kan Federer niet winnen Weergoden gooien 'Rosmalen' overhoop 25 Rosberg straatgevecht uit in Grand Prix van Canada de agressie waarmee Vettel over de soms smalle baan reed. Op het stuk na de eerste chicane - dat door de dichte bebossing een na tuurlijke tunnel lijkt - en natuur lijk bij de laatste chicane, met de Wall of Champions. In de kwalifi catie schampte Vettel er langs. „Een kusje, zodat het zondag niet meer hoeft." Zondag zat Vettel wéér een paar keer over de limiet, al liep het telkens goed af. Zijn agressieve start was echter super en hielp Verstappen onder meer aan de plek voor Rosberg. Buitenom Nadat Vettel binnendoor bij de Mercedessen dook, raakten die el kaar, waarna Verstappen de twee de van twee acties uitvoerde die net zo beslissend waren als zijn la tere verdedigende rijden. Met een move buitenom in bocht twee kwam hij voorbij Ricciardo. Toen Rosberg daarna terug de baan op kwam, koos Verstappen de betere kant om er voor te komen. Zeventig ronden later lag hij dat nog. Na Verstappens zege in Span je en het verliezen van een zeker lijkende zege van Ricciardo in Mo naco, was Canada een signaal dat Red Buil er ook met de geüpdatete Renault-motor op snelle circuits nog niet is. Het was echter ook bewijs dat Verstappen zijn weekend in Monaco, waar het zo mis ging, achter zich heeft gela ten. Hij onderstreepte dat met een fel gevecht tussen de betonnen muren en vangrails, waarin de klap pen van twee weken terug niet meer nadreunden. een einde maakten aan een unie ke reeks van 65 gespeelde grand slams op een rij. Federer heeft al met al pas vijf toernooien gespeeld in 2016, acht tien partijen. Half juni zit hij nog zonder titel. Ongebruikelijk, maar de Zwitser zit in de late herfst van zijn carrière en heeft zijn prio riteiten op orde. Een achttiende grand slam, vier jaar na de zeven tiende, staat met stip op één. Uitdaging Hoe langer het duurt, hoe kleiner zijn kansen worden. Een achtste titel op Wimbledon, dat over twee weken begint, zou een ultie me bekroning zijn. Maar het gat met nummer één Novak Djokovic lijkt alleen maar groter te worden. Als hij in de komende weken zijn ritme hervindt en zijn spel op krikt, wacht hem de grootste uit daging: hoe versla je de Serviër? zonovergoten week gooiden de weergo den het grastoer- nooi in Rosmalen gisteren alsnog over hoop. De mannenfi- nale tussen de Frans man Nicolas Mahut en Luxemburger Gil les Müller wordt vanochtend om 10.00 uur hervat, na dat het bij 6-4 voor Mahut ging stortre genen en onweren. Hij probeert het toernooi voor de derde keer op zijn naam te schrijven, na ook in 2013 en 2015 te hebben ge wonnen. Vermoede lijk voor vrijwel le ge tribunes heeft hij vandaag nog één set nodig voor de vier de titel in zijn car rière. Daarna reist hij snel door naar Londen, waar hem op het toernooi van Queens een eerste ronde tegen Andy Murray wacht. De vrouwenfinale werd ook twee keer onderbroken door de regen, maar kon wel worden afge maakt. Coco Vande- weghe versloeg Kris hna Mladenovic met twee keer 7-5. De Amerikaanse won het toernooi twee jaar geleden ook. „De eerste keer was ik euforischer. Nu is het gewoon een moment in mijn carrière, hope lijk op weg naar meer titels op grote re toernooien. Dat ik hier weer win, had ik stiekem wel verwacht. Het is ge woon een fijn toer nooi, waar alles goed is geregeld en de sfeer heel relaxed is." In februari moest hij voor het eerst in zijn carrière onder het mes. Daarna kwamen rugklachten Federer sprak eind vorig jaar uit al bezig te zijn met het plannen van 2017. Hij is een echte liefhebber en zal niet zomaar ineens stop pen. Maar als het lijf gaat tegen sputteren en de hoofdprijzen uit zicht raken, kan de lol er ook ineens af zijn voor de meester. Voor een titel in Halle doet Federer het niet meer. maandag 13 juni 2016 Max Verstappen in zijn Red Bull-wagen tijdens de Grand Prix van Canada. De Limburger lag heel even tweede, maar eindigde op de vierde plek. fotoafp ROSMALEN Na een Roger Federer fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57