4 NI Russische zwarthemden ruiken bloed Zijn de Russische supporters in Marseille gewone hooligans of door het Kremlin gestuurde knokploegen? UEFA dreigt met diskwalificatie Direct na de rellen tussen Engelse en Russische hooligans waren de Kremlingetrouwe media in Rus land snel in hun oordeel: de 'on zen' werden aangevallen door hor den dronken eilandbewoners en dus moesten ze wel terugvechten. Ook de voorzitter van de Russi sche supportersorganisatie Alek- Frankrijk gaat de verkoop van alcohol verbieden in risico-zo- nes tijdens het EK voetbal. Dat verbod geldt, vanaf de avond voor een wedstrijd, op straat, in winkels en in cafés. Ook mag niet met drank worden rondge lopen. Aanleiding zijn de ernsti ge rellen afgelopen weekeinde in Marseille, toen Engeland en Rusland tegen elkaar speelden. Zeker 35 mensen raakten ge- sandr Sjprygin dacht er zo over: „We zijn gewoon geprovoceerd", luidde ongeveer zijn commentaar op de sensatiezender NTV. De Russische minister Vitali Moetko van Sport toonde zich, ge confronteerd met een mogelijke UEFA-straf voor het Russische team, al weinig realistischer. Hij legde de schuld van de rellen bij de beveiliging in de Franse sta dions, die volgens hem te zwak is. wond. Een van hen verkeerde gisteren nog in levensgevaar. De UEFA heeft Londen en Mos kou gewaarschuwd: als hun fans tijdens het EK nog een keer in de fout gaan, worden de teams gediskwalificeerd. Boven dien is de UEFA een disciplinai re procedure begonnen tegen Rusland. Russische supporters zouden zich in het stadion in Marseille hebben misdragen. De Russische media en politiek gaan daarmee volstrekt voorbij aan het feit dat voetbalgeweld ook in Rusland al decennialang be staat. Een Moskouse zakenman en verstokte Dinamo-fan vertelt dat er in de Sovjettijd treinen met sup porters richting Kiev gingen. „Die treinen kwamen gestript aan. Soms zelfs volledig uitgebrand." Na het uiteenvallen van de Sov jet-Unie werd het er niet veel be ter op. Het neonazisme greep sterk om zich heen en bleek al snel een magneet voor de fan-scharen van clubs als Spartak Moskou en CSKA. En dus wappe ren er openlijk vlaggen met haken kruizen en gutst het racisme weke lijks van de tribunes. Zwarte voet ballers zijn in Rusland vaak het mikpunt van spot. CSKA moest in Kiezers bezorgd over staat zorg 2013 een Champions Leaguewed strijd zonder publiek spelen om dat fans 'apengeluiden' hadden ge maakt tegen Manchester City-aan voerder Yaya Touré. In Marseille doet zich evenwel een nieuw verschijnsel voor. Op een filmpje is te zien hoe tijdens de door rellen overspoelde oude haven ineens een groepje Russen opduikt, gekleed in identieke zwarte T-shirts. Ze blijven gefor meerd bij elkaar, lijken redelijk ge organiseerd en hanteren kara- te-achtige vechttechnieken. Vol gens ooggetuigen zouden de man nen plotseling ten tonele zijn ver schenen en hebben ingehakt op de Engelse fans. Op internet gonsde het gisteren van de speculaties: dit waren knokploegen die door het Krem- Samsom wil inzet vliegdekschip lin waren gestuurd om in Europa rotzooi te trappen en het door vluchtelingenstromen geplaagde continent (verder) te destabilise ren. Maar dat lijkt niet logisch. Waarom zou je ze zo herkenbaar in 'uniform' de straat op sturen? Maar de jongens in het zwart lij ken wel de vrucht van een Russi sche samenleving die de afgelo pen twee jaar onder invloed van de gebeurtenissen in Oekraïne en de spanningen daarover met het Westen in hoog tempo is gemilita riseerd. Veel Russen nemen het heft in eigen hand om tegenstan ders van het regime een lesje te le ren en het Kremlin hoeft alleen maar instemmend te knikken. Want chaos in Europa is per defi nitie goed voor Rusland, zo wordt daar gedacht. Thuiszitter moet terug naar school "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" ÖXXS DESrEN HOLLAND BARRETT bol.COm Grahams skincare RELLEN maandag 13 juni 2016 Knokken voor het Kremlin A Een Engelse supporter (rechts, rood shirt) wordt na de wedstrijd zaterdag in Marseille op de tribune onder handen genomen door aanhangers van het Russische team. foto thanassis stavrakis/ap Joost Bosman Moskou DEN HAAG Nederlandse kiezers zijn vooral bezorgd over de staat van de ge zondheidszorg in ons land. Ook integratie staat bij veel mensen - ongeacht politieke voorkeur - hoog in het zorgenlijstje, blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. Ondervraagden mochten maximaal drie punten van zorg noemen. 43 procent van hen noemde de gezondheidszorg, gevolgd door integratie dat door 37 procent werd genoemd. Be jaarden- en gehandicaptenzorg, criminaliteit en de kloof tussen arm en rijk volgden met respec tievelijk 27, 25 en 25 procent. Mi lieu (11 procent), werkloosheid (11) en onderwijs (12) scoren be trekkelijk laag. Vooral die laatste categorie is ten opzichte van tien jaar geleden gedaald' in 2006 vond 20 procent onder wijs nog een zorgenkindje. '•si «r DEN HAAG PvdA-leider Diederik Samsom (fo to) wil een vliegdekschip inzetten om de stroom migranten uit Afrika voor de kust van Libië te stuiten. Eerder stond Samsom al aan de basis van de Turkijedeal. „Leg een vliegdekschip voor de kust van Li bië. Laad alle vluchtelingen daarop en laat ze vanaf het schip een asiel verzoek indienen." Wordt dat toe gewezen, kunnen ze naar Europa. Zo niet: dan moeten ze terug. Ne derland heeft zelf geen vliegdek schip; Italië en Frankrijk wel. UTRECHT Opnieuw wordt er actie onder nomen om leerplichtige kinde ren die thuiszitten naar school te krijgen. Staatssecretarissen Sander Dekker (Onderwijs) en Martin van Rijn (Volksgezond heid) tekenen vandaag het zoge heten Thuiszitterspact. Een overeenkomst tussen de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VNG), het ministerie van Vei ligheid en Justitie en PO-Raad en de VO-raad. Afgelopen schooljaar zaten een kleine 10.000 leerlingen thuis. Dat kwam bijvoorbeeld doordat kin deren langdurig spijbelden, om dat het te lang duurde voordat er specifieke plekken in het on derwijs voor hen beschikbaar kwamen, omdat er thuis proble men waren of omdat er ingewik keld maatwerk geboden moest worden door zorg en onderwijs. advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boekals een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, licht therapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: www.grahams.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4