Hockeysters Rapide missen te veel kansen Weer geen landstitel voor Sportpub Goes 18 Zeeuwen pakken in Axel punten voor districtstitel Motorcrosser uit Wolphaartsdijk dankt in Rilland zege aan uitstekende tweede manche. Mark Boot geeft les Motorcrosser Lukas de Ruiter eta leerde zaterdagmiddag zijn goede vorm op het Schelde-circuit in Rilland. De achttienjarige KTM- rijder uit Wolphaartsdijk was de snelste in de MX 2 voor junioren. In deze klasse kwamen de meeste Zeeuwse rijders aan de start. Een moeizame start in bei de manches was er debet aan dat De Ruiter telkens in de achtervol ging moest. In de eerste manche bleef de Belg Brent Vanhulsel hem nipt voor. De tweede man che won de Bevelander met over macht, én doordat Vanhulsel niet verder kwam dan een derde plaats, was ook de dagzege met een voor hem. Bij de senioren was in de MX 2 klasse de winst voor Joey Verwijs uit Lepelstraat. Bij de MX t was de Belg Jaimy Deleersnyder de sterkste. Stef Goetheer, afkomstig uit Lewedorp en woonachtig in Ruddervoorde, werd derde. De op komst van de rijders in Rilland was wat aan de matige kant. Dat kwam mede doordat er tegelijker tijd een districtswedstrijd was in Axel. District Zuid Op het circuit aan de Lageweg in Axel werd gestreden om punten voor de titel in het district Zuid. Bij de 65 cc was Dylan Serrarens uit Lamswaarde op dreef. Van de 28 gestarte deelnemers bereikte de elfjarige Zeeuws-Vlaming in beide manches als eerste de fi nish. Jop Adam uit Westdorpe werd derde overall en dat waren ook zijn plaatsen in beide man ches. Joris Lampio uit Vlissingen werd tweede in de klasse 85 cc grote wielen. In beide manches moest hij Kevin Klijn voor laten gaan. Luca Dhanis uit Terneuzen MOTORCROSSCLINIC miste nipt het podium door een slechtere tweede manche dan de in punten gelijk geëindigde De Mulder. Bij de MX 2 4-takten eindige de sterk rijdende Boy Stockman als tweede. Dat waren ook de klasse ringen van de Terneuzenaar in de manches. Martijn Roos uit Zuid- dorpe mocht als derde mee naar het podium. In de manches werd hij vierde en derde. Kevin van Houdt uit Axel werd in de eerste manche bij de MX 2 2-takten tweede. In de tweede manche finishte hij als zesde, maar dat bleek toch voldoende voor de tweede plaats in het dag klassement. Bij de veteranen zorgde Bart Mangnus uit Vogelwaarde bijna voor een verrassing. De eerste manche sloot hij winnend af, voor René Weterings uit Zundert. In de tweede en doorslaggevende manche waren de rollen echter omgedraaid. Daradoor ging de dagzege naar de Brabander. De zo begeerde nationale titel in de eredivisie kwam er gisteren niet voor de poolbiljarters van Sportpub Goes. Een kleine pleis ter op de wonde was er in de vorm van het winnen van de na tionale beker. Dat gebeurde op za terdag. Het werd Jantje lacht, Jantje huilt voor Sportpub Goes. Was de nationale beker op voorhand toch een beetje als bijzaak beschouwd omdat de focus lag bij het kam pioenschap in de eredivisie, ach teraf werd de troostprijs een hoofdprijs. Immers, de titel ging in de slotronde van de competitie aan de neus van de Goesenaren voorbij. Ze begonnen in Deurne met een punt voorsprong op Stance aan de laatste wedstrijd. Die ging met 3-4 verloren tegen Strokes of Genius uit Hilversum. Onder tussen won de Utrechtse concur rent met liefst 6-1 van The Hague 5 en trok daarmee de titel met drie punten voorsprong naar zich toe. De teleurstelling bij de Zeeuwse formatie was groot. Na de tweede plaats van vorig seizoen was er nu opnieuw zilver. In 2014 werd het tem derde. Het