het was zijn tweede overwinning van dit seizoen. Jochem Kerckhaert uit Schoondijke werd zevende. Timo de Jong uit Goes is zaterdag bij een wielerwedstrijd voor junioren in Belsele-Waas op de zevende plaats geëindigd. Quinty van de Guchte uit Driewegen is in Zedelgem derde geworden in een koers voor junioren en nieuwelingen dames. Daphne Me- su uit Middelburg finishte als achtste. Shirin van Anrooij (14) uit Kapelle won za terdag een jeugdtriatlon in Weert. Na 250 me ter zwemmen, 12,8 kilometer fietsen en 2,4 ki lometer hardlopen finishte ze in 37.38 minu ten. Bij de junioren werd Nikita den Ouden (16) uit Rilland derde. Haar tijd na 750 meter zwem men, 19,2 kilometer fietsen en 4,9 kilometer hardlopen was 1.10.30. Johnny de Leeuw uit Goes is zaterdag tij dens het Nederlands kampioenschap snel- dammen in Utrecht achtste geworden in de A-categorie. Atleet Huub van Noorden (foto) uit 's-Heer Abts- kerke is zater dag tijdens de Scenic Trail in Zwitserland der de geworden. Na een wedstrijd van 54 kilometer op zeer geacci denteerd terrein finishte de Beve lander in 6.11.57 uur. Van Noorden, la ter dit jaar WK- deelnemer, liep voortdurend bij de top vier. Hij moest uiteinde lijk alleen een Zwitser en een IJslander voor la ten gaan. Quick Boys heeft in Zierikze het voetbaltoer nooi voor spe lers onder 23 jaar gewonnen. In de finale ver sloegen de Katwijkse belof tes na straf schoppen de leeftijdgenoten van het Flakkees elftal. Jong Kloe- tinge werd der de door na straf schoppen het Schouws elftal te verslaan. Oostburger Joe- ri van der Hooft heeft zaterdag tijdens de Gou den Spike in Lei den, één van de grote baanwed- strijden in Neder land, 7,16 meter gehaald bij het verspringen. Daarmee werd de Zeeuws-Vla ming vijfde. Steven Nuytinck uit Wolphaarts- dijk eindigde als zesde met 7,12 meter. Eind goed, al goed De voetbalster van IJzendijke zijn niet voor niets naar Groningen afgereisd. Met een O-O-gelijkspel verzekeren ze zich van promotie naar de hoofdklasse, foto hans zwamborn/orange pictures Barry van der Hooft Vlissingen Josimar Pattinama (links) schiet snoeihard de 2-0 binnen. De topscorer was gisteren tegen EDO drie keer trefzeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60