FC Twente heeft een wonder nodig om faillissement af te wenden Oranje moet zes treffers goedmaken om WK te halen Tour-favorieten tonen in de Dauphiné hun topvorm. Bauke Mollema haalt de finish niet. 12 WIELRENNEN De Nederlandse handballers wacht een zware opdracht om deelname aan het wereldkam pioenschap, volgend jaar in Frankrijk, af te dwingen. Po len was zaterdag in Katowice in het eerste duel van de play-offs om een ticket voor het mondiale titeltoernooi met 27-21 te sterk. Halverwege leidden de Polen nog maar met 11-9, maar na de rust groei de de marge langzaam. Het team van bondscoach Joop Fie- ge weet nu dat het woensdag in Sittard een marge van zes treffers moet goedmaken. Fie- ge oordeelde dat Oranje een goede wedstrijd speelde in een heksenketel met zevendui zend toeschouwers. Zijn ploeg kwam vooral fysiek tekort, analyseerde hij zaterdagavond bij de NOS. „Polen is een top- land, maar er zat meer in. Het wordt woensdag een pittige opgave, maar alles is nog mo gelijk", reageerde Fiege. Duitse legende Altig overleden Lendl terug bij Murray Geen Halle voor Haase Luiten valt weg uit top In een feeëriek groen Al pendecor leunt een rode fiets van Trek tegen een zwarte teambus. Op de stang zit een sticker met een rood-wit-blauw vlag getje. Daarnaast staat in witte blokletters: Mollema. Een mechanieker heeft de twee- wieler net afgespoten met een ho gedrukspuit. Veel beters heeft hij toch niet te doen, twee uur voor dat de eerste renners zich melden aan de finish van de slotrit van het Critérium du Dauphiné. Waarom Mollema nu al in het uitgestorven skioord Superdévo luy is? De 29-jarige Groninger is met nog 80 kilometer te gaan bij de bevoorrading op de achterbank van een teamauto gaan zitten. Dat lusje langs Gap, de zware Col du Noyer en de slotklim geloofde hij allemaal wel. „Het was niet de be doeling om hier met de auto om hoog te rijden. Maar ja, soms ge beuren die dingen", vertelt hij be rustend. Hij heeft alle reden om stevig te vloeken, drie weken voor hij ge acht wordt weer een hoofdrol te spelen in de Tour de France. Maar Mollema blijft zo kalm als alleen Mollema dat kan. Direct relative rend. Meteoriet Een keelinfectie snijdt hem hier de pas af, niets en niemand an ders. Dus peinst hij er niet over grote conclusies aan deze misluk te Dauphiné te verbinden. Tot twee dagen terug zag het er allemaal nog prima uit. Als zesde boven in Chalmazal. Achtste in Vaujany. Een toptienklassering lonkt, tot de opspelende keelpijn vrijdagavond verergert. Een et maal later staat hij halverwege de koninginnenrit geparkeerd op de Col de la Madeleine. Finishend in de 'bus' krijgt hij een half uur aan zijn broek. Als een meteoriet kel dert hij in het klassement. Tachtigste plaats Zondagmorgen stapt hij nog op, maar na 73 kilometer is het ge noeg. „Ik zat al af te zien om in het peloton te blijven. Dan heeft het geen zin nog twee uur door te De garantstellingen van gemeente en bedrijfsleven staan op losse schroeven. De club heeft alle beta lingen voorlopig stopgezet, in af wachting van de uitspraak van de beroepscommissie van de KNVB. Die komt waarschijnlijk vandaag. Het hele weekeinde is er koorts achtig overleg geweest in de Grolsch Veste, onder meer met een delegatie van de gemeente En schede. Woordvoerder Marcel Wendrich bevestigt dat er ook een faillissementsaanvraag wordt voor bereid. „Het bestuur heeft met een registeraccountant alle scena rio's doorgerekend. Daaruit blijkt in alle varianten dat er een tekort van tientallen miljoenen ontstaat als de club degradeert. Er rest dan niets anders dan zelf het faillisse ment aan te vragen." Het bestuur vreest volgende week al het personeel bij elkaar te moeten roepen voor het slechte nieuws. Dat personeel heeft vrij dag al te horen gekregen dat de sa larisuitbetaling voor juni voorlo pig bevroren is: als het faillisse ment inderdaad wordt aange vraagd, kunnen de lonen niet meer worden uitbetaald. Na de uitspraak van de rechter vrijdagmiddag hebben zich al di verse crediteuren gemeld die geld willen zien. Het gaat om miljoe nen, die ze onmiddellijk terug wil len hebben omdat ze er geen ver trouwen in hebben dat het geld zal worden terugbetaald als FC Twente eenmaal in de eerste divi sie speelt. Onder hen zijn investe ringsmaatschappijen Doyen en XXIII Capital, die FC Twente vorig jaar 8,5 miljoen leende. Doyen heeft, naar verluidt, nog 3,5 mil joen tegoed. ATLETIEK bontr* maandag 13 juni 2016 HANDBAL Usain Bolt (m) heeft in Kingston de tweede tijd van dit jaar gelopen op de 100 meter. De Jamaicaanse wereldrecordhou der klokte zaterdag in zijn eigen land 9,88 seconden. Alleen de Fransman Jimmy Vicaut was vorige week twee honder sten sneller. Bij de vrouwen won de olympische kampioene Shelly-Ann Fraser-Pryce in een tijd van 11,09. fotoap WIELRENNEN Oud-wielrenner Rudi Altig is za terdag op 79-jarige leeftijd over leden. Hij leed aan kanker. De Duitser, generatiegenoot van Jan Janssen, groeide in de ja ren zestig uit tot een wielerle gende in Duitsland die zowel op de baan als op de weg wereldti tels veroverde. Hij won in 1962 de Ronde van Spanje. Ook droeg hij achttien keer de gele trui in de Ronde van Frankrijk. Altig was de laatste Duitse wiel renner die de regenboogtrui op de weg veroverde. Dat deed hij in 1966. TENNIS Andy Murray is te rug bij zijn voormali ge coach Ivan Lendl. De Brit won onder de oud-top- tennisser onder meer olympisch goud, de US Open en Wimbledon. In 2014 beëindig den zij hun samen werking. Vervol gens ging de Brit in zee met de Franse coach Amélie Mau- resmo. In de afgelo pen twee jaar won hij geen grandslam- toernooi meer. TENNIS Robin Haase (foto) is er gisteren niet in ge slaagd zich te plaat sen voor het hoofd toernooi in het Duitse Halle. De Hagenaar verloor tijdens de kwalificaties van de Duitse routinier Ben jamin Becker: 3-6 3-6. De Nederlandse volleybal- sters hebben zich met zeges tegen Turkije (3-0) en België (3-1) hersteld van het verlies van vrijdag tegen Rusland (1-3) in de eerste speelronde van de World Grand Prix. GOLF Golfer Joost Luiten heeft zich gisteren niet meer kunnen mengen in de strijd om de overwinning in het Lyoness Open in Oostenrijk. De Rotterdammer, die de dag op de gedeelde vijfde po sitie begon, zakte weg door zijn slechtste ronde van de week. Hij ein digde het toernooi op een gedeelde zesde plaats. De winst ging naar de Chinees Ashun Wu. Mollema niet in de war van afstappen Arjan Schouten Superdévoluy Alleen een wonder kan FC Twen te nog redden van het faillisse ment. De eerste schuldeisers hebben zich afgelopen weekend gemeld bij de club: ze eisen in to taal 12 miljoen per direct terug. Fardau Wagenaar Enschede lecVmolo&ps

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40