Bijna afgekeurd Zelfs op zijn geliefde gras 20 JUNI START HET GROOTSTE TOURSPEL VAN NEDERLAND! 10 DIEDERIK SMIT Limburgse F1-coureur vecht met WK-leider Max Verstappen had gehoopt dat Red Bull in Canada met Mercedes en Ferrari kon strijden. Dat lukte, maar het ging niet om een podiumplek. Column Rémi Harrel deed vorige week een opvallende be kentenis. De grensrechter tijdens de EK-fmale van 1988 ver telde dat hij die alleraardigste vol ley van Marco van Basten bijna ten onrechte had afgekeurd. Even had de Fransman getwij feld over buitenspel, maar hij durf de zijn vlag niet meer omhoog te doen toen hij zag hoe mooi het doelpunt was. Soms heeft angst gelijk. Bijna was het mooiste sportmo- ment van de twintigste eeuw ach teloos bijgezet in het verstofte mausoleum der afgekeurde doel punten. Net als die goal in de WK-finale van 1974 tussen West- Duitsland en Nederland. Geen ziel zal zich herinneren dat de 3-1 van Gerd Müller ten onrechte ge annuleerd werd wegens buiten spel. Tijdens een toernooi zonder Oran je is enig escapisme geoorloofd. Ik stuitte op de gelijkmakende penal ty van Ronald Koeman in de halve finale tegen West-Duitsland, sym bolisch genoeg in de 74ste mi nuut. De bijnaam van Koeman was 'het Kanon'. Links achter het doel stond een reclamebord van Ca non. Koeman scoorde in de linker hoek. Het zijn details die je pas op vallen bij de 30ste herhaling. Pas bij de 40ste zag ik de hond die tijdens de strafschop over de sintelbaan achter het doel slenter de. Wees dus niet verbaasd wan neer het nieuwsbericht verschijnt over de goal van Ronald Koeman die bijna afgekeurd was omdat er bijna een hond over het veld ren de. et geen bo kaal, maar wel eer en extra pun ten op het spel, ver kocht For mule i-coureur Max Verstappen zijn huid duur in de strijd om de vierde plek in de Grand Prix van Canada. Zeven ronden voor het eind be gon een straatgevecht op het se- mi-stratencircuit Gilles Villeneu- ve in Montreal. Nico Rosberg, te ruggevallen na een incident bij de start, liep in zijn Mercedes met rasse schreden in op Verstap pen, die eerder op koers leek voor de derde plek, maar Red Buil ver rast zag worden door de strategie die Williams voor Valtteri Bottas had uitgedokterd. De kans op het podium was dus vervlogen voor Verstappen en Rosberg, met Lewis Hamilton en Sebastian Vettel ongenaakbaar op weg naar de eerste en tweede plek. In de zeven ronden wiel-te- Rosberg stak zijn Mercedes langs Verstappen, maar ging te hard buitenom en spinde gen-wiel met Rosberg, gaf Ver stappen niks cadeau, door stevig maar fair te verdedigen in de ver raderlijke laatste chicane en bij de eerste bochtencombinatie na start/finish. Op de voorafgaande rechte stukken lag de kracht van Mercedes: de motor is de sterkste van het veld. Te sterk voor Ver stappens Renault, bleek in de laat ste ronde. Rosberg stak zijn Mer cedes er langs, maar ging te hard buitenom de Nederlander de chi cane in, met een spin en vijfde plek tot gevolg. Kwalificatierondje Een dag eerder was het Verstap pen die vijfde was. „Een beetje verrassend", noemde hij het kwa lificatierondje waarmee Ferrari's Sebastian Vettel zich zaterdag kort achter het dominante Merce- des-duo nestelde, maar voor de Red Bulls van Daniel Ricciardo en dus Verstappen. Dat Mercedes sneller was, had Verstappen al ge dacht, maar hij schatte vooraf in 'zeker kans' te hebben tegenover Ferrari. Datzelfde Ferrari móést preste ren in Canada. Dat bleek wel uit Het tennisstadion waar vandaag de Gerry Weber Open begint, ligt aan de Roger Federer Allee nummer vier in Halle, Duitsland. Als je een toernooi acht keer wint, verdien je je eigen straat naam. Het is, samen met het be roemde park aan Church Road in Londen, de plek waar Federer zich het meest thuis voelt. Of de Zwitser er deze week in Halle een negende titel aan vast kan plakken, is echter de vraag. Afgaande op zijn rentree, afgelo pen week in Stuttgart, wordt het moeilijk. Federer verloor zater dag de halve finale van Dominic Thiem: 6-3, 6-7,4-6. De Oosten rijker is een talent, misschien wel het grootste van het mo ment, maar zeker op gras nog geen wereldtopper. Pijn Federer had niet hoeven verlie zen, maar wist zijn twee match points in de tiebreak van de twee de set niet te verzilveren. Vooral dat ene op eigen service deed pijn. „Als ik zelf serveer heb ik statistisch gezien 80 procent kans om het punt te winnen op de eerste opslag en anders nog 50 procent op mijn tweede. Het zag er dus goed uit", baalde Federer na afloop. Hij miste een simpele volley, verloor de tiebreak en na een tweede regenpauze ook de beslissende derde set. Van die nederlaag in het kleine toernooi van Stuttgart zal Fede rer niet slecht slapen. Zijn spel baart meer zorgen. Van Taylor Fritz en Florian Mayer won hij wel nog net, maar overtuigend was het allemaal niet. Federer oogde op momenten ongeïnspi reerd en oncomfortabel op zijn geliefde ondergrond. Doodgewo ne forehands eindigden decime ters achter de baseline, aan het net werd de Zwitser vaker gepas seerd dan hem lief is. Hij zei gewoon wedstrijdritme te missen en blij te zijn blessure- vrij te kunnen spelen. In februari moest hij voor het eerst in zijn carrière onder het mes, nadat hij kort na de Australian Open (uit geschakeld in de halve finales) bij het vullen van het bad voor zijn dochters een meniscusblessure had opgelopen. Daarna kwamen de rugklachten, die een streep zetten door Roland Garros en Koeman;?- na af keurd bracht me ertoe de volley van Mar co van Basten voor de 1988ste keer te bekijken. Het viel me nu pas op dat verdediger Adri van Tiggelen helemaal vrij stond in het straf schopgebied. In het huidige tijdperk van het heilig verklaarde positiespel zou Van Basten vermanend zijn toege sproken omdat hij voor eigen suc ces was gegaan. '88 te bekijken, op jacht naar nieu we ontdekkingen bij oude glorie. Ook de goal van Ronald was bijna SCHRIJF JE ALVAST IN OP pzc.nl/wielerspel maandag 13 juni 2016 @DiederikSmit Verstappen verdedigt vierde plek Daan de Geus Montreal Nico Rosberg fotoap Als Roger Federer op zijn gelief de gras al niet meer kan win nen, moeten tennisfans toch se rieus rekening gaan houden met het aanstaande einde van zijn carrière. Rik Spekenbrink Rotterdam/Stuttgart rrf Het nieuws van de grensrechter Ik besloot nog meer beelden van Prijzen aangeboden door: Mogelijk gemaakt door:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38