u Verraste Wijnstra wint in Oudelande Net geen bergtrui voor vluchter Tolhoek Rogier Veenstra debuteert bij Jong Zeeland tegen de Borselse regioselectie met een 5-4-zege, na een vroege 3-0-achterstand. 16 JONG ZEELAND JUBILEUMDUEL A We moeten iets zien te creëren dat spelers dit shirt met trots dragen Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van SV Nieuwdorp ston den zaterdag op het sportcomplex in Nieuwdorp de regioselectie Borsele en Jong Zeeland tegen over elkaar. De Borselse equipe be stond voornamelijk uit spelers die acteren op tweede-, derde- en vierdeklasseniveau. Terwijl de Zeeuwse talenten actief zijn in de hoofdklasse, eerste of tweede klas se. Trainer Huib Meerman besefte dan ook dat de regioploeg de un derdog was. „Op papier heeft Jong Zeeland meer niveau. Dat hoop ten we te compenseren met com pactheid en de omschakeling. Ik denk dat de groep dat aardig ge daan heeft." Als het scorebord aan had ge staan, hadden de ruim 150 bezoe kers wellicht even in hun ogen ge wreven na een half uur spelen. De 'thuisploeg' leidde op dat mo ment met 3-0. De openingstreffer kwam op naam van Klaas van Hecke (Goes), die de bal ongeluk kig in eigen doel werkte. De spit sen Olde Raas (Lewedorpse Boys) en Rutger van Rossum (Luc- tor'88) namen de andere twee goals voor hun rekening. Bij balverlies op het middenveld van Jong Zeeland zocht de regiose lectie direct de bedrijvige aanval lers. De steekballen van Lars Rent meester (Patrijzen) en Martijn de Goffau (Nieuwdorp) sneden dwars door de defensie heen, waar Jarreau Manuhuwa en Ren- zo Roemeratoe (beiden Vlissin- gen, komend seizoen) geposteerd stonden. Rogier Veenstra, die de leiding had over Jong Zeeland, was ver baasd dat zijn manschappen al snel ruim achterstonden, maar liet het op z'n beloop. „In zulke wedstrijden moet je door het re sultaat heen kijken. Ik heb het cen trale duo bewust één-op-één la ten staan. Ik had best een paar man extra achterin kunnen zet ten, maar daar wordt niemand be ter van." Nog voor rust leek Jong Zeeland de stand weer gelijk te trekken. De onvermoeibare Dennis Tukker (Zeelandia Middelburg) nam het voortouw door de eerste tegentref fer op zijn naam te schrijven. Ste ve Schalkwijk (komend seizoen Goes) en Tom Wuyts (Kloetinge) maakten de overige twee doelpun ten. In de laatste minuten van de eerste helft werd het publiek ge trakteerd op nog een treffer. Van Rossum werd nog één keer in stel ling gebracht voor de regioselec tie. De spits liet zien het scoren ab soluut niet verleerd te zijn en rondde koeltjes af. In het tweede bedrijf kakte de doelpuntenproductie wat in. In het laatste kwartier wist Jong Zee land nog tweemaal het net te vin den. Eerst was het Schalkwijk die op aangeven van Maarten van Vooren (Dauwendaele) een niet te missen kans kreeg. Even later was het de buitenspeler zelf die met een schitterende lob vanaf de rand van het strafschopgebied doelman Sonny Steenbakker (ko mend seizoen Luctor'88) kansloos liet. Het publiek hoopte op veel doel punten en werd gezien de uitslag op haar wenken bediend. Het ni veau was niet altijd even goed, maar dat kwam mede door afzeg gingen en het feit dat sommige jongens die dag al meerdere wed strijden in de benen hadden. Veenstra hoopt dat uitkomen voor de Zeeuwse selecties in de toe komst meer aantrekkingskracht krijgt. „We moeten iets zien te creëren dat spelers dit shirt met trots dragen. Als je geselecteerd wordt door de Stichting Zeeuws Elftal, betekent het dat je iets kan." Het leek wel of de Brabantse wielrenner Stefan Laurijssen za terdag in de finale van de wed strijd voor amateurs in Oudelan de zijn respect toonde voor de Zeeuwse tegenstanders. Samen met Jacob Wijnstra en Erwin Tazelaar, die tijdens de eerste weken van het seizoen be hoorlijk huishielden in het pelo ton, was hij aan de leiding geko men. In de laatste kilometer re den de twee concurrenten sim pel bij hem weg om onderling de overwinningsbloemen te ver delen. Wijnstra won die spurt, na een spannende race. Wijnstra, dit jaar winnaar van onder meer de Ronde van Noord-Beveland, was verrast dat alleen Tazelaar kon volgen. „Ik voerde het tempo wat op en zag Erwin aansluiten. Toen zat ik te wachten op Stefan, maar die kwam niet. Toen ik achterom keek, zag ik dat hij al enkele me ters achterstand had opgelopen. Bij de amateurs 40+ ging de overwinning naar Rik de Vree uit Rijen. Dennis den Haan toon de zich de snelste in de S/P-klas- se en Erwin de Visser won de D-categorie. BAAR Wielrenner Antwan Tol- hoek profileerde zich gisteren tij dens de eerste etappe van de Ron de van Zwitserland. De Yerseke- naar reed met drie anderen liefst 140 kilometer voorop en greep uit eindelijk in Baar net naast de berg trui. De coureur van Roompot-Oran je Peloton ontsnapte na ruim 10 ki lometer uit het peloton met de Oostenrijker Matthias Krizek, de Zwitser Marcel Wyss en de Frans man Sébastien Minard. In de onop houdelijke regen reden zij tot 30 kilometer voor de finish samen. Hun maximale voorsprong was meer dan vijf minuten. Onderweg waren er meerdere beklimmingen. Na de tweede col had Tolhoek de meeste punten voor het bergklassement, maar aan het einde van de dag greep hij net naast de bergtrui. Krizek kaap te hem net voor de Zeeuw weg. Het verschil is twee punten. Tolhoek kwam als 123ste over de meet, in het grote peloton. Zijn Middelburgse ploeggenoot Nick van der Lijke finishte als 76ste. De Ronde van Zwitserland duurt nog tot en met komende zondag. Marco Minnaard uit Wemeldin- ge is bij het Critérium du Dau- phiné, een etappekoers van acht dagen, als 101ste geëindigd. De coureur van Wanty-Groupe Go- bert, die zijn debuut maakte in de ze WorldTour-wedstrijd, had in het algemeen klassement bijna an derhalf uur achterstand op win naar Christopher Froome. Zaterdag, tijdens de voorlaatste etappe naar Méribel, reed Min naard nog enige tijd mee in de kopgroep. Uiteindelijk finishte hij toen als 70ste. Gisteren werd hij in de slotrit 98ste. maandag 13 juni 2016 Jonkies zijn veerkrachtig Len Wolters Nieuwdorp Borsels elftal-speler Martijn de Goffau wordt op de huid gezeten door Klaas van Hecke (links) en Steve Schalkwijk, foto mechteld jansen —Coach Rogier Veenstra Wim de Vos Oudelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44