derde team van Sportpub, Life Goes on, pakte de titel in de derde divisie wel. In de slotronde werd met 7-0 gewonnen. Het team Wu Cue Clan Goes voorkwam gisteren dankzij een 4-3-overwinning op Poolcafé De Hulstler uit Beek rechtstreekse de gradatie uit de tweede divisie. De ploeg speelt nu nog promotie-/de- gradatiewedstrij den. Ondanks een ietwat geflatteerde nederlaag tegen Rapid sloten de hockeysters van Rapide de com petitie in de derde klasse af met een vierde plaats. Een klasse la ger won Olympia het uitduel bij Krimpen met 2-0 en eindigde daardoor als vijfde. Bij de man nen verloor Olympia met 6-3 bij Krimpen en speelde Rapide met 5-5 gelijk bij DVS. Vrouwen. Derde klasse. Ra- pid-Rapide 1-0: Rapide was in de eerste helft de betere ploeg, maar liet te veel kansen liggen. In de tweede helft was een ogen schijnlijk minder gemotiveerd Rapide de onderliggende partij en kon de thuisploeg alsnog de winst naar zich toe trekken. Vierde klasse. Krimpen-Olympia 0-2: De uitslag was een zeer ma tige afspiegeling van het werkelij ke krachtsverschil. Het bleef ach ter bij 0-2. Desiree Muller en Sas- kia Haayer zorgden voor de Ter- neuzense doelpunten. Mannen. Derde klasse. Krim pen-Olympia 6-3: Olympia deed lang goed mee, maar de pech die het team het gehele seizoen al achtervolgt, stak ook in dit duel de kop op. Voor Olympia werden de doelpunten gemaakt door Pa- co Vingerhoets (0-1 en 4-3) en Olivier Dalmeijer (1-2). Vierde klasse. DVS-Rapide 5-5: Het jeugdige Rapide toonde tot het einde veerkracht. In de slotse conde maakte Pieter Voorbood de 5-5. Henry Bekaert maakte drie goals (1-1,3-3 en 3-4). Yassin Hadouchi één (de 2-2). Breskens verrast met vijfde plaats Boehlé wint in Utrecht Riddersma pakt zilver bij Europa Cup maandag 13 juni 2016 Dagzege De Ruiter Herman Heuvink Rilland/Axel Mark Boot vertelt de jeugdige motorcrossers wat er van hen verwacht wordt tijdens een cli nic op het Finlandcircuit in West dorpe. De gehele middag do ceerden de gelouterde crosser uit Burgh-Haamstede en Wemel- dingenaar Frank Rottier de rij ders. Joop van den Oudenhoven Deurne/Goes Peter Snelders Vlissingen ZEILEN De zeilers van Breskens kwamen goed voor de dag tijdens de tweede ronde van de eredivisie. In Gies- beek legden de Zeeuws- Vlamingen, die één van de races wonnen, beslag op de vijfde plaats. Ze staan nu elfde overall. Wolphaartsdijk, dat even eens één keer zegevierde, werd twaalfde en is nu te rug te vinden op de veer tiende plek. De eredivisie is bezig aan de eerste jaargang. Er zijn vijf weekeindes waarin ge zeild wordt. De vierde is in Veere. BEACHVOLLEYBAL Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst heeft giste ren samen met Tim Oude Elferink het eredivisietoer- nooi van Utrecht gewon nen. Het gelegenheidsduo won de finale met 2-1 van Jasper Bouter en Tom van Steenis. Boehlé vertrekt deze week naar de Verenigde Staten om daar competitie te spe len. Judoka Sjors Riddersma heeft gisteren tijdens een Europa Cup-toernooi in het Sloveense Celje beslag gelegd op het zilver in de klasse -100 kilo. Met zijn beste resultaat in een inter nationaal seniorentoernooi ooit deed de 21-jarige Mid delburger goede zaken met het oog op kwalificatie voor het EK onder 23 jaar. Dat toernooi is in novem ber in Tel Aviv. In Celje won Riddersma zijn eerste drie partijen, waarvan eentje via een gol den score. In de finale moest de Budokan-judoka zijn meerdere erkennen in de Oostenrijker Laurin Boe- hler. Die won met een wa- za-ari. JUDO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46